Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

VALETOL

tbl (blis.PVC/Al) 1x12 ks
ŠÚKL:43432
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594002959678
ID produktu:209169
Značka:Valetol

VALETOL

tbl (blis.PVC/Al) 1x12 ks
ŠÚKL:43432
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594002959678
ID produktu:209169
Značka:Valetol
Internetová cena:
2,18 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 2 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek je zložený liek obsahujúci propyfenazón, paracetamol a kofeín. Propyfenazón pôsobí proti bolesti, horúčke a zápalu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky obidvoch zložiek, najmä pri bolestiach hlavy, zmierňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu. Protibolestivý účinok nastupuje asi pol hodiny po užití lieku a pretrváva niekoľko hodín.

Liek sa používa pri bolesti hlavy, zubov, migréne, bolesti pri nachladnutí, pooperačnej a reumatickej bolesti, ischiase (bolesť v krížoch s vyžarovaním do dolných končatín), neuralgii (bolesť nervového pôvodu, záchvatová bolesť v priebehu nervu) a bolestivej menštruácii.

Ak sa do 3 dní (pri horúčke) alebo do 5 dní (pri bolesti) nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov: Individuálne, pri bolesti 1-2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete s odstupom najmenej 4 hodín, najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň. Liek nie je vhodný na dlhodobé podávanie.

Spôsob použitia

Na vnútorné použitie. Liek sa užíva pri bolesti v dávke 1–2 tablety, ďalej podľa potreby po jednej tablete v minimálne 4-hodinových intervaloch najviac do celkovej dávky 5 tabliet za deň (maximálna denná dávka). Tabletu treba zapiť vodou. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu na ľahšie prehĺtanie a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

Upozornenie

Liek sa nemá podávať v gravidite a počas laktácie.
Liek sa nemá používať u detí do 15 rokov s ohľadom na bezpečnosť (bezpečnosť a účinnosť u detí vo veku do 15 rokov nebola stanovená).
Počas liečby je nevhodné pitie alkoholických nápojov (nekonzumovať alkohol).
Liek j ekontraindikovaný pri stavoch: deficit glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, ťažké formy renálnej či hepatálnej insuficiencie, akútna hepatitída, súbežné podanie liekov atakujúcich pečeň, alkoholizmus, chronická hypoxia, pacienti s alergickou diatézou, pri bronchiálnej astme, astmatici precitlivení na kyselinu salicylovú (menej ako v 5 % sa pozoroval mierny bronchospazmus).
Pri súbežnom podaní kofeínu a sympatomimetík či iných derivátov xantínu sa zvyšujú ich bronchodilatačné a toxické účinky.
Ostatné upozornenia nájdete v SPC časti 4.4. a posudzované interakcie v časti 4.5.

kofeín, paracetamol, propyfenazón

VALETOL užívajú dospelí a mladiství krátkodobo pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, po operáciách, pri bolesti z nachladnutia a pri chrípke, pri bolestivej menštruácii.

VALETOL nesmú užívať pacienti so známou precitlivenosťou na liečivá obsiahnuté v lieku alebo chemicky príbuzné lieky, ktoré sa užívajú proti zápalu a bolesti (napr. kyselina acetylsalicylová), ďalej pacienti, ktorí mali astmatický záchvat, žihľavku alebo alergickú nádchu po užívaní týchto liekov. Rovnako sa nesmie užívať pri precitlivenosti na niektorú pomocnú látku lieku. Ďalej sa VALETOL  nesmie užívať pri ťažšom ochorení obličiek, pečene, pri akútnej žltačke, pri alkoholizme, pri vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika v akútnom stave.

V prípade, že ste prekonali vredovú chorobu žalúdka a dvanástnika, ďalej pri ochorení pečene a obličiek, pri chronickom zápale podžalúdkovej žľazy, pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy, pri závažných ochoreniach srdca a krvného obehu, včítane vysokého krvného tlaku, pri poruchách krvotvorby a pri alergiách sa o vhodnosti užívania VALETOL -u poraďte s vaším lekárom.

Liek nie je určený pre dlhodobé užívanie, kvôli riziku vzniku porúch krvotvorby.
Liek nie je určený pre deti mladšie ako 15 rokov.
VALETOL sa nesmie užívať počas ťarchavosti a dojčenia.

Počas liečby VALETOL -om sa môžu vyskytnúť nežiaduce účinky ako kožné vyrážky alebo ľahké zažívacie ťažkosti (nevoľnosť a dávenie, tlak v nadbrušku, hnačka). Veľmi zriedkavo sa po vyšších dávkach objaví nespavosť, neschopnosť koncentrácie, zvýšená dráždivosť.
Pri výskyte alergických reakcií :

  • žihľavka, senná nádcha, ďalej pri ťažkostiach s dychom, búšení srdca a opuchoch liečbu prerušte a ihneď vyhľadajte lekára

Účinky VALETOL -u a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Súčasné užívanie VALETOL -u a niektorých liekov na spanie, liekov proti epilepsii, niektorých antibiotík alebo súčasné pitie alkoholu môže spôsobiť poškodenie pečene. Súčasné pitie alkoholu a užívanie protizápalových liekov zvyšuje možnosť krvácania z tráviaceho ústrojenstva a tvorby vredu. VALETOL môže zvýšiť účinok liekov užívaných pri cukrovke a liekov, ktoré znižujú krvnú zrážavosť. V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania VALETOL -u s lekárom. Bez porady s lekárom neužívajte súčasne s VALETOL -om iné voľnopredajné lieky.

Ak vám bude ďalší lekár predpisovať nejaký iný liek, informujte ho, že už užívate VALETOL.

Pokiaľ do 3 dní ťažkosti (bolesť, horúčka) neustúpia alebo naopak sa zhoršia, či sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, o ďalšom užívaní VALETOL -u sa poraďte s lekárom. Bez súhlasu lekára neužívajte VALETOL dlhšie ako 1 týždeň.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Tableta obsahuje 5 mg kofeínu, čo zodpovedá 1 šálke slabej kávy.
Pri predávkovaní alebo náhodnom požití viacerých tabliet dieťaťom je vhodné vyvolať vracanie a je nutné ihneď vyhľadať lekára.
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí!

Otázka k tovaru

VALETOL

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk