Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

DITUSTAT

gto por (liek.skl.) 1x25 ml
ŠÚKL:95511
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737068218
ID produktu:209609

DITUSTAT

gto por (liek.skl.) 1x25 ml
ŠÚKL:95511
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594737068218
ID produktu:209609
Internetová cena:
4,74 € s DPH
Tento produkt je dočasne nedostupný a nemožno ho zakúpiť.
Môžete sledovať informácie o dostupnosti produktu alebo si vybrať iný produkt z tejto kategórie.

Liek obsahuje dropropizín. Je to nekodeínové antitusikum (liek tlmiaci dráždivý kašel), ktorého silný antitusický účinok zodpovedá pôsobeniu kodeínových prípravkov (prípravkov vnútorne užívaných na potlačenie bolesti). Iba minimálne ovplyvňuje dychové centrum. Jeho súčasný antihistamínový účinok (t.j. znížujúci alebo odstraňujúci účinok vyvolaný histamínom) môže priaznivo ovplyvniť i kašeľ alergického pôvodu. Obsah rozpustných silíc z anízu a mäty piepornej podporuje expektoračný (vykašliavací) účinok lieku.

Používa sa na tlmenie dráždivého, neproduktívneho kašľa pri zápaloch hrtana, pri akútnych i chronických zápaloch dýchacích ciest, pneumotoraxe (vniknutie vzduchu do hrudníka) a pri krvácaní z dýchacích ciest rôzneho pôvodu.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Deti vo veku 6-12 mesiacov užívajú 6 kvapiek 3x denne.
Deti vo veku 1-3 roky 13 kvapiek 3x denne.
Deti vo veku 3-13 rokov 26 kvapiek 3x denne.
Dospievajúci a dospelí užívajú 52 kvapiek 3x denne alebo 25 kvapiek 6x denne.

Spôsob použitia

Liek sa nakvapká na lyžičku alebo do menšieho množstva tekutiny. Po užití sa zapije vodou alebo ovocnou šťavou. Užíva sa asi pol hodinu pred jedlom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný deťom do 6 mesiacov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s bronchiálnou hypersekréciou alebo narušením mukociliárneho aparátu (Kartagenerov syndróm, ciliárna dyskinéza).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

dropropizín

Dráždivý kašeľ pri faryngitíte, laryngitíde, tracheitíde, akútnej a chronickej bronchitíde, pneumotoraxe, bronchiektázach a pri hemoptoe rôznej etiológie.

Liek sa nesmie podávať pacientom s hypersenzitivitou na dropropizín, pacientom s ochorením spojeným s bronchiálnou hypersekréciou alebo narušením mukociliárneho aparátu (Kartagenerov syndróm, ciliárna dyskinéza).
Liek je kontraindikovaný u tehotných a dojčiacich žien a u detí do 6 mesiacov.

Môžu sa vyskytnúť zažívacie ťažkosti (nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, poruchy zažívania, hnačka), slabosť, ospalosť, zmätenosť, bolesti hlavy a búšenie srdca.
Ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte o nich svojho lekára alebo lekárnika.

Interakcie nie sú doteraz známe. Opatrnosť je potrebná pri užívaní sedatív pre možnosť zosilnenia sedatívneho účinku. Bez porady s lekárom nie je vhodné Ditustat kombinovať s inými liekmi proti kašľu.

Opatrnosť pri podávaní je potrebná u pacientov s poruchou obličkových a pečeňových funkcií a u pacientov užívajúcich lieky so sedatívnym účinkom.
V odporučených dávkach nepoškodzuje bronchiálnu sliznicu ani riasinkový epitel dýchacích ciest.

Otázka k tovaru

DITUSTAT

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk