7 tipov, ako sa zbaviť kruhov pod očami

7 TIPOV, AKO SA ZBAVIŤ KRUHOV POD OČAMI

PharmDr. Lenka Balážová

PharmDr. Lenka Balážová

Všetci to neznášame. Ideme skoro spať, ale aj tak sa pri prvom pohľade do zrkadla ráno zhrozíme. "Čo tie vačky pod očami? Veď som sa dnes dobre vyspala". Ako sa ich zbaviť a čo vlastne spôsobuje nevzhľadné kruhy vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • Pleť a pokožka

6 minút čítania


Čo sú to kruhy pod očami Čo sú to kruhy pod očami

Koža pod očami je jednou z najcitlivejších a najtenších, ktorú na tele máme. Preto je veľmi tenká a tiež dosť priehľadná. Je pretkaná veľkým množstvom žiliek a lymfatických žliaz, ktoré zásobujú oko a očné okolie a ak sa z akéhokoľvek dôvodu rozšíri, je možné,  že práve zapríčiní tmavšie sfarbenie pod očami. Rovnaký efekt môže mať aj hromadenie tuku a vody v tejto oblasti. Bohužiaľ teda len dlhým spánkom nezaručíme, že sa kruhy a vačky pod očami naozaj neobjavia. Na ich vzniku sa podpisuje nezdravá strava, dedičnosť, stres ale aj zanesený organizmus či najrôznejšie ochorenia.

Najčastejšie príčiny kruhov pod očami Najčastejšie príčiny kruhov pod očami

Tmavé vačky pod očami nie sú len kozmetickým problémom, ale väčšinou značia nejaké sprievodné ťažkosti, ktoré zaťažujú organizmus. Môže ísť o chudokrvnosť, poruchy lymfatického a cievneho riečišťa,  poruchy štítnej žľazy, pečeňové či žaludočné ťažkosti, hormonálne výkyvy, ale aj alergie či geneticky daná stavba lebky, ktorá nadočnicovými oblúkmi jednoducho žiarivému pohľadu nepraje.

Prečo sa stretávate s tmavými kruhmi pod očami aj vy? Prečo sa stretávate s tmavými kruhmi pod očami aj vy?

 • Nemáte ukážkový životný štýl a rytmus. Často sa zabúdate na večierkoch, popíjate alkohol, fajčíte, chodíte spať neskoro, alebo pracujete často do noci.
 • Denne sa stretávate s psychickým vypätím, náročnými pracovnými úlohami a máte skôr sedavú prácu? Potom sa vaše telo nedostatočne prekrvuje a to môže byť dôvodom vzniku fialovenia pod očami.
 • Stravujete sa za chodu a vyberáte si vyprážané, ťažké jedlá a bez pokrmov z mäsa sa každý deň nezaobídete. Veľa solíte a zaťažujete tým nielen trávenie, ale aj obličky a celý cievny aj lymfatický systém, ktorý sa odráža aj vo vačkoch pod očami.
 • Pohybujete sa v znečistenom, zadymenom či škodlivinami nasýtenom prostredí? Potom sú tmavé vačky pod očami dôkazom, že vaša pečeň a žlčník tieto škodliviny nezvládajú odbúrať. 
 • Trpíte chronickou, či sennou nádchou a často si kvôli svrbeniu pošúchate oči? Potom aj trením očného okolia ľahko vzniknú tmavé tiene pod očami.
 • V práci celý deň pozeráte do monitora? Doma potom zapínate televíziu a pred spaním dlho kontrolujete telefón a nenecháte svoje oči odpočinúť. Aj to má veľký vplyv na oči a očné okolie.
 • Ste uprostred hormonálnej terapie, užívate hormonálnu antikoncepciu, alebo cítite, že sú vaše hormóny ako na hojdačke - napríklad po pôrode? Potom aj toto môže mať vplyv na tmavé zafarbenie pod očami či dokonca vzniku melasmy. (Typ hyperpigmentácie, ktorý sa objavuje spravidla u tehotných žien)
 • Liečite so štítnou žľazou, alebo iným ochorením, ktoré je späté s pečeňou, obličkami, či lymfatickým systémom? Táto závažnejšie ochorenie všeobecne spôsobujú starnutie pleti a modravé, zažltnuté, či červenkasté kruhy pod očami.
 • Nemáte vo svojom rodinnom okruhu niekoho, kto by tmavým zafarbením pod očami netrpel? Potom máte možno smolu a kruhy pod očami sú vašou dedičnou a rodinnou anamnézou.

7 spôsobov, ako sa zbaviť kruhov pod očami 7 spôsobov, ako sa zbaviť kruhov pod očami

 1. Stavte na krémy s efektom zosvetlenia očného okolia ako je KAWAR Bieliaci krém, SKINCODE Rozjasňujúci očný krém 15 ml Eucerin Antipigment. Ich zložky zosvetľujú silne pigmentovanú pokožku tváre a fungujú na väčšinu zafarbenia akéhokoľvek pôvodu. Navyše pleť hydratujú a podporujú zmiernenie tvorby vrások.
 2. Vyskúšajte krémy obsahujúce kofeín s protizápalovými vlastnosťami, aha kyselinami,koenzýmom Q10, vitamíny K, C a E. Typickými bojovníkmi s únavou očí sú Vichy Liftactiv očný pre ženy po štyridsiatke, Vichy Slow Age očný alebo SKINCODE Revitalizačný očný krém 15 ml vhodný pre všetky typy pleti. 
 3. Doprajte svojej pleti spevnenie aj zvnútra pomocou vitamínov a minerálov. Ku spevnenie cievok aj v oblasti očí je dôležitý príjem vitamínu C v kombinácii s rutínom, ktorý zvyšuje ich odolnosť.
 4. Obohaťte svoju stravu o dostatok kolagénu a elastínu, ktoré majú blahodarný vplyv na vypnutie a obnovenie pleti. Namiesto chrupaviek zvierat či želé medvedíkov radšej vyskúšajte overené značky ako INCA COLLAGEN 100% morský kolagén, DermoCollagen ProVenus a BIOMEDICA Marine kolagen drink, ktoré pomáhajú nielen k regenerácii kože, ale aj obohateniu sily vlasov, chrupaviek a kostí.
 5. Zamerajte sa za správny denný biorytmus a starostlivosť o pleť - vrátane šetrného odličovania.
 6. Znížte množstvo soli v jedle a dodržujte pitný režim - najlepšie 3 litre tekutiny denne. Nepočítajte do neho kávu a čierny čaj.
 7. Ak vám nezaberá dlhodobá starostlivosť, vyskúšajte krém s okamžitým účinkom. Ide o prípravok Remescar na kruhy pod očami s efektívnou technológiou EYESYL. Tá funguje na základe ílových minerálov a bi-peptid komplexu. Po nanesení krému Remescar sa po niekoľkých minútach dostavia zníženie opuchu a rozjasnenie oblasti očného okolia. Ako funguje sa presvedčte v nasledujúcom videu.

Babské rady nad zlato Babské rady nad zlato

Už naše babičky vedeli, že kruhy pod očami im nepristanú. Už v tom čase sa našli osvedčené postupy, ktoré sa dodnes tradujú medzi generáciami a často uľavia od najväčších problémov s opuchnutými a namodralými vačkami pod očami.

Ošetrujte očné okolie podľa našich babičiek:

 • plátkom uhorky , ktorá pôsobí aspoň 10 minút,
 • plátkom zemiaka, ktorý pôsobí 10 minút,
 • použitým a vychladeným sáčkom od čierneho či zeleného čaju,
 • nanášaním mandľového oleja,
 • nanášaním ružovej vody z vyluhovaných okvetných plátkov ruže, 
 • ošetrením ľadovou vodou alebo kockami ľadu.

Pomôže aj detoxikácia obličiek a pečene

Pomôže aj detoxikácia obličiek a pečene

Ak sa vám zdá, že ani kozmetická starostlivosť a prípravky nepomáhajú,  zamerajte sa na obnovu zvnútra a na prírodnú starostlivosť spoločne s detoxikáciou. Pečeň a obličky sú nástroje, ktoré telo zbavujú toxínov a pomáhajú nám byť sviežejší. Keď ich preťažujeme, sme  únavení, vystresovaní a máme  aj zlú životosprávu, dajú nám prvé signály, že je niečo v neporiadku - aj výraznými kruhmi pod očami. Aby ste telo detoxikovali starostlivo, postupujte od čreva za pomoci vyváženej stravy, bylín a potravín, ktoré prirodzene pomáhajú k obnove mikrobiomu čriev, ako je kyslá kapusta a kvasené mliečne výrobky a potom sa pustite do detoxikácie pečene a obličiek. S detoxikáciou pečene vám najlepšie pomôže extrakt z pestreca mariánskeho vo forme kapsúl , tinktúry, alebo drvených plodov, ktoré môžete pridávať do ranných smoothie, či kaše. S detoxikáciou obličiek vám pomôžu odvary či tinktúry z bylín ako je zlatobyľ obyčajná, ​​kapucínka väčšia a brusnica (kľukva) veľkoplodá. Pokiaľ máte sfarbenie pod očami striedavo veľmi výrazné a naopak inokedy nenápadné, je vhodné sa poradiť s lekárom, ktorý by vylúčil iné a závažnejšie príčiny opuchov a nezvyklé farebnosti pod očami.

Všetko pre očné okolie

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.