PARALEN Extra 24 tabliet

PARALEN

Skladom v e‑shope

Osobný odber zdarma

Internetová cena

2,99 €

ks

PARALEN Extra 24 tabliet

PARALEN EXTRA obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. PARALEN EXTRA nedráždi žalúdok. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú. 
Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti staršie ako 12 rokov. PARALEN EXTRA je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku.  
 

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
1 – 2 tablety podľa potreby až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín.
Jednorazová dávka 1 tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2 tabliet je vhodná len pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.
Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety (1 g paracetamolu), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g paracetamolu ).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pacientov s obličkovou nedostatočnosťou je nutné upraviť dávkovanie; pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podávať 1 tabletu každých 6 hodín; pri hodnote nižšej ako 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene
Je vhodné u týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Pediatrická populácia (12 – 15 rokov)
1 tableta až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín.

Dĺžak liečby
Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa so svojím lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie. Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Liek možno užívať nezávisle na jedle.

Upozornenie

Liek sa môže podávať počas tehotenstva, ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá najnižšia účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšou možnou frekvenciou.
Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa, nie je nutné dojčenie prerušiť.
Liek je kontraindikovaný pri ťažkej hepatálnej insuficiencii, a/alebo akútnej hepatitíde.
Odporúča sa opatrnosť u pacientov s poruchou funkcie obličiek.
Pacienti nemajú súčasne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti.
Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Zloženie

kofeín, paracetamol

Upozornenie

Buďte zvlášť opatrný pri užívaní PARALENu EXTRA Ak sa liečite na nejaké ochorenie pečene, hemolytickú anémiu (nedostatok krviniek) alebo nedostatok enzýmu glukózo-6-fosfáthydrogenázy (dedičné ochorenie, ktoré spôsobuje zníženie počtu červených krviniek), musíte sa vopred poradiť so svojím lekárom o vhodnosti používania tohto lieku. Počas užívania Paralenu Extra nemáte užívať žiadne iné lieky obsahujúce paracetamol. U dospelých, ktorí užívajú 6 g alebo viac paracetamolu denne, môže dôjsť k poškodeniu pečene. Poškodenie funkcie pečene však môže nastať aj pri oveľa nižších dávkach, ak sú prítomné nasledujúce rizikové faktory.

Rizikové faktory
Ak pacient

  1. absolvuje dlhodobú liečbu karbamazepínom, fenobarbitalom, fenytoínom, rifampicínom alebo inými liekmi, ktoré indukujú pečeňové enzýmy (pozri časť Užívanie iných liekov)
  2. pravidelne požíva alkohol vo väčších množstvách, ako sa odporúča. Dlhodobá konzumácia alkoholu významne zvyšuje riziko toxického poškodenia pečene paracetamolom, pričom najvyššie riziko sa zaznamenalo u chronických alkoholikov, ktorí krátkodobo abstinujú (12 hodín).

  3. Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa s lekárom.

    Počas užívania Paralenu Extra nemáte užívať žiadne iné lieky obsahujúce paracetamol.Účinok Paralenu Extra a účinky metoklopramidu, domperidónu, cholestyramínu a probenecidu sa môžu navzájom ovplyvňovať.Dlhodobé súčasné užívanie s určitými liekmi na liečbu epilepsie (fenobarbital, fenytoín, karbamazepín, lamotrigín), glutetimidom (na liečbu nespavosti), zidovudínom (na liečbu infekcie HIV a AIDS), rifampicínom (antibiotikum), môže v niektorých prípadoch vyústiť do poškodenia funkcie pečene. Pravidelné denné užívanie Paralenu Extra spolu s niektorými liekmi proti zrážavosti krvi (warfarínom) môže zvýšiť riziko krvácania. PARALEN EXTRA nie je vhodné kombinovať s liekmi obsahujúcimi kyselinu acetylsalicylovú pre vyššie riziko poškodenia obličiek.V priebehu užívania tohto lieku obmedzte konzumáciu výrobkov, ktoré obsahujú kofeín (lieky, káva, čaj, kola), pretože vyššie dávky kofeínu môžu vyvolávať nervozitu, nespavosť a vo výnimočných prípadoch aj zrýchlenie srdcovej činnosti.

    Paralen Extra sa nesmie užívať počas tehotenstva.

Doplňujúce informácie

Výrobca : Sanofi aventis
Kód EAN: 8594739041127
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia

Buďte prvý, kto vloží hodnotenie k tomuto produktu.

napísať nové hodnotenie

Čo si o tomto produkte myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Prevádzkovateľ si vymedzuje právo na odstránenie nevhodných komentárov.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

98 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.