Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

Stopex na vykašliavanie

tbl eff 60 mg (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:21060
Typ produktu:humánne lieky

Stopex na vykašliavanie

tbl eff 60 mg (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:21060
Typ produktu:humánne lieky
7,09 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 7 bodov
  • Nakúpte ešte za 22,91 € a získate dopravu zdarma

Stopex na vykašliavanie patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú expektoranciá, mukolytiká, sú to lieky, ktoré podporujú vykašliavanie.

Ambroxol, liečivo Stopexu na vykašliavanie, zvyšuje v dýchacích cestách vylučovanie hlienu, tvorbu pľúcneho surfaktantu (látky pokrývajúcej vnútorné steny pľúcnych komôrok) a podporuje činnosť riasiniek, ktoré zabezpečujú posun hlienu. Tieto účinky majú za následok väčšie skvapalnenie, lepší pohyb a vylučovanie hlienu (mukociliárny klírens), čím dochádza k uľahčeniu vykašliavania a zmierneniu kašľa.

Mukolytická liečba (liečba znižujúca viskozitu hlienu, čím sa uľahčuje jeho vykašliavanie) náhlych a dlhotrvajúcich bronchopulmonálnych ochorení sprevádzaných zvýšenou tvorbou viskózneho prieduškového hlienu, jeho sťaženým pohybom a vykašliavaním. Príkladom takýchto ochorení sú zápaly horných a dolných dýchacích ciest a infekčné ochorenia dýchacích ciest (akútny zápal priedušiek, hrtana, priedušnice, nádcha).

Liek je určený pre dospelých, deti a dospievajúcich od 12 rokov.

Liek sa odporúča užívať u dospelých, detí a mladistvých od 12 rokov v dávke 1/2 tablety 3x denne. U dospelých môže byť liečebný účinok zosilnený podaním 1 tablety 2x denne. Šumivé tablety sa pred požitím rozpustia v pohári vody. Tablety sa majú užívať po jedle a zapiť tekutinou. Liek sa nemá užívať bez porady s lekárom dlhšie ako 4-5 dní.

ambroxol

Otázka k tovaru

Stopex na vykašliavanie