Solmucol 200 mg gra 20x1,5g/200mg (sac.)

SOLMUCOL

Skladom v e‑shope

Osobný odber zdarma

Internetová cena

4,89 €

ks

Popis

Liečivo N-acetylcysteín má depolimerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Liek sa používa pri všetkých druhoch ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiálna astma (priedušková astma), sinusitída (zápal prinosových dutín), laryngitída (zápal hrtana), tracheitída (zápal priedušnice) a chrípka. Pri mukoviscidóze (cystická fibróza) sa používa ako doplnková liečba.

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Obvyklé dávkovanie:
Deti od 2 do 12 rokov: 100 mg N-acetylcysteínu 3x denne, t.j. 1 vrecko granulátu 100 mg 3x denne.
Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto denná dávka môže byť rozdelená na 3 dávky denne alebo ako 1 dávka (vhodné večer), t.j. 1 vrecko granulátu 200 mg 3x denne alebo 1 vrecko granulátu 600 mg 1x denne.
V prípade, že zvýšená tvorba hlienu, ktorá je charakterizovaná napr. kašľom, neustúpi po liečbe v rozsahu 2 týždňov, je potrebné aby bola diagnóza revidovaná lekárom na prípadné vylúčenie zhubného ochorenia dýchacích ciest.

Dlhodobá liečba chronickej bronchitídy:
400 mg N-acetylcysteínu denne rozdelené na 2 dávky, t.j. 1 vrecko granulátu 200 mg 2x denne.
Liečba by mala byť obmedzená na maximálne 3-6 mesiacov.

Mukoviscidóza:
Deti od 2 do 6 rokov: 100 mg N-acetylcysteínu 3x denne, t.j. 1 vrecko granulátu 100 mg 3x denne.
Dospelí a deti nad 6 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto dávka môže byť rozdelená na 3 dávky, alebo môže byť podaná ako jednorazová dávka (najlepšie večer), t.j. 1 vrecko granulátu 200 mg 3x denne, alebo 1 vrecko granulátu 600 mg 1x denne.

Spôsob použitia

Obsah jedného vrecka sa má vysypať do prázdneho pohára, a potom zaliať vodou. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva.

Upozornenie

Užívanie lieku v tehotenstve môže odporučiť lekár len v závažných prípadoch.
Neodporúča sa užívať liek počas dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u ľudí s aktívnym peptickým vredom.
Opatrnosť je potrebná u pacientov s bronchiálnou astmou vzhľadom na riziko bronchospazmu.
Perorálne antibiotiká majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny.
Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prísun tekutín (podpora mukolytického účinku acetylcysteínu).
Pri cukrovke nie je žiadne obmedzenie, nakoľko liek obsahuje len umelé sladidlo.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Upozornenie

Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku.
Aktívny peptidický vred.
Pri intolerancii fruktózy, napr. u pacientov s vrodeným deficitom fruktózo – 1, 6 difosfatázy, nie sú z dôvodu prítomnosti sorbitolu pastilky tvrdé odporúčané.

Interakce

Pri súčasnom užívaní penicilínov, tetracyklínov a cefalosporínov dochádza k vzájomnej reakcii, preto je nevyhnutné oddeliť jednotlivé aplikácie s časovým odstupom 2 hodiny.

Upozornenie

U astmatikov a v tehotenstve sa môže užívať len pod dohľadom lekára.
Je potrebné sa vyhýbať súčasnému podávaniu centrálne pôsobiaceho antitusika, napr. kodeínu alebo dextrometorfánu, nakoľko by to mohlo, vzhľadom na potlačenie reflexu kašľa a fyziologického samočistenia dýchacích ciest, viesť k nahromadeniu hlienu s rizikom bronchospazmu a infekcie dýchacích ciest.
Pri cukrovke nie je žiadne obmedzenie, nakoľko Solmucol obsahuje len umelé sladidlo.
Solmucol neobsahuje kariogénne (zuby poškodzujúce) sladidlo.

Doplňujúce informácie

Výrobca : Ibsa
Kód EAN: 7680479090660
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia

Buďte prvý, kto vloží hodnotenie k tomuto produktu.

Napsat nové hodnocení

Čo si o tomto produkte myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Prevádzkovateľ si vymedzuje právo na odstránenie nevhodných komentárov.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

89 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.