Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Celaskon tablety 100 mg

tbl (liek.skl.) 1x40 ks
ŠÚKL:76188
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739701601
ID produktu:209544
Značka:CELASKON

Celaskon tablety 100 mg

tbl (liek.skl.) 1x40 ks
ŠÚKL:76188
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739701601
ID produktu:209544
Značka:CELASKON
Internetová cena:
1,83 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 1 bod
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek obsahuje kyselinu askorbovú (vitamín C). Užíva sa:

  • ako prevencia a liečba nedostatku vitamínu C v organizme.
  • v období zvýšených nárokov (v detstve počas rastu, v tehotenstve, pri dojčení, pri namáhavej práci, športe, infekčných chorobách, v rekonvalescencii po infekčných chorobách, po ťažkých úrazoch, popáleninách, rozsiahlych operáciách, pri pobyte v extrémne nízkych teplotách), u obyvateľov veľkých miest, u fajčiarov (až trojnásobná potreba v porovnaní s nefajčiarmi), u alkoholikov, pri nedostatočnej alebo jednostrannej výžive, najmä u starých ľudí.
  • na udržanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a ciev. Je dôležitý pre tvorbu látok zúčastňujúcich sa na prenose nervových vzruchov, pre tvorbu hormónov, vstrebávanie železa z potravy, normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a hojenie rán.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov:
2-5 tabliet denne rozdelených do viacerých dávok. Pri nedostatku vitamínu C sa užíva 5-10 tabliet tohto lieku rozdelených do viacerých dávok.

Deti vo veku 3-6 rokov:
Krátkodobo sa môže podať 1-2 tablety denne.

Deti mladšie ako 3 roky - podáva sa len na odporúčanie lekára a v dávkach ním stanovených. Dĺžku liečby tiež určí lekár.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú celé, najlepšie pred jedlom, je potrebné ich dostatočne zapiť.
Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia.
Liek sa podáva deťom mladším ako 3 roky len na odporúčanie lekára.
Vitamín C užívaný vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Liek obsahuje oranžovú žlť (E110).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina askorbová (vitamín C)

CELASKON tablety sa podáva dospelým a deťom na prevenciu alebo terapiu stavov nedostatku kyseliny askorbovej v organizme, najmä v období zvýšených nárokov (v detstve počas rastu, v tehotenstve, pri laktácii, pri namáhavej práci, športe, infekčných chorobách, v rekonvalescencii, pri jednostrannej strave, v starobe, u fajčiarov a pod.). V kombinácii s inými antioxidantmi sa podáva na obmedzenie škodlivého vplyvu voľných radikálov (antioxidačné pôsobenie).

Celaskon sa neužíva pri precitlivenosti na kyselinu askorbovú alebo niektorú inú zložku lieku.

Pri odporúčanom dávkovaní sa Celaskon tablety 100 mg veľmi dobre znáša, pretože množstvo vitamínu C, ktoré presahuje potreby organizmu, sa rýchlo vylúči do moču. Pri dávkach vyšších ako 100 g vitamínu C denne (1 tabliet Celaskonu tablety 100 mg) môže dôjsť k podráždeniu žalúdočnej sliznice, nevoľnosti, dáveniu, celkovej slabosti, hnačkám a k tvorbe obličkových kameňov (bolesti v chrbte).
U alergických osôb sa môžu celkom ojedinele objaviť ekzémy, žihľavka alebo aj astmatický záchvat.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte s lekárom.

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, prosím, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Pri odporúčanom dávkovaní u stavov, pri ktorých je nedostatok vitamínu C alebo jeho zvýšená potreba, nedochádza k ovplyvneniu účinku iných liekov. O vhodnosti užívania Celaskonu tablety 100 mg súčasne s voľnopredajnými prípravkami, ktoré takisto obsahujú vitamín C, sa poraďte s lekárom. Ak užívate vitamín C v dávkach vyšších ako 100 g, informujte o tom lekára pri predpisovaní iných liekov.

Upozornite lekára, ak

  • trpíte poruchou látkovej premeny železa (hemosideróza, hemochromatóza),
  • máte oxalátové obličkové kamene.

Vitamín C vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov (najmä stanovenie glukózy v moči, test na skryté krvácanie v stolici a i.). Poraďte sa s lekárom, ako dlho pred laboratórnymi testami je nutné dávkovanie CELASKONu tablety 1 mg znížiť alebo ho celkom vysadiť.

Otázka k tovaru

Celaskon tablety 100 mg

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk