Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

VIBROCIL

int nao (fl.skl.) 15 ml
ŠÚKL:26238
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8596149001517
ID produktu:208803

VIBROCIL

int nao (fl.skl.) 15 ml
ŠÚKL:26238
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8596149001517
ID produktu:208803
Internetová cena:
6,49 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje dve liečivá:

  • fenylefrín, čo je nosový dekongestant (látka odstraňujúca upchatie nosa)
  • dimetindénmaleinát, čo je antihistaminikum (látka pôsobiaca proti alergii).

Liek sa používa u dospelých a detí starších ako 1 rok:

  • na úľavu od opuchu nosovej sliznice v prípade prechladnutia, pri akútnej a chronickej nádche, pri sennej nádche alebo inej alergickej nádche (alergia na domový prach, zvieraciu srsť), pri vazomotorickej nádche a sinusitíde (zápal prinosových dutín)
  • ako pomocný liek pri akútnom zápale stredného ucha
  • na odporúčanie lekára ako súčasť predoperačnej alebo pooperačnej starostlivosti v prípade operácie nosa.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti nad 12 rokov: 3-4 kvapky do každej nosovej dierky 3-4x denne.
Deti od 6 do 12 rokov (pod dozorom dospelej osoby): 3-4 kvapky do každej nosovej dierky 3-4x denne.
Deti od 1 do 6 rokov (pod dozorom dospelej osoby): 1-2 kvapky do každej nosovej dierky 3-4x denne.

Liek nesmie byť používaný nepretržite dlhšie ako 7 dní.

Spôsob použitia

Liek je určený len na použitie do nosa. Pri aplikácii je potrebné nakloniť hlavu dozadu, či už v stoji alebo pri sedení. Ak leží pacient na lôžku, má nechať zaklonenú hlavu cez okraj lôžka. Nosové kvapky sa majú aplikovať do oboch nosových dierok a niekoľko minút sa má nechať hlava zaklonená, aby došlo k rozptýleniu lieku v nosovej dutine. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou.

Upozornenie

Je vhodné, aby sa z opatrnosti nepoužíval liek u tehotných a dojčiacich žien.
Liek sa neodporúča podávať deťom do 1 roka.
Dlhodobé alebo nadmerné používanie môže spôsobiť návrat alebo zhoršenie upchatia nosa.
Liek sa nesmie použiť u pacientov s atrofickým zápalom nosovej sliznice, s glaukómom s úzkym uhlom a u pacientov, ktorí užívajú alebo v predchádzajúcich 14 dňoch užívali inhibítory monoamínooxidázy.
Zvýšená opatrnosť sa odporúča u pacientov s hypertenziou, kardiovaskulárnym ochorením, ochorením štítnej žľazy, diabetom, epilepsiou a u pacientov s obštrukciou hrdla močového mechúra.
Liek obsahuje sorbitol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

fenylefrín, dimetindéniummaleinát

Vibrocil obsahuje jemný dekongestant (t. j. látku odstraňujúcu upchatie nosa) a antihistaminikum (látku pôsobiacu proti alergii). Vibrocil navodí rýchle a pretrvávajúce zmiernenie opuchu nosovej sliznice (upchatý nos) a zmierni nádchu. Vibrocil sa používa pri bežnej nádche, pri akútnej alebo chronickej nádche, pri sezónnej alergickej nádche (senná nádcha) alebo nesezónnej alergickej nádche (alergia na domový prach, zvieraciu srsť, plesne...), pri akútnom alebo chronickom zápale prínosových dutín.
Vibrocil sa používa aj ako pomocný liek pri akútnom zápale stredného ucha a v predoperačnej i pooperačnej liečbe. Vibrocil zachováva fyziologickú funkciu kmitajúceho riasinkového epitelu nosovej sliznice.

Vibrocil by ste nemali používať, ak ste alergickí na niektorú z jeho zložiek, ak trpíte chronickou nádchou s atrofiou sliznice alebo ak užívate, resp. v posledných dvoch týždňoch ste užívali antidepresívum skupiny inhibítorov monoaminooxidázy (v prípade pochybností sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom).

V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť prechodný pocit pálenia alebo sucha v nose.

Vibrocil by sa nemal nepretržite používať dlhšie ako 1 týždeň; ak príznaky pretrvávajú dlhšie, poraďte sa s lekárom. V prípadoch dlhodobého a nadmerného používania sa môže oslabiť účinok lieku odstraňujúci upchatie nosa, môže sa reaktívne zvýšiť prekrvenie nosovej sliznice. To môže v konečnom dôsledku viesť k následnému zápalu nosovej sliznice (lieková rinitída). Pre deti od 1do 6 rokov je vhodná nosová roztoková instilácia. Neprekračujte odporúčané dávky zvlášť u malých detí a starších osôb. Ako pri všetkých liekoch proti nádche na miestne použitie, ktoré obsahujú látku zužujúcu cievy, môže nadmerné dávkovanie viesť k účinkom na celý organizmus.

Možno používať Vibrocil počas tehotnosti alebo v období dojčenia?
Ak ste tehotná alebo dojčíte, nemali by ste používať Vibrocil, ak ste sa neporadili s lekárom.

Informujte lekára alebo lekárnika, ak:
- trpíte zvýšeným krvným tlakom, srdcovo-cievnymi ochoreniami, ochorením štítnej žľazy, glaukómom (zvýšeným vnútroočným tlakom) alebo inými ochoreniami,
- ste alergickí, najmä na iné lieky,
- užívate lieky na zníženie krvného tlaku napr. ß blokátory, tricyklické antidepresíva alebo iné lieky (aj lieky užívané bez odporúčania lekára!).

Otázka k tovaru

VIBROCIL

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk