Čo robiť,  ak to preženieme s alkoholom

ČO ROBIŤ, AK TO PREŽENIEME S ALKOHOLOM

Ľubica Sobčáková

Ľubica Sobčáková

Opici samotnej sa nezbavíte lusknutím prsta, ale môžete zmierniť jej príznaky. Spite, čo najviac ako je možné, dodajte telu vodu, cukor, vitamín B a C a tiež sodík spolu s draslíkom. Znie to zložito, ale nie je. Horúci vývar, bylinkový čaj s medom a rehydratačný roztok vás postavia na nohy.

  • Životný štýl

3 minúty čítania


Čo sa deje s telom pri opici Čo sa deje s telom pri opici

Na začiatok si vysvetlíme, čo sa s naším telom počas opici deje a čo nás trápi. Telo je dehydrované, pečeň má plné ruky práce s odbúravaním alkoholu, a nemá čas na premenu cukru, chýbajú nám vitamíny a energia, ktorú potrebujeme. Žalúdok je prekyslený, páli nás záha, je nám nevoľno, zvraciame alebo máme hnačku, bolí nás hlava aj svaly.

Niekedy nás "len" bolí hlava, niekedy je hlava v poriadku a trápi nás žalúdok, a po naozaj bujarej noci sa stretávame so všetkými príznakmi naraz.

Ako na bolesť hlavy Ako na bolesť hlavy

Hlava nás bolí, pretože sme dehydrovaní. Počas pitia alkoholu a pred spaním sme toho pravdepodobne dosť nealkoholického nevypili, takže nabudúce si to zapamätáme a urobíme to lepšie. A teraz sa pokúsime vyžehliť napáchané škody.

Veľa pite. Uvarte si bylinkový čaj, chybu neurobíte ani s mätovým alebo harmančekovým. Pridajte lyžicu medu a trochu citrónu. Tým dodáte žiaduci vitamín C aj cukor. Pokiaľ máte doma zázvor, nakrájajte ho na tenké plátky, zalejte horúcou vodou, nechajte trocha vychladnúť a vypite.

Dobrou voľbou je tiež rehydratačný roztok napr. Kulíšek, ktorý vám pomôže rýchlo zavodniť organizmus a doplniť chýbajúci draslík a sodík. Rehydratačné roztoky síce nie sú primárne určené na liečbu opilosti, ale faktom je, že pomáhajú. Dodajú vám presne to, čo po prehýrenej noci potrebujete.

Aby ste netrpeli, užite váš obvyklý liek na bolesť hlavy.

Čo jesť po opici Čo jesť po opici

Ak vám to žalúdok dovolí, dajte si poriadne raňajky alebo silný vývar. Pri potravinách neexistuje jeden platný recept pre všetkých, každý má iné chute a znesie niečo iné. Držte sa len pravidla, aby potraviny a nápoje, ktoré si dáte, neboli kyslé. To je pre váš prekyslený žalúdok nežiaduce. Kávu, desiatu alebo ovocný džús si nechajte radšej na inokedy.

Pokiaľ máte prebytok kyseliny a prechádza zo žalúdka do pažeráka, nepríjemné pocity skrotia šumivé tablety s názvom Vyprošťovák, ktoré neutralizujú prebytočné žalúdočné kyseliny.

Čo robiť pri opici Čo robiť pri opici

Spite, čo to pôjde. Telo je z celého toho odbúravania alkoholu unavené, dajte mu priestor na regeneráciu. Ak to zvládnete, vydajte sa von na krátku prechádzku, čerstvý vzduch, okysličená krv vám určite pomôže.

Prevencia proti opici Prevencia proti opici

Opici môžete z veľkej časti predchádzať už v ten inkriminovaný večer. Nepite na lačný žalúdok, ale obaľte ho niečím mastným, alkohol sa potom bude vstrebávať menej. S každým pohárom alkoholu si doprajte aj pohár vody, dobrou voľbou je tiež Vincentka.

Lieky na trávenie      Prípravky proti páleniu záhy

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.