Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

COLDREX TABLETY

tbl 1x12 ks
ŠÚKL:25746
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060894881
ID produktu:208951

COLDREX TABLETY

tbl 1x12 ks
ŠÚKL:25746
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594060894881
ID produktu:208951
Internetová cena:
4,30 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Liek je určený na odstránenie príznakov chrípky a prechladnutia, odstraňuje bolesti v hrdle, uvoľňuje upchatý nos aj prínosné dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalov aj kĺbov, znižuje horúčku a dopĺňa vitamín C.

Obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktoré odstraňuje bolesti v hrdle, bolesti hlavy, svalov aj kĺbov a znižuje horúčku. Ďalej fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos aj prínosné dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Coldrex Tablety tiež obsahuje vitamín C, ktorý pri chrípke a prechladnutí telu často chýba. Coldrex Tablety neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú.

Tablety sú vhodné pre dospelých a mladistvých od 12 rokov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospievajúci vo veku 12-15 rokov: podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín. Maximálna celková denná dávka je 3 g paracetamolu (6 tabliet).

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov s telesnou hmotnosťou 34-60 kg:
Podáva sa 1 tableta podľa potreby 1-4x denne s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín (odstup nesmie byť kratší ako 4 hodiny).
Dospelí a dospievajúci od 15 rokov s telesnou hmotnosťou nad 60 kg:
Podávajú sa 2 tablety podľa potreby 1-4x denne s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami minimálne 4 hodiny.
Maximálna denná dávka je 4 g paracetamolu (8 tabliet). Najvyššia jednotlivá dávka je 2 tablety (u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg).

Pacienti so zníženou funkciou obličiek:
Je nutné dávkovanie upravovať: pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min sa môže podať 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín, pri hodnote pod 10 ml/min každých 8 hodín.

Dĺžka liečby:
Bez konzultácie s lekárom sa liek môže užívať najviac 7 dní. Ak príznaky ochorenia pretrvávajú viac ako 3 dni alebo sú sprevádzané vysokou horúčkou, je potrebné vyhľadať lekára.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa môže užívať nezávisle od jedla.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek neodporúča. 
Pre nedostatok údajov je lepšie sa počas dojčenia podávaniu lieku vyhnúť. Ak dojčiaca žena liek užíva, má ho užívať len krátkodobo a dojčiť najmenej 3 hodiny po jeho užití.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov, ktorí užívajú alebo užívali počas posledných dvoch týždňov inhibítory MAO.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hepatálnou insuficienciou, a/alebo akútnou hepatitídou.

Neužívať súbežne lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty (lieky na zníženie opuchu nosovej sliznice), najmä iné lieky obsahujúce paracetamol.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju s obsahom kofeínu sa spolu s týmto liekom neodporúča.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje oranžovú  žlť (E110).
​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kofeín, paracetamol, terpinum monohydricum, fenylefríniumchlorid, kyselina askorbová obalená etylcelulózou (acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum)

Liek je určený na odstránenie príznakov chrípky a prechladnutia vrátane bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti kĺbov a svalov, upchatého nosa, sinusitídy a s ňou spojené bolesti a akútneho katarálneho zápalu nosnej sliznice.

Známa precitlivenosť na paracetamol, kofeín, fenylefrín hydrochlorid, monohydrát terpínu, kyselinu askorbovú alebo ďalšie zložky lieku.
Pečeňové alebo ťažké renálne poškodenie, hypertenzia, akútna hepatitída, súčasné podávanie liekov poškodzujúcich funkciu pečene, deficit enzýmu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, hemolytická anémia, alkoholizmus, hyperthyreóza, diabetes mellitus, srdcové ochorenie. Liek je kontraindikovaný u chorých, ktorí užívajú alebo užívali počas posledných dvoch týždňov inhibítory MAO.

Liečívá sú obyčajne dobre znášané pri normálnom používaní.
Nežiaduce účinky paracetamolu sú zriedkavé, niekedy sa môže objaviť precitlivenosť prejavujúca sa kožnou vyrážkou, nutkaním na vracanie alebo nepokojom.
Sympatomimetické amíny môžu viesť k zvýšeniu krvného tlaku sprevádzaného bolesťou hlavy, závratom, vracaním, hnačkou, nespavosťou a zriedka palpitáciami. Tieto účinky však boli zaznamenané iba v ojedinelých prípadoch pri užívaní normálnych dávok fenylefríniumchloridu.

Rýchlosť absorpcie paracetamolu môže byť zvýšená metoklopramidom alebo domperidónom, znížená cholestyramínom. Antikoagulačný efekt warfarínu alebo iných kumarínových liekov môže byť zvýšený spolu so zvýšeným rizikom krvácania dlhodobým pravidelným denným užívaní paracetamolu. Občasné používanie nemá signifikantný efekt. Uvedené interakcie nie sú väčšinou klinicky signifikantné, pokiaľ sa liek užíva podľa odporúčaného dávkovania.
Hypertenzné reakcie sa môžu vyskytnúť medzi sympatomimetickými amínmi ako je fenylefríniumchlorid a inhibítory MAO.
Fenylefrín môže nepriaznivo reagovať s inými sympatomimetickými amínmi a vazodilačnými látkami. Fenylefrín môže znižovať účinnosť beta-blokátorov a antihypertenzív. Stavy, pri ktorých sa tieto lieky užívajú, sú kontraindikáciami pre podávanie tohto lieku.

Pri podávaní paracetamolu chorým so zmenami pečeňových funkcií a pacientom, ktorí dlhodobo užívajú vyššie dávky paracetamolu sa odporúča pravidelná kontrola pečeňových testov.
Pacientov treba upozorniť, aby neužívali súčasne lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty, hlavne iné lieky obsahujúce paracetamol.
Vzhľadom na obsah fenylefrínu a kofeínu nie je liek určený pre aktívnych športovcov (pozitívna dopingová skúška).

Otázka k tovaru

COLDREX TABLETY

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk