Čo zhoršuje starnutie pleti?

ČO ZHORŠUJE STARNUTIE PLETI?

PharmDr. Lenka Balážová

PharmDr. Lenka Balážová

Vedeli ste, že už po 25. roku života sa pokožka každého z nás začína postupne meniť? Ide o úplne prirodzený vývoj, ktorý je ovplyvnený ako vonkajšími, tak vnútornými faktormi ako je genetika a hormonálne zmeny. Medzi vonkajšie faktory patrí predovšetkým exposom. Exposom je  kombinácia mnohých vplyvov : environmentálnych, behaviorálnych a hormonálnych. Ich kumulatívny účinok navyše môže ovplyvniť biologické fungovanie kože a urýchliť tak proces starnutia. To má za následok postupnú stratu kolagénu v pleti a teda jej vädnutie a stratu pevnosti. Vďaka tomu pleť stráca svoju pružnosť, začínajú sa objavovať prvé vrásky.

Komerčné oznámenie

 • Pleť a pokožka

4 minúty čítania


Aký je vplyv exposomu na starnutie pokožky? Aký je vplyv exposomu na starnutie pokožky?

Exposom je vedecký koncept, ktorý sa objavil v roku 2005 a objasňuje vzťah medzi vystavením pleti vplyvom vonkajšieho prostredia a zdravím. Ide o kumulatívne množstvo vplyvov vonkajšieho prostredia a biologických odpovedí organizmu na vnútorné procesy. Do toho možno zahrnúť všetko, čo nie je spojené s genetikou, teda všetky vonkajšie vplyvy, ktorým sme vystavení, ale aj fajčenie, stravovacie návyky, stres a spánok.

Pokožka je vystavená vonkajším vplyvom (ako UV žiarenie a znečistenie) a tiež musí odolávať vnútornému napätiu (ako je únava, úzkosť alebo nevyvážená strava). V podmienkach Exposomu pleť denne trpí biologickým poškodením, hlavne oxidáciou a zanietením, ktoré sa v pleti hromadia kúsok po kúsku, rok po roku. Po dlhú dobu zostáva toto poškodenie neviditeľné, ale jeden deň sa objaví. Zo začiatku sa prejavuje v podobe suchšej pleti bez jasu a roztriešteného odtieňu, potom sa objavia tmavé škvrnky, pleť stráca pevnosť a tvoria sa vrásky.

Ako bojovať proti dopadom exposomu? Ako bojovať proti dopadom exposomu?

V boji proti dopadom exposomu majú svoju pridanú hodnotu ampulky VICHY Liftactiv Specialist peptidu-C . Vysoká koncentrácia účinných látok umožňuje doslova liečebnú kúru proti starnutiu. Dokáže ešte viac akcelerovať boj s voľnými kyslíkovými radikálmi a exposomem všeobecne. Ich aplikácia je jednoduchá a vďaka špeciálnemu aplikátoru sa s ňou hravo naučite pracovať.

Efekt je viditeľný skoro, niektoré klientky hovorili o rozjasnení a omladení pleti už po týždni. Len treba pamätať na to, že koncentrovaný vitamín C môže ľahko sfarbiť oblečenie a preto je dobré si po domácom rituále riadne opláchnuť ruky, prípadne používať ideálne papierovú vreckovku.

Ochranný faktor by mal byť základom starostlivosti o pleť v každom veku aj v každom ročnom období. Slnko je jedným zo zásadných faktorov v tvorbe pigmentových škvŕn aj v starnutí pleti a človek by na to  nemal nikdy zabúdať. Kým v lete by človek nemal vychádzať von bez ochranného faktora 50 +, na jeseň a v zime si vystačí s SPF 25. Aj na to myslí rad VICHY Liftactiv. V kúpeľni, ale aj v kabelke je vhodné mať červenú plochú tubičku s molekulami brániacimi škodlivému pôsobeniu exposomu a s  ochranným faktorom SPF 25 LIFTACTIV Collagen Specialist. Okrem UVB filtra ponúka aj vysokú UVA ochranu, ktorá je práve v boji proti photoageingu nezastupiteľná.

Čo je to kolagén a aký má vplyv na pokožku? Čo je to kolagén a aký má vplyv na pokožku?

Kolagén je hlavnou bielkovinou v tele. Je všade. V kostiach, v črevách, v zuboch, vo svaloch. Telo si ich vytvára každý deň. Jeho produkcia sa však s vekom spomaľuje. Kolagén je taktiež hlavnou bielkovinou obsiahnutou v koži a hrá významnú úlohu v starostlivosti o pleť . Samotný kolagén tvorí 80 až 90% váhy pokožky, ak je vylúčená voda. Podobá sa trojitej skrutkovici, teda špirálovitej štruktúre tvorenej tromi reťazcami asi sto aminokyselín.

Pleť je pevná práve vďaka kolagénu. Telo kolagén využíva nielen pri tvorbe, kolagén od narodenia dodáva pokožke odolnosť a pevnosť. Kolagén typu I. a III.  sa spoločne viaže v dermis a fungujú ako spojivový vankúš. Tie vylučujú elastín. Kolagén spoločne s elastínom a ďalšími proteínmi, tzv. glykoproteínmi, tvoria extracelulárny matrix. Ide o sieť, ktorá formuje samotnú pokožku - ako sval, ktorý jej dodáva skutočné fyzikálne vlastnosti, teda tonicitu, odolnosť a pevnosť.

Medzi 20. a 30. rokom  koža stráca približne 1% kolagénu ročne. Syntéza kolagénu fibroblastami sa spomaľuje, čo vedie ku strate elasticity, pevnosti a vláčnosti pleti. To je dôvod, prečo pokožka vo veku 80 rokov, produkuje o 75% menej kolagénu než v čase, keď jej bolo dvadsať.

Prípravky v boji proti starnutiu pleti Prípravky v boji proti starnutiu pleti

Proces glykácie je teraz v rámci výskumu anti-agingu samostatne skúmanou oblasťou. Narastajúce dôkazy však poukazujú na fakt, že kolagén možno do kože opäť doplniť - alebo aspoň spomaliť jeho stratu či rozklad. Pleťová starostlivosť chrániacia kolagén sa tiež oplatí dvojnásobne. Ochráni totiž existujúci kolagén v pokožke a zároveň podporí tvorbu nového kolagénu.

LIFTACTIV Collagen Specialist vyplní pleť peptidmi, krátkymi fragmentami proteínov, so schopnosťou zacieliť na špecifické známky starnutia vzniknuté práve v dôsledku straty kolagénu ako sú vrásky, vädnutie pleti, strata pevnosti a tonicity.

Dôležité je na pleť myslieť tiež v noci, kedy prebieha regenerácia pokožky. Práve v noci je teda vhodná doba, kedy pokožka muža využiť svoju energiu pre regeneráciu a aktiváciu obranných procesov. Nočný krém Liftactiv Specialist  je prvý nočný krém od Vichy, ktorý bol vyvinutý za účelom zvýšenia kolagénového cyklu a bojuje proti zhoršeniu jeho kvality.

Dermokozmetika VichyStarostlivosť o pleť

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty


Súvisiace dotazy z poradne

Súvisiace dotazy z poradne

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  25. 05. 2020

  Od akého veku je vhodné sérum VICHY Liftactiv SPECIALIST PEPTIDE-C ANTI-AGE?

  Dobrý deň, od akého veku je , prosím, toto sérum vhodné?
  ďakujem

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  VICHY Liftactiv SPECIALIST PEPTIDE-C ANTI-AGE 10x1,8 ml predstavuje  inováciu v starostlivosti proti starnutiu pleti, ktorá je vhodná na všetky typy vrások a nedostatok jasu pleti. Je vhodná pre ženy  vo veku, kedy sa objavia už prvé vrásky 30-40 rokov. Prináša okamžitú hydratáciu a vyplnenie , po 10 dňoch používania  pleť vvhladyuje, royjasňuje a spevňuje, po mesačnoum užívaní séra  je zníženie viditeĺnosti vrások. 

  .Posielam Vám výsledky testovania u žien vo veku 40-60 rokov , kt.  urobila spoločnosť Vichy  :


  47 žien testovalo pravidelne po dobu 4 týždňov Liftactiv Specialist Peptide-C na svojej pleti ÚČINNOSŤ

  • 83% pociťuje, že ich pleť je pružnejšia
  • 81% hovorí, že ich pleť je hladšia
  • 83% Vníma svoju pleť ako žiarivejšiu

  Inštrumentálny test na 52 ženách vo veku 40 až 60 rokov

  POUŽITIE

  • 90% pociťuje sviežosť po aplikácií
  • 72% nepripadá produkt lepkavý na pleti

  Určite stojí za vyskúšanie. V prípade záujmu si ho môžete objednať v našej internetovej lekárni. 

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  • Otázka na produkt
  23. 06. 2020

  Aký je vhodný rad Vichy pre ženy vo veku 45 rokov?

  Dobry den, aku radu Vichy by ste mi odporucili?Mam suchu-az zmiesanu plet, vek 45 rokov.
  Dakujem
  Rada by som denny, nocny ,ocny a serum.

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Pre ženy vekovej kategórie 40+ je určený kozmetický rad Liftactiv – pre žiarivú pleť, ktorá vyzerá mladšie. Anti-ageingová starostlivosť Liftactiv bola vyvinutá, aby pomáhala bojovať s každodennými známkami starnutia zrelej pleti – vráskami, stratou pevnosti a mdlým odtieňom pleti. Vďaka celodennému liftingovému efektu vyzerá pleť hladko a oddýchnuto.

   

  Sú dostupné 2 druhy 

  LIFTACTIV SPECIALIST  je Inšpirovaný neinvazívnou estetickou dermatológiou, plný najúčinnejších aktívnych látok prírodného pôvodu  ( peptidz, vitamín C a  minerálna voda ) používaných v dermatológii,  pomáha pleti v boji proti starnutiu. 

  LIFTACTIV SUPREME  s obsahom kyseliny hyalurónovej a Rhamnózz, účinným cukrom prírodného pôvodu -  pomáha redukovať vrásky a obnoviť pleť zvnútra.

  https://www.benulekaren.sk/vyhladavanie?q=vichz+li

   

  Odporúčam Vám vy skúšať VICHY LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST 50ml - .je vhodný pre všetky typy pleti, môžete ho nanášať aj ráno a /alebo večer. Pomáha znižovať tvorbu jemných liniek i vrások, zjednocuje nejednotný odtieň pleti. Na oči je pre Vás vhodný  VICHY LIFTACTIV DS očný krém 15ml 

  Z tohto kozmetického radu sú dostupné séra  na tvár : VICHY Liftactiv SUPREME SERUM 10 30ml  a  oči  VICHY Liftactiv Serum 10 OCNY 15ml 

   

  Momentálne prebieha v našej internetovej lekárni   akcia na prípravky Vichy. V prípade záujmu si môžete objednať produkty podľa Vášho výberuu. 

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

  • Otázka pre lekárnika
  • Dermokozmetika
  23. 02. 2021

  Je vhodný VICHY Liftactiv Collagen Specialist Komplexná nočná starostlivosť proti vráskam 50 ml aj pre ženu vekovej kategórie 50+?

  Dobrý deň, mám 54 rokov. Chcem sa Vás opýtať, či je VICHY Liftactiv Collagen Specialist Komplexná nočná starostlivosť proti vráskam 50 ml pre mňa vhodný. Ďakujem

  Dobrý deň,

   

  ďakujem za otázku.

   

  Anti-ageingová starostlivosť Liftactiv bola vyvinutá, aby pomáhala bojovať s každodennými známkami starnutia zrelej pleti – vráskami, stratou pevnosti a mdlým odtieňom pleti. Vďaka celodennému liftingovému efektu vyzerá pleť hladko a oddýchnuto. Obsahuje rastlinný cukor rhamnózu a prírodný adenozín pre posilnenie pleti proti starnutiu. Je určený pre kategóriu 40+.   Obsahuje spevňujúce peptidy a rozjasňujúci vitamín Cg + resveratrol prírodného pôvodu, ktoré v noci posilňujú pokožku proti agresívnym činiteľom. Tento krém je odporúčaný ženám, ktoré hľadajú mimoriadne účinky proti starnutiu pleti a dokonale zdravú pokožku.

  Okrem rady Liftaktiv je pre Vás vhodný kozmetický rad  Neovadiol  - bol vytvorený na základe hlbokých poznatkov značky Vichy ohľadne menopauzy. Pomáha redukovať dopady menopauzy na vzhľad pleti, zlepšuje jej hustotu, viac rysuje kontúry tváre a podporuje žiarivý vzhľad.

   

  S pozdravom  a želaním krásneho dňa

  PharmDr. Lenka Balážová

  odborný zástupca BENU SK 77

   

   

  šipka PharmDr. Lenka Balážová

  Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , Bratislava, Pribylinská zobraziť odpoveď skryť odpoveď

Všetky dotazy


Súvisiace články

Súvisiace články

Všetky články


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.