Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

CALCIUM 500 mg PHARMAVIT

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:99889
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595165287189
ID produktu:209399

CALCIUM 500 mg PHARMAVIT

tbl eff (tuba PP) 1x20 ks
ŠÚKL:99889
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595165287189
ID produktu:209399
Internetová cena:
2,97 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 2 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Šumivé tablety sú s citrónovou príchuťou a s obsahom vápnika, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov a nervov, pre rast kostí a zubov. Denná potreba vápnika sa pohybuje medzi 500 až 2 000 mg a zvyšuje sa počas tehotenstva, v období dojčenia a počas rastu. Liek sa užíva na pokrytie zvýšenej potreby vápnika v období rastu, počas tehotenstva a v období dojčenia. Na odporúčanie lekára sa užíva ako súčasť liečby pri rednutí kostí (osteoporóza), pri mäknutí kostí (osteomalácia), pri chorobne zvýšenej priepustnosti kapilár pri alergických reakciách, ako podporná liečba spazmofílie a tetanie (zvýšená nervová dráždivosť so sklonom k svalovým kŕčom) a podporuje takisto hojenie zlomenín. Liek môžu užívať dospelí vrátane tehotných a dojčiacich žien, deti od 5 rokov a dospievajúci. Liek neobsahuje cukor, preto je vhodný aj pre diabetikov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelým sa obvykle podáva 1 šumivá tableta 2-3x denne. Pri osteoporóze býva zvyčajná začiatočná dávka 2x denne 2 šumivé tablety, po niekoľkých týždňoch možno túto dávku znížiť.

Deťom od 5 rokov, dospievajúcim a osobám do 24 rokov sa obvykle podáva 1 šumivá tableta 1x denne, pri ťažkých deficienciách vápnika 2-3 šumivé tablety denne.

Liek sa môže užívať na pokrytie zvýšenej potreby vápnika počas 2 mesiacov bez kontroly lekára. Pokiaľ je liek na odporúčanie lekára, dávkovanie a dĺžku liečby určí lekár.

Pri miernej hyperkalcinúrii a chronickej insuficiencii obličiek je potrebné monitorovať množstvo vylúčeného kalcia a podľa potreby znížiť alebo vysadiť ďalšie podávanie lieku. Pri kombinácii s väčším množstvom vitamínu D ako 1 000 IU nesmie celodenná dávka vápnika prevýšiť 2 šumivé tablety a je potrebné sledovať vylučovanie vápnika močom.

Spôsob použitia

Šumivá tableta sa rozpustí v pohári vody (asi 200 ml), roztok sa po úplnom rozpustení tablety vypije. Odporúča sa užívať počas jedla alebo bezprostredne po jedle.

Upozornenie

V období tehotenstva a dojčenia môže žena užívať tento liek iba pod lekárskym dohľadom.
Bez porady s lekárom neužívať súčasne žiadne lieky obsahujúce vápnik alebo vitamín D.
Vápnik znižuje absorpciu vitamínov rozpustných v tukoch.
Vstrebávanie vápnika zhoršuje: kyselina listová, kyselina šťaveľová, soli horčíka, soli draslíka a soli sodíka.
Medzi podávaním vápnika a tetracyklínu musí byť časový odstup najmenej 3 hodiny.
Uchovávať pri teplote do 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC a v Príbalovom letáku.

vápnik

CALCIUM 500 mg PHARMAVIT je indikovaný na prevenciu, adjuvantnú liečbu alebo liečbu pri zvýšených nárokoch na prísun vápnika, používa sa v období tehotenstva, dojčenia, u detí v období rastu, na prevenciu postmenopauzálnej osteoporózy a osteoporózy z iných príčin, ako adjuvans špecifickej terapie pri osteomalácii a rachitíde, pri alergiách, tetanii, latentnej tetanii a zníženom obsahu vápnika v kostnom tkanive. Podporuje hojenie zlomenín. Riboflavín (vitamín B2) má podporný význam.

Absolútnou kontraindikáciou je precitlivenosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok lieku, hyperkalciémia (napr. hyperparatyreóza, predávkovanie vitamínu D, kostné metastázy), mnohopočetný myelóm, ťažká insuficiencia obličiek, nefrolitiáza alebo ťažká hyperkalcinúria.

CALCIUM 500 mg PHARMAVIT sa obvykle dobre znáša, niekedy sa však môžu vyskytnúť nežiaduce účinky ako zápcha, nechutenstvo alebo tlak v nadbrušku.
Precitlivenosť na liek sa môže prejaviť náhle vzniknutým opuchnutím tváre s poruchami dýchania, vyrážkou a svrbením kože. V tomto prípade ihneď prerušte užívanie lieku a vyhľadajte lekára

Účinky lieku CALCIUM 500 mg PHARMAVIT a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať.
Vápnik môže zosilňovať účinok a zhoršovať znášanlivosť kardiotoník (napr. digoxínu), znižovať účinok niektorých antibiotík (tetracyklínu a kanamycínu) a vitamínov rozpustných v tukoch (vitamín A a D), pretože znižuje ich vstrebávanie. Naopak vstrebávanie vápnika zhoršuje kyselina fytová a šťavelová, soli horčíka, draslíka a sodíka. Pri súčasnom užívaní lieku s vitamínom D vzniká riziko hyperkalciémie (nadmerné množstvo vápnika v krvi).
Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, prosím, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Pri miernej hyperkalcinúrii a chronickej insuficiencii obličiek je potrebné monitorovať množstvo vylúčeného kalcia a podľa potreby znížiť alebo vysadiť ďalšie podávanie lieku. Pri kombinácii s väčším množstvom vitamínu D ako 1 I.U. nesmie celodenná dávka lieku prevýšiť dve tablety a je potrebné sledovať vylučovanie vápnika močom.

Otázka k tovaru

CALCIUM 500 mg PHARMAVIT

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk