Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

WOBENZYM 800 tbl

tbl ent (liek.plast.-klin.bal.) 1x800 ks

ŠÚKL:96406
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030142138121
ID produktu:234790
Značka:WOBENZYM
-17%
Zľava
Darček
WOBENZYM 800 tbl

WOBENZYM 800 tbl

tbl ent (liek.plast.-klin.bal.) 1x800 ks

ŠÚKL:96406
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030142138121
ID produktu:234790
Značka:WOBENZYM
115,71 € s DPH
95,49 € s DPH
Darček

K Wobenzymu 800 získate teraz darčekový poukaz v hodnote 15 Eur a Livsane Magnézium + B6 zadarmo.

 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 95 bodov
 • Skvelé! Získali ste dopravu zdarma
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

WOBENZYM obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, tlmia chorobné prejavy spôsobené škodlivými imunokomplexami vznikajúcimi v dôsledku protilátkových reakcií. Produkty látkovej výmeny ľudskému telu škodlivé a odumretý tkanivový materiál sa rýchlejšie odbúravajú. Opuchy a krvné výrony sa lepšie vstrebávajú. Rutín normalizuje priepustnosť cievnej steny. WOBENZYM znižuje viskozitu krvi a tým zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave. WOBENZYM sa odporúča u dospelých pri týchto stavoch:
- poúrazové opuchy
- zápalové a pooperačné stavy v chirurgii
- lymfedémy (opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy) rôznej etiológie
- fibrocystická mastopatia (chronické ochorenie prsníka, ktoré sa vyznačuje tvorbou dutín a väziva)
- potrombotický syndróm dolných končatín (stavy po upchatí žíl dolných končatín krvnou zrazeninou), zápaly povrchových žíl
- niektoré choroby spôsobené imunokomplexami (chronický zápal kĺbov, mnohopočetná mozgomiechová skleróza, zápaly ciev)
- chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných a dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, kĺbov a iné).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liečba sa začína dávkou 3x 5 až 10 tabliet denne. V súvislosti s ústupom chorobných prejavov sa dávkovanie postupne znižuje až na udržiavaciu dávku 3x 3 tablety denne.

Poúrazové opuchy (narazenie, podvrtnutie, vykĺbenie, zlomeniny) - odporúča sa začať liečbu dávkou 3x 10 tabliet denne, po ustúpení akútneho stavu (7 - 10 dní) až do ustúpenia príznakov sa pokračuje dávkou 3x 3 až 5 tabliet denne.

Niektoré pooperačné stavy v chirurgii - liečba sa začína dávkou 3x 10 tabliet denne, po ustúpení akútneho stavu (7 - 10 dní) až do ustúpenia príznakov sa pokračuje dávkou 3x 3 až 5 tabliet denne.

Lymfedémy - ide o dlhodobú liečbu, u ktorej sa začína s dávkovaním 2x 10 alebo 3x 7 tabliet denne (po dobu 4 - 5 týždňov), potom sa dávkovanie znižuje na 3x 3 až 5 tabliet denne (najmenej 8 týždňov).

Fibrocystická mastopatia - odporúča sa dávkovanie 2x 10 tabliet denne najmenej po dobu 6 týždňov.

Potrombotický syndróm – 3x 3 až 5 tabliet denne po dobu 5 - 6 týždňov.

Zápaly povrchových žíl – 3x 5 až 7 tabliet denne po dobu 2 - 3 týždňov.

Reumatoidná artritída – 3x 5 tabliet denne po dobu 5 - 6 mesiacov.

Reumatizmus mäkkých tkanív – 3x 5 tabliet denne najmenej po dobu 3 - 4 týždňov.

Artrózy – 3x 6 tabliet denne po dobu 5 - 6 týždňov.

Mnohopočetná mozgomiešna skleróza - 1.-14. deň 3x 10 tabliet denne, potom sa prechádza na udržiavaciu dávku 3x 3 tablety denne - dlhodobo, u záťažových stavov (infekčné ochorenie, fyzická záťaž, stres, očkovanie, slnenie) dávkovanie sa zvyšuje na 3x 10 tabliet denne.

Chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných aj dolných ciest dýchaciach, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, kože atď.):
Pri akútnych zápaloch – 3x 10 tabliet denne po dobu 2 týždňov, pri chronických a opakujúcich sa zápaloch 3x 5 tabliet denne po dobu 3 - 4 týždňov.

U detí sa určuje dávkovanie podľa hmotnosti - 1 tableta denne na 6 kg telesnej hmotnosti.

Spôsob použitia

Odporúča sa užívať tablety najmenej 30 minút pred alebo 90 minút po jedle s veľkým množstvom vody (približne 250 ml).
Gastrorezistentná tableta sa nemá žuvať, rozdeľovať alebo drviť.

Upozornenie

Ako preventívne opatrenie je vhodnejšie vyhnúť sa užívaniu lieku počas tehotenstva.
Rozhodnutie, či ukončiť dojčenie alebo či ukončiť/prerušiť liečbu sa má urobiť po zvážení prínosu dojčenia pre dieťa a prínosu liečby pre ženu.
U detí mladších ako 6 rokov sa má liečba začať po zvážení pomeru rizika a prínosu ošetrujúcim pediatrom.
Užívanie lieku sa neodporúča u pacientov so závažným poškodením funkcie obličiek alebo pečene.
Liek sa nemôže užívať v prípadoch, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín).
Liek sa nemá užívať precitlivenosti na ovocie ako ananás alebo papája. 
V prípade alergických reakcií sa má liečba okamžite ukončiť.
Liek sa má vysadiť 4 dni pred zubným alebo akýmkoľvek iným chirurgickým zákrokom.
Tento liek nenahradzuje antibiotickú liečbu infekčného zápalu, zvyšuje však jej účinnosť.
Liek obsahuje laktózu a sacharózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

pankreatín (amyláza, lipáza, proteáza), amyláza, lipáza, bromelaín, trypsín, papaín, chymotrypsín, rutozid trihydrát

WOBENZYM nejde užívať v situáciach, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín). Prípravok sa nesmie užívať pri známej precitlivelosti na účinné či pomocné látky. O užívaní WOBENZYMu počas tehotenstva se poraďte s lekárom, a to aj vtedy, ak otehotniete počas liečby.

WOBENZYM je obvykle dobre znášaný, tiež pri dlhodobom podávaní vysokých dávok neboli pozorované nežiadúce účinky. Ojedinele sa môže objaviť nevýrazná zmena konzistencie, farby a zápachu stolice. Pri užívaní vyšších jednorázových dávok boli pozorované pocity vzdúvanie, ojedinele nevoľnosť . Týmto pocitom sa dá zamedziť rozdelením dávky v priebehu dňa. Ak tieto príznaky aj po zníženiu dávky pretrvávajú, poraďte sa s lekárom. Zriedka sa objavujúce alergické reakciue (kožná vyrážka) odznievajú po vysadení lieku . Pri jej prípadnom výskyte prerušte užívanie WOBENZYMu a poraďte sa s lekárom. S lekárom sa o ďalšom užívaní WOBENZYMu poraďte tiež v prípade výskytu akýchkoľvek neobvyklých reakcií.

Nežiadúca interakcia WOBENZYMu s inými súčasne podávanými liekmi nie je známa.

Tento liek nenahradzuje antibiotickú liečbu u infekčného zápalu, zvyšuje však jej účinnosť !

Pred užívaním WOBENZYMu® u chronických ochorení a pri jeho dlhšom ako dvojmesačnom užívaní je nutné poradiť sa s lekárom. Príležitostne môže pri chronických ochoreniach po začiatku liečby WOBENZYMom® nastať zhoršenie príznakov, čo je podľa doterajších skúseností v prevažnej väčšine prípadov považované za kladnú reakciu organizmu na liečbu. V tomto prípade by nemal byť liek vysadený, ale malo by sa zvážiť eventuálne prechodné zníženie doterajšieho dávkovania. Za takých okolností je nevyhnutné poradiť sa s lekárom, rovnako ako pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií. Ak užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania WOBENZYMu® s lekárom a bez jeho doporučenia ho neužívajte.

Ak Vám bude lekár predpisovať nejaký iný liek, upozornite ho, že užívate WOBENZYM®. Bez porady s lekárom neužívajte súčasne s WOBENZYMom® ani žiadne ďalšie lieky bez lekárskeho predpisu.

Sacharidy obsiahnuté v 1 tablete zodpovedajú 39 kJ = 9.3 kcal.

Otázka k tovaru

WOBENZYM 800 tbl

Otázky a odpovede

 • Ondrej
  11.1.2017
  Dobrý deň, som po IM, 3x bypass, je to vhodné aj pre kardiakov?
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  12.1.2017
  Dobrý deň, Ako alternatíva k doposiaľ používaným liečebným postupom je Wobenzym možno použiť pri týchto stavoch: - Poúrazové opuchy - Lymfedémy rôznej etiológie - Fibrocystická mastopatia Ako podporná liečba je Wobenzym vhodný pri týchto stavoch: - Niektoré pooperačné stavy v chirurgii (artroskopické výkony, stomatochirurgia, ORL) - Zápaly povrchových žíl - Potrombotický syndróm dolných končatín - Reumatoidná artritída - Reumatizmus mäkkých tkanív - Artróza (pokročilé štádiá) - Mnohopočetná mozgomiešna skleróza - Chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných aj dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, kože atď.),ako podporná liečba pri podávaní antibiotík S užívaním a dávkovaním sa poraďte so svojím lekárom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav.
 • Slávka
  16.11.2016
  Dobrý deň, chem sa spýtať svokra 69 ročná spadla ma prasknutú panvu je Wobenzyn vhodný aj pre ňu?Na zmiernenie bolesti atd....
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  18.11.2016
  Dobrý deň. Hojenie rany po operáciách (vrátane zlomenín) je zložitý proces. Závisí nielen na veľkosti rany, ale i na tom, ako organizmus zvláda pooperačnú fázu, a či zápal alebo opuch nepredlžujú hojenie. Na každý chirurgický zákrok reaguje organizmus zápalom, opuchom a bolesťou. Významným pomocníkom pri hojení po operáciách sú enzýmy, ktoré obsahuje liek Wobenzym. Obmedzujú vznik opuchov a urýchľujú ich vstrebávanie. Zároveň zmierňujú bolesť a skracujú dobu hojenia. Tieto enzýmy taktiež znižujú výskyt pooperačných komplikácií s hojením rany. Najlepší účinok dosiahneme, ak zahájime podpornú liečbu Wobenzymom čo najskôr po operácii. Samozrejme, po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Zo začiatku sa podávajú vyššie dávky 3x7 až 3x10 dražé Wobenzymu denne. Postupne, podľa odozvy liečby a hojenia rany, sa dávka znižuje na 3x5, minimálne 3x3 dražé denne. Celkovú dennú dávku je pritom možné rozdeliť na dve časti, ktoré sa potom užívajú ráno a večer.Príklad: namiesto 3x7 dražé denne je možné užívať 2x10 dražé za deň. Liečba Wobenzymom je vždy súčasťou celkovej starostlivosti o pooperačnú ranu. Wobenzym treba užívať nalačno, nikdy s jedlom, najmenej dve hodiny po poslednom predchádzajúcom jedle a aspoň pol hodiny pred ďalším jedlom. Tablety nehryzieme a výdatne ich zapijeme najmenej 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávne užívanie lieku znižuje jeho vstrebávanie a tým aj účinok! Wobenzym si môžete objednať za akciovú cenu aj v našej online BENU lekárni na nasledujúcom linku: https://www.benulekaren.sk/p/234790/wobenzym
 • Anna
  21.7.2016
  Po odstránení hlavy pankreasu, dvanástnika, žlčníka - rakovina- štyri mesiace po operácii , mám tráviace problémy, bolesti, preto som sa rozhodla skúsiť užívať WOBENZYM. Je užívanie tohoto lieku pre mňa vhodné ? Neužívam okrem vitamínu C žiadne lieky. Ak je WOBENZYM vhodný, v akých dávkach ho mám užívať? Ďakujem.
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  21.7.2016
  Dobrý deň. Wobenzym by som Vám neodporučila užívať bez poradenia sa z onkológom. Na tráviace ťažkosti skúste užívať probiotiká ako napríklad Valosun Biopron forte.(https://www.benulekaren.sk/p/231538/valosun-biopron-forte) Na onkologické ochorenie by ste mohli užívať napríklad Vitamin B17 kapsle(https://www.benulekaren.sk/p/238094/b17-apricarc-s-marhulovym-olejom) alebo Ovosan kapsle (https://www.benulekaren.sk/p/231790/ovosan). Tieto produkty zvyšujú imunitu a ochraňujú bunky, a taktiež likvidujú poškodené a rakovinové bunky.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk