Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

IMAZOL krémpasta

pst der (tuba Al) 1x30 g
ŠÚKL:97165
Typ produktu:humánne lieky
EAN:7612076354517
ID produktu:209337
Značka:Imazol

IMAZOL krémpasta

pst der (tuba Al) 1x30 g
ŠÚKL:97165
Typ produktu:humánne lieky
EAN:7612076354517
ID produktu:209337
Značka:Imazol
Internetová cena:
3,03 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Dermálna (kožná) pasta obsahuje liečvo klotrimazol (imidazolový derivát). Patrí do skupiny liekov proti kožným hubovitým (mykotickým) ochoreniam. Určená je na liečbu plienkového zápalu kože (plienková dermatitída) a veľkoplošných mokvajúcich poškodení kože.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

1 g dermálnej pasty obsahuje 10 mg klotrimazolu

Dospelí, aj pediatrická populácia: natiera sa 2x denne.

Na úplne vyliečenie a prevenciu recidív kandidóz je nutná liečba trvajúca aspoň 2 týždne, dermatofytózy a zmiešané infekcie je nutné liečiť až 6 týždňov.

Bez porady s lekárom sa môže liek používať maximálne 4 týždne. Ak sa pacient do 7 dní nebude cítiť lepšie alebo sa príznaky zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Dermálna pasta sa natiera v tenkej vrstve (najlepšie ráno a večer) po umytí a dôkladnom osušení postihnutých miest. Postihnuté miesta je vhodné nechať nezakryté aspoň 10 minút po použití lieku. Je nutné často meniť oblečenie, ktoré zakrýva postihnuté miesta.

Upozornenie

Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia.
Dojčiace matky nemajú aplikovať tento liek na hrudník.
Liek sa nemá aplikovať do otvorených rán a na sliznice.
Liek obsahuje cetylalkohol a stearylalkohol, ktoré môžu vyvolať lokálne kožné reakcie (napríklad kontaktnú dermatitídu).
Liek obsahuje butylhydroxyanizol, ktorý môže vyvolať lokálne kožné reakcie (napr. kontaktnú dermatitídu) alebo podráždenie očí a slizníc.
Čas použiteľnosti po prvom otvorení je 4 týždne.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

klotrimazol

IMAZOL krémpasta je vhodná na liečbu plienkovej dermatitídy a veľkoplošných mokvajúcich lézií.
Obidva lieky môžu používať dospelí, mladiství a deti všetkých vekových kategórií, môžu sa používať i v období ťarchavosti a dojčenia.

Liek nesmú používať pacienti so známou precitlivenosťou na klotrimazol alebo iný derivát imidazolu a ostatné zložky liekov.

Lieky sa zvyčajne dobre znášajú, ale môžu sa vyskytnúť prejavy precitlivenosti v podobe začervenania a svrbenia na mieste nanášania. Liečbu ihneď prerušte, reakcia vymizne vzápätí. Po prerušení používania lieku, je potrebné ďalší postup prejednať s ošetrujúcim lekárom.
Pri prípadnom výskyte iných nezvyčajných reakcií sa tiež poraďte s lekárom.

Interakcie nie sú doposiaľ známe.

Ak sa do vyššie uvedeného času príznaky ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršujú, ak sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo iné nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom používaní lieku s lekárom. Bez porady s lekárom používajte prípravok najdlhšie 4 týždne.
Postihnuté miesta je vhodné nechať nezakryté aspoň 1 minút po použití prípravku. Je nutné často meniť oblečenie, ktoré zakrýva postihnuté miesta.
Pri náhodnom požití prípravku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Otázka k tovaru

IMAZOL krémpasta

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk