ORGANIC MACA

ORGANIC MACA

PharmDr. Lenka Balážová

PharmDr. Lenka Balážová

Maca peruánska, často prezývaná ako kráľovná peruánskych Ánd, peruánsky ženšen či peruánska viagra, sa používala po stáročia v tradičnom liečiteľstve. Zaraďujeme ju medzi vynikajúce superpotraviny pre posilnenie telesnej a mozgovej činnosti a doplnenie aktívnej energie. Patrí do čeľade kapustovitých a jedná sa o jednu z najviac rastúcich rastlín na zemi, pretože sa pestuje na náhorných plošinách vo výške okolo 3 500 - 4 500 m n. m.

  • Životný štýl

2 minúty čítania


Maca Peruánská Maca Peruánská

Koreň rastliny Maca bol od pradávnych čias užívaný Inkami ako životabudič. Niet preto divu, že Macu podáva aj NASA svojim kozmonautom ako doplnok zdravej výživy posilňujúci organizmus. My sa ale teraz poďme inšpirovať, ako vďaka jednej z  najstarších plodín na svete môžeme predísť  jarným a jesenným poklesom energie bez straty energie.

Vápenec a dolomit obsiahnuté v peruánskych pohoriach sa vplyvom vetra a dažďa vsiaknú do pôdy, ktorá tým nasáva cenné živiny. Maca má úžasnú schopnosť všetky tieto látky vstrebávať a uchovávať v čistej, prirodzenej forme. Koreň sa najskôr vydolujete zo zeme, nechá sa usušiť na slniečku a potom sa podrví, až vznikne jemný prášok. Počas sušenia získava svoju typickú hnedo-zlatú farbu.

Kedy je pre vás Maca správnou voľbou? Kedy je pre vás Maca správnou voľbou?

Ak každoročne trpíte na jarnú a jesennú únavu, útlm energie, slabosť. Vďaka tomu, že koreň Macy vyrastá v pôde, ktorá najskôr štyri roky odpočíva a silnie, a až potom je pripravená na pestovanie, odovzdá Organic Maca vášmu telu všetku tú koncentrovanú silu. Rýchlo aktivuje energiu, zmierni chronickú únavu a fyzické a psychické vyčerpanie miznú ako mávnutím čarovného prútika. Dlhodobo užívaná navyše znižuje vplyvy stresujúcich faktorov na náš organizmus.

Športovcom zase podporí fyzičku, spevní kosti a celkovo posilní svalový tonus. Študenti, ktorým na začína skúškové obdobie, určite Macu ocenia pre jej priaznivý vplyv na koncentráciu a pamäť. Všeobecne povedané, pri jej každodennej konzumácii, môže byť na prospech obom pohlaviam: navracia totiž libido a stimuluje sexuálnu aktivitu. Je teda mnoho dôvodov, prečo Macu jednoducho skúsiť. Primiešajte ju do rannej kaše, smoothie, alebo len jednoducho vypite v pohári čerstvej vody a vychutnajte si jej krémovú konzistenciu a jemne sladkastú, smotanovo-orieškovú príchuť.

Organic Maca je bohatá na vitamíny B1, B2, B6 a B12, C, E, vápnik, horčík, fosfor, draslík, síru, sodík, železo a obsahuje tiež stopové prvky: zinok, jód, meď, selén, bizmut a mangán. Pitím Macy telu dodáte aj proteíny vďaka dvadsiatich obsiahnutým aminokyselinám (obsahuje dokonca sedem z tých ôsmich esenciálnych, ktoré si telo samo nevie vytvoriť, a preto ich musíme prijímať potravou). Tiež si doplníte nenasýtené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9.

Jednu čajovú lyžičku rozmiešajte do pohára vody a popíjajte 2x denne alebo pridajte do smoothie či rannej kaše a deň plýn energie môže začať!

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.