PANADOL Novum 500 mg 24 tabliet

Vaše hodnotenie : 5.0

  • Zľava 13 %

Skladom v e‑shope

Osobný odber zadarmo

Internetová cena 2,29 €

1,99 €

ks

PANADOL Novum 500 mg 24 tabliet

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti aj horúčke. Používa sa:

  • na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, migréne, bolesti chrbta, zubov, bolesti pri menštruácii.
  • pri nepríjemných príznakoch chrípky a prechladnutia, ako je bolesť svalov, kĺbov a bolesť hrdla a znižuje horúčku.
  • na odporučenie lekára sa liek môže užívať na potlačenie bolesti pri niektorých reumatických ochoreniach, napríklad artróze (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgii (bolesť pociťovaná v oblasti nervu).
  • Dávkovanie a spôsob užívania

    Dospelí a dospievajúci od 15 rokov

  • s telesnou hmotnosťou 34-60 kg: podáva sa 1 tableta ako jednorazová dávka. Časový odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
  • s telesnou hmotnosťou nad 60 kg: podáva sa 2 tablety ako jednorazová dávka. Odstup medzi jednotlivými dávkami je minimálne 4 hodiny.
  • Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g (8 tabliet). Pri dlhodobej liečbe (dlhšie ako 10 dní) sa nemá počas 24 hodín prekročiť dávka 2,5 g (5 tabliet).

    Dospievajúci vo veku 12-15 rokov Podáva sa 1 tableta s časovým odstupom najmenej 4-6 hodín. Maximálna denná dávka paracetamolu je 3 g (6 tabliet).

    Deti vo veku 6-12 rokov

  • s telesnou hmotnosťou 21-32 kg: podáva sa 1/2 tablety.
  • s telesnou hmotnosťou od 33 kg: podáva sa 1 tableta.
  • Upozornenie

    Počas tehotenstva sa nepreukázali škodlivé účinky paracetamolu v odporúčaných dávkach. Pri krátkodobej liečbe a súbežnom starostlivom sledovaní dojčaťa nie je nutné dojčenie prerušiť. Liek nie je určený pre deti mladšie ako 6 rokov. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou. Liek je kontraindikovaný u pacientov s akútnou hepatitídou. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hemolytickou anémiou. Súbežné dlhodobé užívanie paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov môže viesť k poškodeniu funkcie obličiek. Paracetamol zvyšuje účinok antikoagulačných liečiv (warfarín, kumarínové deriváty) (zvýšené riziko krvácavosti).

    Doplňujúce informácie

    Výrobca : GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
    Kód EAN: 5054563058430
    5054563082534
    Značka: PANADOL

    Príbalový leták

    Recenzie PANADOL Novum 500 mg 24 tabliet

    5.0 5.0 z 5 (Hodnotili 3 zákazníci)

    • 18. 9. 2021 5

      Super všechno v pořádku

    • 22. 7. 2021 5

      Ok

    • 05. 7. 2021 5

      ..tento produkt využívam už dlhé roky a môžem povedať, že nezaťažuje tak žalúdok ako ostatné podobné tablety tohto druhu, ďakujem. .... Viera

    Podobné produkty

    Opýtajte sa lekárnika

    Po-Pia: 09:00-17:00


    Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

    110 lekární
    v celej SR

    Zavrieť

    Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
    Viac informácií

    Naše lekárne

    Prihlásiť



    Košík

    Nákupný košík je prázdny.