Skincode- švajčiarska garancia zdravej a krásnej pleti

SKINCODE- ŠVAJČIARSKA GARANCIA ZDRAVEJ A KRÁSNEJ PLETI

PharmDr. Lenka Balážová

PharmDr. Lenka Balážová

Skincode poznajú zákazníci už vo viac než 45 krajinách po celom svete. Portfólio značky Skincode zahŕňa dve kolekcie produktov s dôrazom na viditeľné výsledky. Spoznajte značku Skincode aj Vy, vaša pleť sa vám poďakuje!

 

 • Články o zdraví
 • Pleť a pokožka

7 minút čítania


Dedičstvo Skincode Dedičstvo Skincode

Spoločnosť Skincode bola založená v Zürichu v roku 1998 tímom švajčiarských odborníkov s odbornosťou v oblasti starostlivosti o pleť. Na základe ich úspešnej spolupráce s celosvetovo uznávanými švajčiarskymi dermatológmi, expertmi na prísady a laboratóriami boli implementované najnovšie poznatky z oblasti vedy a dermatológie do dvoch inovatívnych kolekcií produktov: Skincode Essentials a Skincode Exclusive, ktoré poznajú zákazníci už vo viac ako 45 krajinách celého sveta vrátane Slovenska. 

Skincode- švajčiarska kvalita Skincode- švajčiarska kvalita

Portfólio značky Skincode zahŕňa dve kolekcie produktov Skincode Essentials a Skincode Exclusive s dôrazom na viditeľné výsledky. Obidve kolekcie spočívajú v myšlienke, že pokožka je živým orgánom, ktorej genetický “kód” treba rešpektovať a tým produkty pokrývajú potreby širokej skupiny zákazníkov. Sú vyvinuté na podporu starostlivosti o pleť po celý život a sú odpoveďou na všetky možné potreby pleti – od mladej až po zrelú. 

Skincode Essentials Skincode Essentials

Skincode Essentials je pokročilou dermatokozmetickou kolekciou starostlivosti o pleť, ktorá je formulovaná na uspokojenie denných potrieb pleti tak pre mužov, ako aj pre ženy a to aj s najcitlivejšou pokožkou. 

Skincode Essentials je tým jediným, čo potrebujete. Obsahuje totiž  prípravky určené nielen na každodenú starostlivosť o pleť (od čistenia až po hydratáciu pleti), ale aj prípravky zamerané na špeciálnu starostlivosť o pokožku. Ide predovšetkým o produkty Skincode Essentials S.O.S. Oil Control, určené pre aknóznu a mastnú pleť so sklonom k  akné a zosvetľujúce produkty Skincode Essentials Alpine white, ktoré pomáhajú krásne rozjasniť pleť tým, že minimalizujú výskyt tmavých škvŕn a nejednotnosť tónu pleti. 

Kolekcia obsahuje prepracovanú zmes biotechnologických zložiek, ktorých súčasťou je CM-glukán, ktorý je obsiahnutý v prípravkoch vo vysokom percente.

CM-Glukán je veľmi silným stimulátorom imunitného systému. Získava sa deriváciou z pekárskeho droždia. Vďaka svojej schopnosti stimulovať vlastný obranný mechanizmus pokožky , CM-glukán zvyšuje odolnosť pokožky voči oxidácii spôsobenej lúčmi UVA, zvyšuje rýchlosť obnovy buniek a zlepšuje obranné schopnosti pokožky. Navyše upokojuje a znižuje podráždenie a preto je ideálny pre citlivú pokožku. 

Učinky CM-Glukánu:

 • stimuluje imunitný systém pokožky,
 • výrazne zvyšuje rýchlosť obnovy buniek,
 • chráni pred oxidačným stresom vyvolaným UVA a UVB žiarením,
 • viditeľne zlepšuje pevnosť a pružnosť pleti,
 • redukuje jemné línie a vrásky,
 • znižuje príznaky starnutia pokožky vyvolaného častým slnením,
 • znižuje alergické kontaktné dermatitídy.

V prípravkoch Skincode Essentials sú obsiahnuté aj ďalšie dôležité látky a priaznivým účinom na pokožku ako : čajovníkový olej, escín, kaolín, kofeín, hyaluronát sodný, bambucké maslo, biely čaj, vitamín B3, výťažok z aloe vera, arniky, uhoriek, harmančeka, ženšeňu, žihľavy a mnoho ďalších, ktoré prispievajú k celkovej kvalite a jedinečnosti týchto produktov.

Všetky prípravky Skincode Essentials na ochranu pred kontamináciou mikróbmi nevyužívajú žiadne biocídne látky, ale majú alternatívny spôsob ochrany a tou je osmotická aktivita zložiek.  Osmotická aktivita má  navyše upokojujúci účinok, hydratuje pokožku po dobu 8 hodín a zvyšuje stupeň hydratácie až na 75%.

Skincode Essentials neobsahujú žiadne zložky, ktoré by mohli spôsobiť alergie alebo podráždenie pokožky:

 • Žiadne vonné látky.
 • Žiadne konzervačné látky.
 • Žiadne parabény.
 • Žiadne farbivá.
 • Žiadne testovanie na zvieratách.
 • Žiadne látky získané zo zvierat.

Skincode Exclusive Skincode Exclusive

Skincode Exclusive je luxusnou a revolučnou bunkovou  starostlivosťou o zrelú pleť so zameraním sa na špecifické potreby zrelej pleti. Dôkladné  anti-aging ošetrenie pleti urýchľuje proces obnovy buniek, ktorý sa vekom spomaľuje. Zlepšuje celkový vzhľad a vitalitu pokožky. Rad prípravkov Skincode Exclusive je založený na fytoestrogéne a je bez akýchkoľvek výťažkov živočíšneho pôvodu.

Všetky produkty rady Skincode Exclusive obsahujú silný aktívny regeneračný bunkový komplex ACR, ktorý bol vyvinutý pre silnú stimuláciu obnovy procesov vitality buniek, ktorá sa s pribúdajúcim vekom znižuje. Ide o  komplex biologicky aktívnych peptidov a biologicky aktívneho kolagénového boostra, ktorého výsledkom je :

 • viditeĺne zníženie počtu liniek a vrások,
 • viditeĺne zlepšenie pevnosti a žiarivosti pokožky,
 • hĺbková hydratácia pleti,
 • zvýšená elasticita pokožky,
 • silná stimulácia dôležitých procesov obnovy kožných buniek.

Produkty, ktoré sú dermatologicky testované a 100% bez alergizujúcich vonných látok, konzervačných prípravkov, farbív, čím sú vhodné aj pre tú najcitlivejšiu pleť.

 Švajčiarsku kozmetickú značku Skincode si môžete zakúpiť v našej internetovej lekárni alebo  priamo v kamenných BENU lekárňach:

Skincode EssentialsSkincode Exclusive

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace dotazy z poradne

Súvisiace dotazy z poradne

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  • Otázka na produkt
  10. 12. 2020

  Je kozmetický prípravok Skincode 24 hodinový povzbudzujúci krém parfumovaný?

  Dobrý deň,
  nakoľko mám alergiu na parfum/parfum frangrance a moja kozmetika ju nesmie obsahovať, chcem sa opýtať, či kozmetika radu skincode essentials obsahuje parfum. Konkrétne ma zaujíma 24h povzbudzujúci krém, intenzívne liftingové sérum a revitalizačný očný krém. Niekde som videla zloženie nejakej masky od skincode a tá obsahovala fragrance. Pýtam sa preto, lebo na stránke benu lekárne som nenašla zloženie, čo je škoda.


  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Skincode je  kvalitná kozmetická švajčiarska značka, ktorá  je na trhu od r. 1998.

  Kozmetický rad Skincode Essentials neobsahuje žiadne konzervačné látky, žiadne vonné látky, farbivá a látky živočíšneho pôvodu. Kozmetický rad Skincode Exclisive je bez parabénov, s ACR komplexom. dermatologicky testované, nie na zvieratách. Rad Exclusive je založený na fytoestrogéne a je bez akýchkoľvek výťažkov živočíšneho pôvodu, obsahuje jemnú parfumáciu. 

   

  SKINCODE 24 - hodinový povzbudzujúci krém 50ml je vhodný pre normálnu až suchú pokožku. Bojuje s príznakmi predčasného starnutia

  Pôsobí na obnovu a ochranu pokožky, stimuluje obnovu buniek. posilňuje ochranný mechanizmus pokožky, chráni pred poškodením voľnými radikálmi, regeneruje a vyživuje pokožku, zlepšuje elasticitu a pevnosť pokožky, vyhladzuje drobné linky a vrásky. 

  Aktívnymi zložkami je CM-glukán ( obnova, regenerácia a ochrana pokožkýy) , vitamín C  a vitamín E, ryžový škrob ,výťažok z aloe vera, hyaluronová kyselina. .

  Aplikuje sa ráno a večer na čistú tvár a krk alebo po aplikácii príslušného séra. Nenanášať na jemné partie okolo očí. 

   

  SKINCODE Intenzívne liftingové sérum 30ml je ľahké osviežujúce gél-sérum na hydratáciu a obnovu pevnosti pleti, spevňuje, povzbudzuje a oživuje 

  Aktívnymi zložkami sú CM-glukán, vitamín C, výťažok z aloe vera a hyaluronát sodný , biele guľôčky zlepšujú štruktúru pokožky a pevnosť.

  Aplikuje sa ráno a večer na čistú tvár a krk.Nenanášať na jemné partie okolo očí.  Používa sa samostatne ( pri mastnej pleti) alebo s hydratačným krémom ( suchá pleť) .

  https://www.benulekaren.sk/skincode-intenzivne-liftingove-serum-30ml

   

  SKINCODE Revitalizačný očný krém 15ml je krém určený na viaczložkové ošetrenie očí  - vyživuje, regeneruje a omladzuje kontúry očí. Pomáha znižiť opuchy pod očami, rozjasňuje tmavé kruhy pod očami , zjednocuje tón pleť, pomáha pozdvihnúť  a spevniť citlivú pokožku okolo očí. 

  Aktívnymi zložkami je CM-glukán, olej zo sladkých mandlí, kofeín, pagaštan konský, zosvetľujúca zmes rastlinného pôvodu, vitamín C, vitamín E, provitamín B5, výťažok z aloe vera.

  Aplikuje sa ráno a večer okolo očí ( jarmových kostí) .

  https://www.benulekaren.sk/skincode-revitalizacny-ocny-krem-15ml

   

  V prípade záujmu si môžete objednať v našej internetovej lekárni. 

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  15. 05. 2020

  Čo je vhodné na problémy s aknóznou pleťou?

  Dobrý deň
  mám problémy s akné a nič čo som zatiaľ mala mi nepomohlo. Chodím ku kožnej aj kozmetičke, ale naozaj nič nepomáha. Mala som už aj chemický peeling, ale nepomohlo to veľmi.
  Moja pleť je niekedy mastná ale inokedy zase suchá. Tiež ju mám dosť citlivú.
  Chcela by som si objednať niečo na každodenné čistenie pleti a tiež by som chcela aj nejaké tabletky alebo vitamín ale neviem, čo by mi pomohlo

  Ďakujem

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Vyskúšajte švajčiarsku  radu SKINCODE S.O.S, kt. je určená prednostne na pleť so sklonom k akné. 

   

  SKINCODE S.O.S. Čistiaci pleťový prípravok 125ml  - čsitiaci prípravok je jemný čistič, ktorý redukuje vyrážky a podporuje čistú a zdravú pleť. Vytvára bohatú penu, ktorá účinne odstraňuje nečistoty a dráždivé látky upchávajúce póry a zanecháva pleť hladkú, čistú a príjemnú na dotyk..

   

  Ako chemický peeling  je vynikajúci SKINCODE Extra jemný omladzujúci pleťový krém 75ml - ktorý je vhodný pre všetky typy pleti, nie je dráždivý k pokožke - odstráňuje odumreté bunky, vyhladzuje pleť a nečistoty, redukuje škvrny a rozjasňuje pleť

   

  Vnútorne používajte LIVSANE Podpora pre zdravú pokožku cps 30.  Je to výživový doplnok s vitamínmi, minerálmi a Koenzýmom Q10.

  • Vitamín B2 a zinok prispievajú k udržaniu normálnej pokožky.
  • Meď prispieva k normálnej pigmentácii kože a na udržiavanie normálnych spojivových tkanív.
  • Vitamín C prispieva k správnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu pokožky.
  • Vitamín B6 prispieva k správnej syntéze cysteínu.
  • Vitamín B12 hrá úlohu v procese delenia buniek.
  • Vitamín C, E a zinok prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

  Doprajte si dostatok spánku, menej stresu a  vznechajte vo svojom jedálničku dráždivú, korenistú , mastnú stravu. 

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  04. 08. 2021

  Môže sa používať Skincode alpine white nocna maska a denný krém aj v tehotenstve?

  Dobry den. Prosim Vas mozem tento produkt spokojne pouzivat aj pocas tehotenstva? Vysli mi velmi pigmentove skvrny. Mam aj denny krem rovnakej znacky. Dakujem za odpoved

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  SKINCODE Rozjasňujúca nočná maska 50 ml je dobrá voľba pre Vás. Maska sa používa už na vzniknuté pigmentové švkvrny. Znižuje veľkosť a farbu pigmentových škvŕn, hydratuje a chráni pokožku Používa sa namiesto nočného krému, nezmýva sa. Aplikujte každý večer alebo podĺa potreby. Nanášajte rovnomerne a bohato po celej tvári a krku. Jemne vmasírujte do pokožky. Vhodné ako píšete sa používa s denným krémom SKINCODE Rozjasňujúci denný krém SPF 15 50 ml. Denný krém napomáha prevencii nerovnomerného tónu pokožky z dôvodu nerovnomernej pigmentácie. Rozjasňuje vzhľad pokožky, zmenšuje nedokonalosti pokožky.

   

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

Všetky dotazy


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.