Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Ibalgin FAST

tbl flm 400 mg (blis.) 1x12 ks
ŠÚKL:80353
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739204089
ID produktu:209144
Značka:IBALGIN

Ibalgin FAST

tbl flm 400 mg (blis.) 1x12 ks
ŠÚKL:80353
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739204089
ID produktu:209144
Značka:IBALGIN
Internetová cena:
3,05 € s DPH
Tento produkt je dočasne vypredaný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí do skupiny takzvaných nesteroidových antiflogistík (NSAID).

Liek je určený na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rozličného pôvodu, ako sú bolesti hlavy (vrátane tenzných a migrenóznych), bolesti zubov, bolesti po vytrhnutí zuba (vrátane chirurgického odstránenia neprerezaných zubov), bolesti svalov a menštruačné bolesti.

Liek sa tiež používa na symptomatickú liečbu horúčky.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 40 kg telesnej hmotnosti (vo veku 12 rokov a starší): prvá dávka je 1 tableta, ďalej sa v prípade potreby užíva 1 tableta s časovým odstupom minimálne 6 hodín. Maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín.

Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak je liek potrebné užívať u dospelých viac ako 3 dni v prípade migrény alebo horúčky alebo po dobu dlhšiu ako 4 dni na liečbu bolesti, alebo ak sa symptómy zhoršujú, pacientovi sa odporúča poradiť sa s lekárom.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné vyhľadať lekára.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa vcelku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Tablety sa môžu užívať s jedlom alebo bez jedla. Ak sa užije s jedlom alebo krátko po jedle, môže byť nástup účinku oneskorený. Avšak užívanie s jedlom zlepšuje znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť žalúdočno-črevných ťažkostí.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Všeobecne nie je potrebné prerušiť dojčenie počas krátkodobého užívania pri podávaní odporúčaných dávok pre liečbu bolesti a horúčky. Bezpečnosť po dlhodobom podávaní nebola stanovená.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí pod 40 kg telesnej hmotnosti (mladších ako 12 rokov).
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením.
Pri užívaní lieku vo vyšších dávkach sa môžu objaviť nežiaduce účinky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém (únava, závraty, poruchy videnia) a môžu znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén

IBALGIN FAST sa používa na úľavu od miernej až stredne silnej akútnej bolesti.

IBALGIN FAST je určený na tlmenie bolesti rozličného pôvodu, ako sú bolesti hlavy (vrátane tenzných a migrenóznych bolestí hlavy), bolesti zubov, bolesti po extrakcii zuba (vrátane chirurgického odstránenia retinovaných zubov), bolesti po operáciách, bolesti chrbta, svalov a kĺbov (vrátane bolesti sprevádzajúcej artritídu a artrózu), neuralgia a dysmenorea.

IBALGIN FAST takisto zmierňuje zápaly a preukazuje antipyretický účinok pri horúčkovitých stavoch.

Liek je určený pre dospelých a mladistvých starších ako 12 rokov.

 • Precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok lieku, precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidové antiflogistiká, ktorá sa prejavuje ako astma, urtikária a iné alergické reakcie.
 • Anamnéza gastrointestinálneho krvácania alebo perforácie vo vzťahu k predchádzajúcej terapii liekmi zo skupiny NSAID.
 • Aktívny peptický vred/krvácanie alebo anamnéza rekurentného peptického vredu/krvácania (dva alebo viac samostatných prípadov potvrdeného vredu alebo krvácania).
 • Poruchy hemokoagulácie a hemopoézy.
 • Závažné srdcové zlyhanie.
 • Závažné zlyhanie pečene alebo obličiek.
 • Tretí trimester gravidity.

Výskyt vedľajších účinkov je minimálny, ak sa podáva najnižšia možná dávka čo možno najkratší čas.
Pravdepodobnosť vzniku vedľajších účinkov sa zvyšuje u starších ľudí, u pacientov s anamnézou žalúdočného alebo dvanástnikového vredu (najmä s krvácaním alebo prederavením sliznice), u pacientov dlhodobo liečených liekmi s obsahom kyseliny acetylsalicylovej.

Pri výskyte žihľavky, náhlom opuchu okolo očí, pocite tlaku na hrudníku s ťažkosťami pri dýchaní alebo prehĺtaní, pri bolesti v nadbruší či poruchách videnia, alebo pri krvácaní z tráviaceho traktu (vracanie krvi alebo čierna stolica), prestaňte užívať tento liek a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.

Veľmi časté (postihujú viac než 1 používateľa z 1):

 • nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, hnačka, zápcha, nadúvanie.

Časté (postihujú 1 až 1 používateľov zo 1):

 • bolesť v nadbruší.

Menej časté (postihujú 1 až 1 používateľov z 1 ):

 • bolesti hlavy, vertigo (závraty), žihľavka, svrbenie.

Zriedkavé (postihujú 1 až 1 používateľov z 1 ):

 • alergické reakcie (ako horúčka, vyrážky, hepatotoxicita), krvácanie z tráviaceho traktu (prejavuje sa ako vracanie krvi alebo čierna stolica), zápal, zvredovatenie alebo prederavenie sliznice tráviaceho taktu, zlyhanie srdca, opuchy, aseptická meningitída (zvlášť u pacientov s poruchami väzív ako systémový lupus erythematodes alebo niektoré kolagenózy), poruchy videnia a vnímania farieb, rozmazané videnie, poruchy funkcie pečene (zvyčajne vratné).

Veľmi zriedkavé (postihujú 1 používateľa z 1 ):

 • ťažkosti s dýchaním (prevažne u pacientov s prieduškovou astmou), zhoršenie astmy, zápaly v ústach (ulcerózna stomatitída), recidíva (návrat) Crohnovej choroby a ulceróznej kolitídy, zmeny krvného obrazu, zadržiavanie tekutín a/alebo sodíka, nespavosť, depresia, emocionálna labilita, palpitácie (pacient pociťuje rýchle údery srdca), zníženie alebo zvýšenie krvného tlaku, zápal močového mechúra, prítomnosť krvi v moči, porucha funkcie obličiek, opuchy, generalizované bulózne (pľuzgierovité) kožné reakcie, ťažké reakcie z precitlivenosti (opuch tváre, jazyka a hrtana, dýchavičnosť, tachykardia (zrýchlenie srdcového rytmu), hypotenzia, šok.

Užívanie liekov s obsahom ibuprofénu (alebo iných liekov zo skupiny NSAID) môže byť spojené so slabo zvýšeným rizikom srdcového záchvatu („infarktu myokardu“) alebo náhlej cievnej mozgovej príhody.

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete iné vedľajšie účinky, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, oznámte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Poraďte sa so svojím lekárom o užívaní lieku IBALGIN FAST (alebo iného lieku s obsahom ibuprofénu),

 • ak súčasne užívate kyselinu acetylsalicylovú alebo iný liek zo skupiny NSAID,
 • kortikosteroidy,
 • lieky proti vysokému krvnému tlaku a močopudné lieky,
 • lieky proti zrážavosti krvi (ako warfarín), antitrombotiká a selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI),
 • niektoré antibiotiká (chinolón, aminoglykozidy), deriváty sulfonylmočoviny (lieky na cukrovku),
 • lieky s obsahom lítia, metotrexátu, mifepristonu, sulfinpyrazónu, probenecidu, cyklosporínu, takrolimu, zidovudínu, digoxínu, fenytoínu alebo baklofénu.

IBALGIN FAST sa nemá podávať súčasne s inými nesteroidovými protizápalovými liekmi.

Požiadajte lekára o radu skôr, ako začnete užívať tento liek (alebo nejaký iný liek s obsahom ibuprofénu),

 • ak trpíte závažnejšou poruchou funkcie obličiek alebo pečene,
 • ak trpíte prieduškovou astmou
 • ak súčasne užívate lieky, ktoré môžu zvyšovať riziko gastrotoxicity alebo krvácania
 • ak trpíte na systémový lupus erythematodes (porucha imunitného systému) a iné ochorenia väzív (riziko aseptickej meningitídy)
 • ak trpíte zápalovou vredovou chorobou tráviaceho traktu, ako je Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída
 • ak máte srdcové zdravotné ťažkosti, prekonali ste náhlu cievnu mozgovú príhodu alebo ak sa domnievate, že Vám hrozí riziko týchto ochorení (napríklad ak máte vysoký krvný tlak, cukrovku, vysokú hladinu cholesterolu alebo ak ste fajčiar).

Každé riziko má vyššiu pravdepodobnosť vzniku pri vysokom dávkovaní a dlhodobejšej liečbe. Neprekračujte odporúčané dávkovanie ani dĺžku liečby.

Krvácanie do žalúdočno-črevného traktu, jeho zvredovatenie alebo prederavenie sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas liečby, a to s varovnými príznakmi aj bez nich, a takisto bez predchádzajúcej anamnézy závažných žalúdočno-črevných príhod. Riziko krvácania, zvredovatenia alebo prederavenia sa stupňuje so zvyšujúcou sa dávkou, u pacientov s anamnézou vredovej choroby a u starších ľudí. Niektoré súbežne užívané lieky môžu zvyšovať riziko gastrotoxicity alebo krvácania (iné nesteroidové protizápalové lieky, kortikosteroidy, antikoagulanciá /lieky proti zrážavosti krvi/ ako warfarín, selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu /SSRI/ alebo antitrombotiká /protidoštičkové lieky/ ako kyselina acetylsalicylová).
U pacientov so zvýšeným rizikom gastrointestinálnej toxicity sa má zvážiť súčasné podávanie protektívnych látok.

Otázka k tovaru

Ibalgin FAST

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk