Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Dettol 0,2% antiseptický sprej

aer deo (fľ.HDPE s rozprašovačom) 1x100 ml
ŠÚKL:89318
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158067691
ID produktu:209472

Dettol 0,2% antiseptický sprej

aer deo (fľ.HDPE s rozprašovačom) 1x100 ml
ŠÚKL:89318
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158067691
ID produktu:209472
4,12 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 76 odberných miestach úplne zadarmo

Antiseptický sprej sa používa na čistenie čerstvých drobných rán a na ničenie bežných baktérií, ktoré infikujú drobné rany. Je pripravený na okamžité použitie a nie je potrebné ho riediť. Má sa požiť len raz za 24 hodín. Určený je len na zriedkavé lokalizované a krátkodobé použitie.

Upozornenie: Nie je určený na zlepšenie hojenia rán ani sa nepoužíva na zlepšenie hojenia rán. Nesmie sa požívať na veľké rany a závažné poranenia a je

Liek je určený na lokálnu aplikáciu zvonka. Pri prvom použití alebo po dlhom období nepoužívania aby sa zabezpečila aplikácia celej dávky môže byť potrebné aktivovať rozprašovač (niekoľko krát streknúť na vreckovku). U dospelých a detí starších ako 6 rokov sa na každú ranu použije jedno alebo dve streknutia len raz a nechá sa pôsobiť 5 minút. Na odstránenie prebytočnej tekutiny sa použije čistá vreckovka alebo bavlnený tampón. Sprej sa nanáša zo vzdialenosti od 4 do 15 cm. Nevdychujte. Nepoužíva sa mydlo na umytie rany, lebo môže zrušiť účinok spreja. Ak sa rana opätovne otvorí, je možné prípravok znova naniesť, avšak nesmie sa používať dlhodobo. Môže sa použiť raz za 24 hodín počas maximálne 3-5 dní.

Upozornenie: Nepoužívajte v okolí očí, uší alebo genitálií, v ústach alebo na veľkých plochách tela, ktoré presahujú 5 % celkového telesného povrchu ( 5 % zahŕňa zhruba malé poranenia na oboch kolenách a lakťoch). Počas obdobia laktácie sa neodporúča nanášať prípravok na prsia.

benzalkóniumchlorid

Na antiseptické čistenie drobných rán.

Nepoužívajte u detí vo veku 1 rok a mladších.

Osoby so známou precitlivenosťou na benzalkóniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok nemajú používať Dettol ,2% antiseptický sprej.

Po čistení drobných rán boli hlásené veľmi zriedkavé vedľajšie účinky (postihujú menej ako 1 z 1 ľudí) ktoré zahŕňajú svrbenie kože, vyrážky, podráždenie kože, pocit pálenia kože, opuch, zmenu sfarbenia kože alebo sčervenenie kože. Môže dôjsť k reakcii v mieste použitia prípravku ako je popraskanie kože. Ak sa u Vás takéto reakcie vyskytnú, ihneď prestaňte prípravok používať a poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom. Ak trpíte ekzémom, môže ho používanie prípravku zhoršiť. Bolo hlásené vypadávanie ochlpenia.

Neodporúča sa používať Dettol ,2% antiseptický sprej počas používania iných podobných prípravkov, pretože nie sú k dispozícii žiadne štúdie o účinkoch pri používaní s inými liekmi.

Buďte zvlášť opatrný pri používaní Dettolu ,2% antiseptického spreja

  • Okolo očí, uší, pohlavných orgánov alebo v ústach. V prípade náhodného zasiahnutia očí vypláchnite oči veľkým množstvom studenej vody.
  • Nevdychujte. Len na vonkajšie použitie.
  • Na veľké rany pokrývajúce viac ako 5 % povrchu tela (odhaduje sa, že 5 % zodpovedá odreninám oboch kolien a lakťov).

Otázka k tovaru

Dettol 0,2% antiseptický sprej