Čo spôsobuje problémy s erekciou a ako ich riešiť

ČO SPÔSOBUJE PROBLÉMY S EREKCIOU A AKO ICH RIEŠIŤ

Ľubica Sobčáková

Ľubica Sobčáková

Problémy s erekciou je pre mnohých pánov veľmi citlivá téma a hanbia ho riešiť so svojím lekárom nieto ešte s lekárnikom. Snažia sa dohľadať čo najviac informácií prostredníctvom internetu, čítajú odborné články a diskusné fóra. A mnohokrát si pod pod vplyvom reklamných sľubov kúpia prostredníctvom internetu liek na predpis, alebo neregistrovaný liek z pochybných stránok, pretože je to najjednoduchší spôsob, ako problém "riešiť".

 • Intimita

3 minúty čítania


Zázraky ktoré škodia viac ako pomôžu Zázraky ktoré škodia viac ako pomôžu

Ak si objednáte takéto lieky na internete, prvé, čo by vás malo upozorniť na nezrovnalosť je to, že vám ho bez hanby doručia na vašu adresu. Tieto lieky na predpis je zakázané vydávať zásielkovým typom výdaja a keď si také necháte doručiť, pravdepodobne sa jedná o falzifikáty, ktoré môžu vážne poškodiť zdravie človeka. Bezpečné je vyzdvihnúť si lieky na predpis len v kamenných lekárňach a doplnky stravy v kamenných alebo internetových lekárňach.

Dočasné trápenie alebo erektilná dysfunkcia? Dočasné trápenie alebo erektilná dysfunkcia?

O diagnóze erektilnej dysfunkcie sa dá hovoriť v prípade, keď problém pretrváva minimálne 6 mesiacov. Prejavuje sa neschopnosťou dosiahnutia alebo udržania erekcie pre uspokojivú sexuálnu aktivitu. V takýchto prípadoch sa neváhajte rovno obrátiť na lekára, ktorý má atestáciu z urológie alebo aj zo sexuológie.
Problémy môžu mať dve základné príčiny, a to psychickú a fyzickú.

Príčiny a komplikácie pri erektilnej dysfunkcii Príčiny a komplikácie pri erektilnej dysfunkcii

Častými príčinami je choroba alebo poškodenie tkaniva, prípadne iné patologické zmeny. Na erekciu má veľký vplyv stav ciev. Dá sa teda predpokladať, že pacienti, ktorí sa liečia na diabetes, vysoký cholesterol, zvýšený krvný tlak aj ischemickú chorobu srdca majú poškodené cievy a s tým aj súvisiace problémy s erekciou. Rizikovou skupinou sú prirodzene starší muži. Okrem ciev sa na erekciu podieľa tiež nervy. Problémy s erekciou sa vyskytujú pri úrazoch alebo ochoreniach nervovej sústavy. Učebnicovým príkladom je choroba sclerosis multiplex, Parkinsonova choroba alebo úrazy chrbtice. Ale tkanivové, cievne a nervové zdravie pohlavného ústrojenstva v tom zďaleka nie je samo. V perfektnej kondícii musí byť aj prostata. V prípade, že je zväčšená alebo v nej rastie karcinóm, premietne sa zdravotný stav i na erekciu. Preto by mal mať každý muž po dovŕšení 40. roku svojho urológa. Aj napriek tomu že nepociťuje žiadne problémy je dôležité nepodceňovať prevenciu a dbať o zdravie a vitalitu svojho mužstva.

Lieky a ich nežiadúce účinky na erekciu Lieky a ich nežiadúce účinky na erekciu

U niektorých liekov sa dočítate v príbalovom letáku, že ako vedľajší účinok môže dostaviť porucha erekcie. Je to typický sprievodný jav pri užívaní beta-blokátorov, teda liekov, ktoré sa používajú na liečbu vysokého krvného tlaku, pri srdcovom zlyhávaní a arytmiu. Ďalej môže porucha erekcie súvisieť s liekmi na zvýšený cholesterol, depresiu a na úzkosť. Tieto lieky v žiadnom prípade ale nevysádzajte a o probléme sa poraďte s lekárom.

Kvalita erekcie kopíruje psychický stav Kvalita erekcie kopíruje psychický stav

Oveľa viac, než zdravotné problémy, má vplyv na kvalitu erekcie psychický stav. Súvisí s tým permanentný stres a hektický spôsob života, vyťaženie v práci a vzťahové problémy. K ním sa postupne pridruží  depresia a úzkosť. Naučte sa preto relaxovať. Dobrou kompenzáciou je joga a dychové cvičenia, ktoré prinesú uvoľnenie a stratenú rovnováhu. Relaxačné cvičenia vás naučia, ako zabudnúť na problémy okolo a sústrediť sa iba na svoj dych a na jeden cieľ.

Sústavne sa ničíte životným štýlom? Sústavne sa ničíte životným štýlom?

Celkovému zdraviu neprospieva ani hektický a nevyvážený životný štýl. Zamyslite sa nad svojimi zlozvykmi. Patrí medzi ne fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a nedostatok pohybu? Potom je možné, že sa časom zastavíte a zistíte, že porucha erekcie sa týka aj vás. Súvisí s tým nielen stav ciev, ktoré sa zužujú, ale aj fyzická kondícia a psychická pohoda. Pokúste sa svoje zlozvyky postupne ukočírovať a vrhnite sa do zdravšieho životného štýlu. Uvidíte, že s ním neporastie len chuť na sex.

Liečba dysfunkcie erekcie Liečba dysfunkcie erekcie

Ak vás ťažkosti trápia najmenej 6 mesiacov, je na mieste vyhľadať lekára. Ak sú ťažkosti krátkodobé, môžete vyskúšať výživové doplnky, ktoré obsahujú najmä l-arginín, ktorý zlepšuje prekrvenie penisu a kotvičník zemný (tribulus terrestris), ktorý podporuje normálnu hormonálnu aktivitu a funkciu pohlavných orgánov.

Všetko pre erekciu a prostatu

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace dotazy z poradne

Súvisiace dotazy z poradne

  • Otázka pre lekárnika
  • Intimita
  18. 03. 2021

  Máte dostupné homeopatiká na erekciu HomSet® - PRO MUŽE 1?

  na jednom českom portáli je dostať toto :
  Sada homeopatik HomSet® - PRO MUŽE 1
  prosím Vás viete mi to zabezpečiť aj vy do Dubnice nad váhom

  https://www.kezdravi.cz/sk/erekce-poruchy/homset-pro-muze-1

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

   

  V ponuke máme len tie prípravky, ktoré sú dostupné u nášho dodávateľa. Uvedený set bohužiaľ náš dodávateľ nemá v ponuke. 

  Sada homeopatik HomSet® - PRO MUŽE 1 obsahuje přípravky, které se osvědčují při homeopatické léčbě různých typů poruch erekce: Acidum phosphoricum 9CH, Lycopodium 15CH a Staphysagria 9CH.

   

  Jednotlivé monokomponenty, kt. sú súčasťou setu HomSet máme k dispozícii a v prípade záujmu si môžete u nás zakúpiť : LYCOPODIUM CLAVATUM gra 1x4g(15CH), STAPHYSAGRIA gra 1x4 g (9CH)PHOSPHORICUM ACIDUM CH9 granule 4 g.

   

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

Všetky dotazy


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.