Využitie inhalátorov, zvlhčovačov a čističiek vzduchu pri častých respiračných ochoreniach

VYUŽITIE INHALÁTOROV, ZVLHČOVAČOV A ČISTIČIEK VZDUCHU PRI ČASTÝCH RESPIRAČNÝCH OCHORENIACH

PharmDr. Lenka Balážová

PharmDr. Lenka Balážová

Respiračné ochorenia môžu postihovať horné a dolné dýchacie cesty. Podľa dĺžky trvania rozoznávame akútny a chronický priebeh s charakteristickými zápalovými zmenami. Akútne respiračné ochorenia sú krátkodobé, ich nástup je rýchly a doba trvania je zvyčajne krátka, niekoľko dní až týždňov. O chronickom priebehu hovoríme vtedy, keď príznaky pretrvávajú mesiace až roky.  Okrem komplexnej liečby veľkú pomoc poskytujú aj inhalátory, určené na cielenú liečbu horných a dolných dýchacích ciest ako je astma, zápaly priedušiek a pľúc, ale aj na ich prevenciu.

 • Imunita
 • Dýchanie

7 minút čítaniav Akútne respiračné infekcie

Akútne ochorenia horných dýchacích ciest patria medzi najčastejšie ochorenia v jesenných a zimných mesiacoch. Ide predovšetkým o infekcie horných dýchacích ciest s miernym priebehom, bez komplikácií a bez nutnosti podávania antibiotík na ich zvládnutie. U detí predškolského veku to môže byť 6 až 8 infekcií za rok, u detí školského veku, adolescentov a dospelých sú to 2 – 4 infekcie za rok. Chcete sa o nich dozvedieť viac? Kliknite na odkaz:

AKÚTNE RESPIRAČNÉ OCHORENIA


Chronické respiračné ochorenia
Chronické respiračné ochorenia

Chronické respiračné ochorenia patria medzi civilizačné ochorenia, ktorých prevalencia narastá. O chronickom priebehu hovoríme vtedy, keď príznaky pretrvávajú mesiace až roky. Príčinou chronického zápalu môže byť neliečenie akútneho zápalu, dlhodobé vystavenie škodlivým vplyvom, ale môže mať aj autoimunitný podklad. V oblasti horných dýchacích ciest je pomerne častá chronická rinosinusitída s chronickým zápalom slizničnej výstelky. U dospelých ide hlavne o zápal čeľustných dutín, u detí postihuje predovšetkým čuchové dutiny. Pokiaľ sú postihnuté všetky prínosové dutiny, hovoríme o pansinusitíde.

Hlavnými predstaviteľmi chronických ochorení dolných dýchacích ciest patrí  bronchiálna astmachronická bronchitída s produktívnym kašľom po dobu minimálne 3 mesiacov počas 2 rokov nasledujúcich po sebe a chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP), pri ktorej je prekážka prúdenia vzduchu, zistená na spirometrickom vyšetrení.

Inhalačná liečba pri respiračných ochoreniach Inhalačná liečba pri respiračných ochoreniach

Inhalačné podanie lieku má široké uplatnenie nielen v liečbe chronických pľúcnych chorôb (bronchiálna astma, CHOCHP), ale aj v liečbe akútnych respiračných chorôb. Používa sa v prevencii a liečbe príznakov ochorenia a zlepšení zdravotného stavu.

Výhody inhalačného podania:

 • Priame podanie lieku na miesto pôsobenia, využitie liečebného efektu iba v dýchacích cestách
 • Rýchly nástup účinku a maximum účinnosti
 • Nižšie terapeutické dávky - minimalizácia rizík vedľajších účinkov systémovo podaných liekov

Podanie lieku inhalačnou cestou je základom liečby chronických obštrukčných ochorení. Okrem malých aerosólových dávkovačov a inhalátorov pre práškovanú formu lieku, sa v domácom prostredí uplatňujú nebulizátory, známe ako inhalátory, ktorých popularita stále narastá.

Inhalátory – domáci pomocníci pri častých respiračných ochoreniach Inhalátory – domáci pomocníci pri častých respiračných ochoreniach

Inhalátory (nebulizátory) sú prístroje, ktoré umožňujú inhalačnú aplikáciu liekov, alebo minerálnych vôd priamo do dýchacieho ústrojenstva. Z roztoku lieku vytvárajú jemnú hmlovinu drobných kvapôčok – aerosól, ktorý preniká hlboko do dýchacieho ústrojenstva, kde pôsobí protizápalovo a napomáha odhlieňovaniu. Sú určené na cielenú liečbu horných a dolných dýchacích ciest ako je astma, bronchitída, zápaly priedušiek a pľúc, ale aj na ich prevenciu. Ich použitie v ranných štádiách ochorenia pomáha zabrániť jeho prepuknutiu. Inhalátory sú užitočnými pomocníkmi pri prechladnutí, nádche, kašli či dlhodobých astmatických ťažkostiach. Na prevenciu stačí inhalovať 1x denne po dobu 10 – 15 minút, v čase ochorenia je potrebné zvýšiť frekvenciu inhalovania na 2 až 3x denne.

Čo použiť na inhaláciu? Čo použiť na inhaláciu?

Na inhaláciu sú vhodné minerálne vody a slané vody (fyziologický roztok NaCl, vhodný aj na riedenie iných liekov), mukolytiká a kyselina hyaluronová s regeneračným účinkom.

1. Minerálne vody

Hlavným predstaviteľom minerálnych vôd je všetkým dobre známa Vincentka. Vincentka je silne mineralizovaná, jódová, uhličitá minerálna voda hydrogeno-uhličitano-chlorido-sodného typu so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Odporúča sa na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej choroby žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri dlhotrvajúcom zdurení pečene, cukrovke, chronickej pankreatitíde. Pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu (šport, ťažká fyzická práca, horúčkovité ochorenia) a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch.

Inhalácia Vincentkou priaznivo pôsobí na zvlhčenie  sliznice dýchacích ciest. Môže sa  používať preventívne alebo aj podporný prostriedok pri akútnom respiračnom ochorení na zmiernenie príznakov prechladnutiaNa jej inhaláciu je  vhodný ultrazvukový inhalátor.  Väčšinu inhalátorov OMRON môžete použiť na jej inhaláciu. Pri inhalácii stačí použiť len nepatrné množstvo roztoku, ktoré je bezo zvyšku využité.  

2. Kyselina hyaluronová

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá je prirodzenou súčasťou tkanív dýchacieho systému. Jej terapeutické využitie nie je spojené s rizikom nežiaducich účinkov, nereaguje s inou súbežnou liečbou daného ochorenia. Môžu ju užívať deti aj dospelí. Kyselinu hyaluronovú vhodnú na inhalačné použitie nájdtete v prípravku Yabro, ktorý obsahuje koncentráciu 0,3% kyseliny hyalurónovej v izotonickom roztoku určenú na inhalačnú liečbu. K jej premene na aerosól pomocou kompresorového inhalátora dôjde za 15 až 40 minú). Inhalácia Yabro 1 x denne pomáha pri opakovaných infekciách horných alebo dolných dýchacích ciest, dlhodobom suchom alebo vlhkom kašli, pocite suchosti sliznice (napr. počas liečby kortikosteroidmi), problémoch s hlasivkami a po operačných zákrokoch (napr. v prínosových dutinách).

3. Mukolytiká

Po mukolytiku je vhodné siahnuť vtedy, ak potrebujeme uvoľniť a skvapalniť hlien v dýchacích cestách. Na inhaláciu je určený Ambrobene roztok. Ide o liek s expektoračným (uľahčujúci vykašliavanie) a mukolytickým účinkom, t.j. uvoľňuje, skvapalňuje hlien v dýchacích cestách, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, podporuje pohyb riasiniek a tým čistí sliznicu dýchacích ciest, zvyšuje jej odolnosť proti infekcii. Ambrobene roztok sa používa  pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest spojených s ťažkým vykašliavaním, pri infekčných ochoreniach dýchacích ciest a pri akútnych a chronických zápaloch prínosových dutín. Je určený dospelým a deťom od 2 rokov. Na inhalovanie roztoku sa odporúča kompresorový inhalátor. Pred použitím roztoku na inhaláciu je potrebné ho zohriať na telesnú teplotu. Deti od 2 - 5 rokov inhalujú 2 ml 1-2x denne, dospelí a deti nad 6 rokov 2 – 3 ml 1-2x denne.

Kompresorový alebo ultrazvukový inhalátor? Kompresorový alebo ultrazvukový inhalátor?

Aerosól u kompresorových inhalátorov vytvára tryska a kompresor, u ultrazvukových inhalátorov vznik aerosólu zabezpečujú ultrazvukové kmity.

 • Ultrazvukové inhalátory

Výhodou ultrazvukových inhalátorov je ich tichý chod, nízka spotreba a vysoká kapacita, vďaka čomu inhalácia trvá krátko ( 4 – 6 minút stačí na inhaláciu 3 ml roztoku). Ultrazvukové inhalátory vysokofrekvenčnými osciláciami vytvárajú hmlu – mikroskopické kvapôčky s veľkosťou 1 až 5 μm, ktoré sú vdychované a dopravené až do dolných dýchacích ciest. Sú vhodné na liečbu horných a dolných dýchacích ciest pre deti a pacientov s astmou. Ulrazvuková technológia je ideálna na inhaláciu minerálnych a slaných vôd, Vincentky a liečiv rozpustných vo vode v chrípkovom období a na zvlhčenie sliznice počas peľovej sezóny.

Ich nevýhodou je slabší výkon ako u kompresorových inhalátorov a môže dôjsť k zahrievaniu liečiva. Preto sa viac uprednostňujú kompresorové inhalátory, ktoré sú pri nebulizácii suspenzií približne 3-4x účinnejšie ako ultrazvukové.

 • Kompresorové inhalátory

Kompresorové inhalátory sú výkonnejšie, vyznačujú sa vyššou účinnosťou inhalácie. Umožňujú inhaláciu viskóznych (hustejšie, olejovité) liečiv, na báze kyseliny hyaluronovej (YABRO). Ich nevýhodou je vysoká hlučnosť. Tieto inhalátory ocenia predovšetkým osoby s nutnosťou inhalovať dlho a často.

V našej internetovej lekárni nájdete inhalátory renomovaných značiek OMRON, BEURER, MICROLIFE, pre deti sú špeciálne inhalátory s detským dizajnom MICROLIFE Inhalátor detský NEB 400OMRON Nami cat a inhalátor Omron C801-KD, ktorý obsahuje detskú inhalačnú masku a jednu pre dojčatá.

​ Ako správne vybrať inhalátor? ​Ako správne vybrať inhalátor?

Pred kúpou inhalátora je potrebné zodpovedať na otázky:

1. Pre koho bude inhalátor prednostne určený? (dieťa vs.dospelý) – v aktuálnom sortimente nájdete inhalátory pre dospelých, detské inhalátory s detským motívom, vyrobené špeciálne pre deti. Detský inhalátor môže bez problému používať aj dospelí za použitia náustka na vdychovanie ústami, alebo inhalačnej masky pre dospelých, ktorá býva súčasťou balenia u vybraných modelov (OMRON Nami cat, MICROLIFE Inhalátor detský neb 400), u niektorých modelov je dostupný len náustok a masku pre dospelých je potrebné dokúpiť (Omron C801-KD).

2. Ktoré látky sa budú inhalovať? (Vincentka alebo liečivá?) Na inhaláciu slaných a minerálnych vôd sú vhodné ultrazvukové inhalátory, aplikácia Yabra vyžaduje kompresorový typ inhalátora.

3. Aká má byť účinnosť inhalácie? Účinnosť inhalácie zavisí od nebulizačného výkonu prístroja (tj. ako rýchlo dokáže kompresor tekutinu premeniť na aerosól, vysoký nebulizačný výkon je 0,5ml/min) a kvality inhalačného setu (ako dokáže daný inhalačný set eliminovať straty už vytvoreného aerosólu). Vyšší výkon umožňuje kratší čas inhalácie.

4. Ktorú oblasť dýchacích ciest potrebujete podporiť?  Inhalátory, ktoré produkujú iba väčšie častice (priemerom do 10 µm), sú vhodné iba na liečbu horných dýchacích ciest (nosa a nosohltanu). Čím menšie častice inhalátor produkuje (ideálne okolo 3 µm), tým nižšie do dýchacích ciest prenikajú a sú vhodné na liečbu aj dolných dýchacích ciest.

Medzi inhalátory produkujúce najmenšie častice patrí OMRON Comp air NE-C28P inhalátor kompresorový, OMRON Kompresorový inhalátor s nosnou sprchou C102, OMRON Comp Air NE-C801KD inhalátor kompresorový (3,07 µm) MICROLIFE Inhalárot neb pro 2v1 kompresorový inhalátor + nosová sprcha Set (3,5 µm)

5. Aký dôležitý je tichý chod kompresora? - kompresorové inhalátory bývajú v porovnaní s ultrazvukovými inhalátormi hlučnejšie. Medzi najtichšie kompresorové inhalátory patria OMRON Comp Air NE-C801KD inhalátor kompresorový pre deti (46 dB), MICROLIFE Inhalátoro neb pro 2v1 kompresorový inhalátor + nosová sprcha Set  (52 dB) ,OMRON Comp air NE-C28P inhalátor kompresorový (55 dB).

Prevádzka ultrazvukového inhalátora BEURER IH 40 Ultrazvukový inhalátor s príslušenstvom je na rozdiel od inhalátorov kompresorových podstatne tichšia.

6. Kde budete inhalátor používať? Bežné inhalátory vyžadujú napojenie z elektrickej zásuvky. V prípade, že budete potrebovať používať inhalátor mimo domova, vhodnejšou voľbou bude zakúpenie inhalátora na baterky, ktorý sa používa predovšetkým ako náhrada liekových sprejov. Jeho nevýhodou je, že sa v ňom nemôžu inhalovať minerálne vody.

K inhalátorom je možné dokúpiť akékoľvek potrebné príslušenstvo – masky, náustky alebo hadičky.

Využitie inhalátorov u malých detí. Využitie inhalátorov u malých detí

Inhalátory sú vhodné aj pre dojčatá a malé deti. Potrebu použitia u tých najmenších  odkonzultujte s ich detským lekárom.  Najmenšie deti inhalujú pomocou masky, najlepšie v sede v lone dospelej osoby, chrbtom opreté o jej hruď. Veľmi malé deti môžu takisto inhalovať v ľahu, dokonca aj počas spánku. Masku inhalátora je potrebné pridržiavať pri tvári. Na prevenciu je vhodné inhalovať Vincentku. Okrem Vincentky je vhodné inhalovať YABRO (bez vekového obmedzenia), u detí od 2 rokov Ambrobene roztok. Na inhalovanie pre dieťa je vhodný detský kompresorový inhalátor alebo inhalátor pre dospelých, ktorého súčasťou je maska pre deti. (OMRON Kompresorový inhalátor s nosnou sprchou C102, OMRON Comp air NE-C28P inhalátor kompresorový).

Zvlhčovače a čističky vzduchu? Zvlhčovače a čističky vzduchu

Žiadanými domácimi pomocníkmi, ktoré nám pomáhajú optimalizovať naše domáce prostredie sú zvlhčovače vzduchu a čističky vzduchu.

 • Zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu patria medzi účinných pomocníkov pri alergiách a respiračných ochoreniach. Fungujú na princípe ultrazvuku, vodu v nádrži menia na jemnú paru, ktorá sa miesi so vzduchom v miestnosti a  takmer okamžite ho zvlhčuje na optimálnu vlhkosť, ktorá býva okolo 50 %. Suchý vzduch môže spôsobiť podráždenie slizníc a zhoršiť respiračné problémy. Správne nastavená vlhkosť vzduchu prispieva k zlepšeniu dýchacích problémov, kašľa a pomáha eliminovať upchatý nos, škriabanie a suchosť v hrdle. Zvlhčovače vzduchu môžete využívať počas celého roka, nielen v zime vo vykúrených miestnostiach, ale aj v lete, v prípade, že používate klimatizáciu alebo ventilátory. Ak fungujú aj ako arómadifúzer, môžete využiť benefity aromaterapie pri respiračných ochoreniach.  Obdobie chrípok a respiračných ochorení pomôžu zvládnuť  esenciálne oleje ako eukalyptus, myrta, citón, čajovník, kajeput, ravintsara, borovica, mäta, rozmarín, vavrín. 

Zvlhčovače vzduch zvyčajne nečistia, výnimkou je zvlhčovač a čistička vzduchu 2v 1 (STADLER FORM George zvlhčovač a čistička vzduchu) ktorá vzduch zvlhčuje a zároveň aj čistí.

 • Čističky vzduchu

Čistička vzduchu je prístroj, ktorý pomáha čistiť vzduch od prachu,  ako sú pele, plesne a zvieracie alergény poletujúce vo vzduchu. Zbavujú vzduch zápachu, ale aj vírusov a baktérii.

Pri respiračných ochoreniach môžu čističky vzduchu zohrávať dôležitú úlohu. Filtrujú vzduch od poletujúcich alergénov, odstraňujú zápach, zvlhčujú vzduch a tie, ktoré obsahujú UV-C svetlo alebo ionizátory eliminujú mikroorganizmy (baktérie, vírusy a plesne vo vzduchu).

V našej internetovej lekárni nájdete ,  , oba s UV lampou a ionizátorom. Čističky  sú vybavené sterilizačnou UV lampou, ktorá vďaka technológii UVCAir® pomáha efektívne ničiť mikróby a víry a zlepšuje tak celkovú kvalitu ovzdušia vo vašej domácnosti.  Technológia IonTrue® zvyšuje koncentráciu záporných iónov. Dostatok záporných iónov vo vzduchu prospešne ovplyvňuje naše zdravie, má pozitívny dopad na našu psychiku aj sústredenie a môže pomôcť aj s bolesťami hlavy. Pripojenie na Wi-Fi umožňuje ich ovládanie ovládať pomocou mobilnej aplikácie. 

2202.q703.035.S.m004.c12.fp_air_purifier_humidifier_relalistic[1]


ZDROJE

 1. Šebová, I., Sibáček, J.: Chronická rinusitída, Via practica, 2005, roč. 2 (11): 469–471, dostupné z: https://www.solen.sk/storage/file/article/64e94efe786849ce5a089b439413372c.pdf
 2. Krkoška, D.: recidivujúce infekcie dolných dýchacích ciest: aké sú možnosti antibiotickej liečby? Via practica, 2010; 7 (6) 254 – 256| dostupné z: https://www.solen.sk/storage/file/article/6ab798f232becadba65d20b35a705438.pdf.
 3. Rozborilová, E.: Možnosti inhalačnej liečby pri respiračných ochoreniach , Via practica, 2008, roč. 5 (2): 63–65, dostupné z: https://www.solen.sk/storage/file/article/17adcb6fdd760699dfb8fd1dd448a0db.pdf
 4. https://www.tlakomeryomron.sk/inhalacia-aky-inhalator-co-inhalovat/
 5. https://www.vincentka.cz/o-vincentce/

InhalátoryAróma difúzery, zvlhčovače a čističky vzduchu

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

OMRON Nami cat inhalátor kompresorový 1 ks

 • Doprava zadarmo

Skladom v e‑shope

53,39 €

MICROLIFE Inhalátor neb pro 2v1 kompresorový inhalátor + nosová sprcha Set

 • Doprava zadarmo
 • Zľava 20 %

Skladom v e‑shope

71,99 € 57,59 €

BEURER IH 21 Inhalátor s príslušenstvom 1 ks

 • Doprava zadarmo

Skladom v e‑shope

55,99 €

TRUELIFE Air humidifier H3 zvlhčovač vzduchu 2v1 1 ks

 • Doprava zadarmo

Skladom v e‑shope

40,89 €

STADLER FORM George zvlhčovač a čistička vzduchu 1 ks

 • Doprava zadarmo
 • Zľava 20 %

Skladom v e‑shope

299,00 € 239,00 €

TRUELIFE Air purifier P5 wifi čistička vzduchu 1 ks

 • Doprava zadarmo

Skladom v e‑shope

158,39 €

VINCENTKA Voda 0,7 l

Skladom v e‑shope

1,69 €

AMBROBENE 7,5 mg / ml 100 ml

Skladom v e‑shope

4,49 €

IBSA YABRO 30 ml 10 ampuliek

Skladom v e‑shope

25,49 €


Súvisiace otázky z poradne

Súvisiace otázky z poradne

  • Otázka pre lekárnika
  • Kašeľ
  07. 06. 2021

  V akých dávkach sa používa Ambrobene roztok na inhaláciu?

  Dobrý deň chcem sa opýtať na ambrobene keď to chcem dať deťom inhalovat mám dať aký pomer mám dať 1ml ambrobene a potom vodu ďakujem lebo dávkovanie tam je len podľa veku tak či to je tak aj pri inhalovani

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Pri inahalovaní sa používa v závistlosti od veku v nasledovnej schéme dávkovania : 


  Inhalácia
  Deti 2 - 5 rokov: 2 ml  1-2x denne
  Dospelí a deti nad 6 rokov: 2 – 3 ml 1-2x denne

   

  Pred každým použitím roztoku na inhaláciu je potrebné ho zohriať na telesnú teplotu.

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Zdravotnícke pomôcky
  24. 11. 2021

  Je možné v čističke vzduchu TrueLife AIR Purifier P3 WiFi vymeniť filter?

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa v čističke vzduchuTRUELIFE AIR Purifier P3 WiFi dajú vymeniť filtre , ako často sa menia a koľko stoja.
  Ďakujem.

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

   Filter je vymeniteľný. Životnosť filtra je  3600 hodín. Na nutnosť výmeny vás upozorní príslušný indikátor. Ešte pre výmenou môžete filter čistiť pomocou vysávača. Nový filter sa dá zakúpiť cez výhradného dodávateľa Trueligfe na český a slovenský trh - https://www.truelife.eu/sk/, 

  info@truelife.eu+420 608 221 112. Cena filtra je 27,90eur. 

  V prípade záujmu si môžete čističku vzduchu zakúpiť v našej internetovej lekárni. 

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Kašeľ
  06. 03. 2022

  Ako sa pripravuje roztok Ambrobene k inhalácii pre dieťa?

  Dobrý deň, inhalacny roztok ambrobene pre dieťa je potrebné zriedit s fyziologickým roztokom? Ak áno v akom pomere? Ďakujem

  Dobrý deň,

  Na inhaláciu je vhodné roztok AMBROBENE 7,5 mg/ml zriediť v pomere 1:1 napr. fyziologickým roztokom. Roztok sa pred inhaláciou odporúča ohriať na telesnú teplotu. Počas inhalácie je potrebné dýchať normálne, ​​​​​​hlboké vdychovanie môže dráždiť ku kašľu. Inhalácia, najmä u detí, má vždy prebiehať pod lekárskym dohľadom.

  Inhalačný roztok, môže byť aplikovaný všetkými vhodnými inhalačnými prístrojmi (s vylúčením inhalátorov s rozprašovaním parou), vhodný inhalátor a spôsob liečby odporučí lekár. 

  S pozdravom,

  Peterčáková

  BENU 925, Praha

  šipka Katarína Peterčáková

  Na otázku odpovedal Katarína Peterčáková zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  31. 01. 2023

  Aké rozmery má TRUELIFE AIR Humidifier H5 Touch zvlhčovač vzduchu 3v1 ?

  Prosim, ake su rozmery uvedeneho vyrobku TRYELUFE AIR 3v1 ??

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Hmotnosť TRUELIFE AIR Humidifier H5 Touch zvlhčovač vzduchu 3v1 je 1,42kg a rozmery (š × h × v), 346 × 235 × 200 mm. V prípade záujmu si ho môžte objednať. 

   

   

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Kašeľ
  24. 11. 2023

  Inhalácia yabra

  Dobry den,
  Da sa cez tento detsky inhalator Nami cat inhalovat aj yabro? Dakujem.

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Na inhaláciu Yabra roztoku sa odporúča  používať prístroj vybavený kompresorom, u ktorého je zaručený dostatočný výkon (orientačná hodnota je minimálne 0,40 ml za minútu).

   

  Omron Nami cat inhalátor je kompresorový inhalátor s nebulizačným výkonom 0,35 ml/min. (množstvo liečiva premeneného na aerosól za min.), čo predstuje malú odchýlku od výrobcu Yabra.

   

  Vhodnejšou voľbou v tomto prípade (ak inhalátor ešte nemáte zakúpený) je MICROLIFE Inhalátor detský neb 400 kompresorový detský dizajn medveď 1 ks, ktorý spĺňa výkon rozprašovania: 0,40 ml/min. 

   

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

Všetky otázky


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.