Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:99891
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595165287196
ID produktu:209460

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:99891
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595165287196
ID produktu:209460
Internetová cena:
3,04 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje horčík, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu nervového systému a svalov, pre stavbu kostí, zubov a chrupaviek. Bez odporučenia lekára sa liek môže používať ako doplnok dennej dávky horčíka pri zvýšenej námahe. Na odporučenie lekára sa liek užíva pri liečbe stavov z nedostatku horčíka a ich prevencii: pri zvýšenej spotrebe (počas tehotenstva, v období dojčenia), pri jeho zníženom prívode (pri alkoholizme, podvýžive), pri poruchách vstrebávania (pri niektorých črevných ochoreniach, pri tzv. malabsorpcii), pri zvýšených stratách horčíka (pri vracaní, hnačkách, popáleninách), pri zníženej sérovej hladine horčíka, ktorá sprevádza poruchu činnosti obličiek, pri používaní látok, ktoré môžu poškodzovať funkciu obličiek. Ďalej sa liek používa ako doplnková liečba pri Cushingovej chorobe a Connovom syndróme, pri angine pectoris, pri srdcovom infarkte, pri poruchách srdcového rytmu, pri vysokom krvnom tlaku a ako prevencia opakovanej tvorby močových kameňov zo šťaveľanu vápenatého.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí: 1 šumivá tableta 2-3x denne.

Bez odporúčania lekára sa liek nemá užívať dlhšie ako 10 dní.

Spôsob použitia

Šumivá tableta sa pred užitím rozpustí v pohári vody a roztok sa vypije. Liek sa užíva nezávisle od jedla.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia iba s odporúčaním lekára a v odporúčaných dávkach.
Liek je kontraindikovaný u detí a dospievajúcich vo veku do 18 rokov vzhľadom na obsah pomocných látok.
Liek znižuje vstrebávanie perorálne podávaných tetracyklínov, solí železa a fluoridu sodného (je potrebné dodržať časový odstup min. 3 hodiny).
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje farbivá: amarant (E 123) a košenilová červeň A (E 124).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C), horčík (magnézium)

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT sa môže používať bez odporučenia lekára ako doplnok dennej dávky horčíka pri zvýšenej námahe. Na odporučenie lekára sa liek užíva pri liečbe stavov z nedostatku horčíka a ich prevencii: pri zvýšenej spotrebe (počas tehotenstva, v období dojčenia), pri jeho zníženom prívode (pri alkoholizme, pri podvýžive), pri poruchách vstrebávania (pri niektorých črevných ochoreniach, pri tzv. malabsorpcii), pri zvýšených stratách horčíka (pri vracaní, hnačkách, popáleninách), pri zníženej sérovej hladine horčíka, ktorá sprevádza poruchu činnosti obličiek, pri používaní látok, ktoré môžu poškodzovať funkciu obličiek. Ďalej sa liek používa ako doplnková liečba pri Cushingovej chorobe a Connovom syndróme, pri angine pectoris, pri akútnom srdcovom infarkte, pri poruchách srdcového rytmu, pri vysokom krvnom tlaku a ako prevencia opakovanej tvorby močových kameňov zo šťavelanu vápenatého.
Liek môžu užívať dospelí, deti od 5 rokov, mladiství, tehotné a dojčiace ženy.

MAGNESIUM 25 mg PHARMAVIT sa nesmie užívať pri precitlivenosti na zložky obsiahnuté v lieku, pri poruche funkcie obličiek a obličkových kameňoch, pri dehydratácii (nedostatok vody v tele), pri zníženej činnosti štítnej žľazy a pri Addisonovej chorobe (porucha funkcie nadobličiek).
Liek obsahuje cukor, preto nie je vhodný pre diabetikov.

Deti a starší ľudia musia obzvlášť starostlivo dodržiavať odporúčané dávky.

Lekára musíte upozorniť, keď trpíte poruchou funkcie obličiek, nadobličiek, štítnej žľazy alebo precitlivenosťou na niektorú zložku lieku. Poraďte sa, prosím, so svojím lekárom aj v prípade, že sa niektorý z týchto stavov u vás vyskytol v minulosti alebo nastal v priebehu užívania lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT. Lekára takisto upozornite na to, že ste tehotná alebo dojčíte. V týchto prípadoch môžete MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT užívať len na odporučenie lekára.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT sa zvyčajne dobre znáša. Len zriedkavo sa môže objaviť redšia stolica, nevoľnosť alebo zvýšená únavnosť.
Precitlivenosť na liek sa môže prejaviť náhle vzniknutým opuchnutím tváre a slizníc s poruchami dýchania, vyrážkou a svrbením kože.

Účinky lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Váš lekár by mal byť preto informovaný o všetkých liekoch, ktoré v súčasnej dobe užívate, alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis alebo bez neho. Predtým ako začnete súčasne s užívaním lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT užívať nejaký iný liek bez lekárskeho predpisu, poraďte sa, prosím, so svojím ošetrujúcim lekárom.

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT znižuje vstrebávanie tetracyklínu, solí železa a fluoridu sodného z čreva. Medzi podaním ktorejkoľvek z týchto látok a podaním lieku MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT musia uplynúť aspoň 3 hodiny.

Liek obsahuje cukor. Jedna dávka obsahuje 61,5 mg sacharózy. Liek nie je vhodný pre pacientov s cukrovkou. Ak Váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.

Ak prestanete užívať MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT
Náhle ukončenie liečby po dlhodobejšom užívaní vyšších dávok môže vyvolať nedostatok kyseliny askorbovej (vitamínu C), preto sa dlhodobá liečba vyššími dávkami musí ukončovať postupne.

Čo musí vziať do úvahy tehotná alebo dojčiaca žena?
Počas tehotenstva a dojčenia sa MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT má užívať len pod lekárskym dohľadom.

Otázka k tovaru

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk