ACC LONG Hotdrink 600 mg 10 vrecúšok

ACC

Skladom v e‑shope

Osobný odber zadarmo

Internetová cena

6,49 €

ks

ACC LONG Hotdrink 600 mg 10 vrecúšok

Liek obsahuje liečivo acetylcysteín. Užíva sa na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú spojené s intenzívnou tvorbou hustého viskózneho hlienu, ako sú:

  • chrípka,
  • zápaly priedušnice,
  • akútna i chronická bronchitída (zápal priedušiek),
  • bronchiektázie (rozšírenie priedušiek),
  • priedušková astma,
  • bronchiolitída (zápal priedušničiek),
  • mukoviscidóza (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov).

Liek sa ďalej užíva na liečbu:
  • zápalu hrtana,
  • akútnej a chronickej sinusitídy (zápal prínosových dutín),
  • seróznej a exudatívnej otitídy (zápal stredného ucha) s výpotkom,
  • pri predoperačných a pooperačných stavoch spojených so zvýšenou tvorbou viskózneho hlienu v dýchacích cestách.

Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných ochoreniach sa liek smie užívať iba na odporúčanie lekára.

Dávkovanie a spôsob užívania

Sekretolytikum pri zápaloch dýchacích ciest: Dospelí a dospievajúci od 14 rokov: 1 vrecko 1x denne (600 mg acetylcysteínu denne).

Upozornenie

Liek má byť používaný počas tehotenstva a dojčenia iba po prísnom posúdení pomeru prospechu a rizika. Liek je kontraindikovaný pre deti do 14 rokov. Deťom do 1. roku života sa acetylcysteín smie podať iba pri vitálnej indikácii, a to v dávke 10 mg/kg telesnej hmotnosti a iba pod prísnym nemocničným dohľadom. Liek sa nemá používať u pacientov s pečeňovým alebo obličkovým zlyhaním, aby sa predišlo ďalšiemu prísunu dusikatých látok. Liek je kontraindikovaný u ľudí s aktívnym peptickým vredom. Perorálne antibiotiká majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny (neplatí to pre cefixim a loracarbef). Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prísun tekutín (podpora mukolytického účinku acetylcysteínu). Liek obsahuje sacharózu.

Doplňujúce informácie

Výrobca : Sandoz
Kód EAN: 4030855495085
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia ACC LONG Hotdrink 600 mg 10 vrecúšok

Produkt zatiaľ nebol hodnotený.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

102 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.