Ako sa správne starať o kĺby
Bolesť kĺbov môže spôsobiť aj prechladnutie, chrípka či banálna zmena počasia. Okrem toho sú však aj ďalšie príčiny, pre ktoré sa nemôžete dobre hýbať a venovať sa obľúbeným aktivitám.
Hlavné rizikové faktory pre problémy s kĺbami sú:
- Nadmerná fyzická záťaž
- Dlhé státie alebo sedenie
- Intenzívny šport a fyzická aktivita
- Neprávne držanie tela
- Nadváha
Ktorá kĺbová výživa je najlepšia ?
Pri akútnej bolesti kĺbov je vhodné zvoliť masť, gél alebo náplasť na bolesť kĺbov, ktoré vám poskytnú rýchlu úľavu od bolesti. V lekárni nájdete rôzne prípravky s mentolom, kapsaciínom, konskú masť, hrejivé náplasti a náplasti na bolesť.
Prípravky s chladivým efektom sú vhodnejšie ak je miesto bolesti horúce, červené s príznakmi zápalu. Vtedy je lepšie danú oblasť schladiť masťou s mentolom. Pri bolestiach bez pocitu tepla môžete zvoliť maste s gáfrom, kapsaciínom s hrejivým účinkom. Na akútnu bolesť zaberajú lieky proti bolesti z lekárne ako Paralen, Ibalgin a Voltaren.
Pre dlhodobú starostlivosť o kĺby sú vhodné výživové doplnky s kolagénom. Nezabudnite, že užívanie kolagénu je najefektívnejšie s vitamínom C. Väčšina výživových doplnkov obsahuje práve túto efektívnu kombináciu.
Kĺbová výživa pre seniorov, športovcov a aktívnych ľudí
Ak patríte do tejto skupiny ľudí, správna kĺbová výživa je pre vás nevyhnutná. Dlhodobé užívanie doplnkov na kĺby zabraňuje opotrebovaniu kĺbov, podporuje tvorbu kĺbového maziva a zlepšuje pohyblivosť kĺbov. Pravidelným užívaním si zachováte zdravé a silné kĺby do vysokého veku. Zamerajte sa na overené značky prípravkov na kĺby z lekárne ako Alavis, Barny´s, Geloren, IncaColagen, Colafit a Kamzík.
Opýtajte sa lekárnika
Po-Pia: 09:00-17:00