Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

NUROFEN STOPGRIP

tbl flm 200 mg 1x12 ks
ŠÚKL:87178
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000167014303
ID produktu:209378
Značka:NUROFEN

NUROFEN STOPGRIP

tbl flm 200 mg 1x12 ks
ŠÚKL:87178
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000167014303
ID produktu:209378
Značka:NUROFEN
Internetová cena:
4,72 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý znižuje teplotu, pôsobí proti bolestiam a zápalu, a pseudoefedrín, ktorý znižuje opuch slizníc horných ciest dýchacích. Liek sa užíva pri krátkodobej liečbe príznakov akútnych infekčných ochorení horných ciest dýchacích ako je nádcha, bolesti hrdla, bolesť hlavy a celého tela, akútny zápal nosohltanu, akútny zápal Eustachovej trubice (pocit zaľahnutého ucha).

 

Podľa platnej legislatívy Slovenskej republiky je možné z daného produktu kúpiť len 2 kusy.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: počiatočná dávka je 2 tablety. Následne sa užíva 1-2 tablety podľa potreby. Minimálny časový odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny.
Maximálna denná dávka je 6 tabliet.

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov.

Liek je určený iba na krátkodobé používanie. Ak sa pacient do  3-5 dní (pre dospelých) alebo do 3 dní (pre dospievajúcich) nebude cítiť lepšie alebo sa bude cítiť horšie, mus sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé a zapíjajú s tekutinou. Ak sa počas liečby objavia tráviace problémy, odporúča sa užívať liek počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí do 12 rokov.
Liek je kontraindikovaný pri závažnom zlyhávaní pečene alebo obličiek.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hypertenziou, cukrovkou, pacienti užívajúci iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva).
Liek nesmie byť podaný pacientom užívajúcim inhibítory MAO, ani 14 dní po podaní poslednej dávky týchto liečiv.
Liek má môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje (u citlivých jedincov sa však môže vyskytnúť závrat).
Športovci: liek môže spôsobiť pozitívny výsledok v antidopingových testoch.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje malé množstvo žlti lakovej, ktorá môže spôsobiť alergické reakcie.
Liek sa má uchovávať v pôvodnom vnútornom obale.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén, pseudoefedríniumchlorid

Liek NUROFEN STOPGRIP je určený na krátkodobú symptomatickú liečbu počiatočných štádií akútnych infekčných ochorení horných ciest dýchacích prejavujúcich sa ako rhinitis acuta, nasopharyngitis acuta, pharyngitis acuta, catarrus tubae auditivae acutus, kedy je vhodná kombinácia dekongesčného účinku pseudoefedrínu a analgetického a antipyretického účinku ibuprofénu.
Liek je určený pre dospelých a deti od 12 rokov.

 • hypersenzitivita na ibuprofén, pseudoefedrín alebo na ktorúkoľvekz pomocných látok;
 • hypersenzitivita na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidové antiflogistiká prejavujúca sa ako astma, rinitída, urtikária alebo iné alergické reakcie;
 • pacienti s aktívnym alebo rekurentným peptickým vredom (dva alebo viac prípadov potvrdeného vredu alebo krvácania);
 • pacienti v minulosti s gastrointestinálnym krvácaním alebo perforáciou vo vzťahu k predchádzajúcej terapii NSAIDs;
 • poruchy hemokoagulácie a hematopoiézy;
 • kardiovaskulárne ochorenie ako ischemická choroba srdca, tachykardia, hypertenzia, kardiomyopatia, srdcová nedostatočnosť;
 • zlyhanie funkcie pečene a obličiek;
 • hypertyreóza;
 • hyperplázia prostaty;
 • epilepsia;
 • glaukóm;
 • diabetes mellitus;
 • súbežné perorálne i nosové podávanie iných sympatomimetík, tricyklických antidepresív a inhibítorov MAO;
 • gravidita a laktácia;
 • vek do 12 rokov;
 • závažné zlyhávanie srdca.

Podobne ako všetky lieky, môže mať i liek NUROFEN STOPGRIP nežiaduce účinky.

Počas liečby sa môžu objaviť zažívacie problémy ako nevoľnosť, bolesti v nadbrušku, pálenie záhy, vracanie, hnačka, zápcha, ďalej alergické reakcie (žihľavka, svrbenie). Ďalej  sa môžu objaviť psychiatrické a nervové poruchy ako závraty, ospalosť, menej často úzkosť, nespavosť, nepokoj, halucinácie, bolesti hlavy, poruchy chuti k jedlu alebo krátkodobá strata vedomia. Ďalej sa môže vyskytnúť neostré videnie, opuchy, búšenie srdca.  Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií prestaňte NUROFEN STOPGRIP užívať a poraďte sa so svojím lekárom, hneď ako to bude možné.
Ak sa objavia závažnejšie reakcie ako žihľavka, náhle vzniknutý opuch okolo očí, pocit tiesne na hrudi alebo problémy s dychom, ďalej bolesti brucha či čierno sfarbená stolica, svalová ochabnutosť, astmatický záchvat, poruchy močenia alebo poruchy videnia, prerušte užívanie lieku a ihneď vyhľadajte lekára.

Lieky, ako je NUROFEN STOPGRIP, môžu byť spojené s malým zvýšením rizika infarktu myokardu alebo mozgovej porážky.

Pokiaľ užívate antidepresíva alebo iné prípravky na liečbu psychických ochorení, ďalej lieky ovplyvňujúce krvný tlak, musíte sa pred užitím lieku NUROFEN STOPGRIP poradiť s lekárom. Bez porady s lekárom neužívajte žiadne iné voľnopredajné lieky, ktoré majú podobnú účinnosť (lieky na zníženie teploty, tlmenie bolesti, nosové prípravky).

Lieky znižujúce zrážavosť krvi v kombinácii s ibuprofénom zvyšujú riziko krvácania. Kyselina acetylsalicylová a iné protizápalové lieky a kortikoidy zvyšujú riziko výskytu nežiaducich účinkov ibuprofénu v oblasti zažívacieho traktu vrátane krvácania a vzniku žalúdkového vredu. Nurofen STOPGRIP môže znižovať účinok liekov používaných na liečbu vysokého krvného tlaku, cukrovky, srdcovej nedostatočnosti a močopudných liekov.

Zvláštna opatrnosť pri použití lieku NUROFEN STOPGRIP je potrebná

 • ak trpíte poruchou imunitného systému (systémový lupus erythematosus) alebo iným ochorením spojivových tkanív, existuje riziko vzniku aseptickej meningitídy (zápal mozgových blán bez prítomnosti mikroorganizmov);
 • ak máte akékoľvek ochorenie tráviaceho traktu, hypertenziu, arytmiu, srdcovú nedostatočnosť alebo ak ste prekonali infarkt myokardu, ďalej pokiaľ máte ochorenie pečene, obličiek, astmu alebo ste niekedy prekonali závažnú alergickú reakciu alebo ste výrazne oslabený následkom vážneho ochorenia, musíte sa o možnosti užívať liek NUROFEN STOPGRIP poradiť s lekárom;
 • ak patríte medzi starších pacientov, je možné, že sa u vás prejaví viac nežiaducich účinkov alebo budú závažnejšie, ako u mladších osôb,

Ak sa objavia nežiaduce účinky ako poruchy videnia, treba prerušiť liečbu a vyhľadať lekára.

Otázka k tovaru

NUROFEN STOPGRIP

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk