Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Pyridoxin Léčiva

tbl 20 mg (blis. PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:00280
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201149
ID produktu:209009

Pyridoxin Léčiva

tbl 20 mg (blis. PVC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:00280
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739201149
ID produktu:209009
Internetová cena:
5,46 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 5 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa na odporučenie lekára u dospelých aj detí pri prevencii a liečbe stavov spojených s nedostatkom vitamínu B6 .
Zvýšená potreba vitamínu B6 je napr. pri niektorých dedičných chorobách látkovej premeny, pri poruche vstrebávania z čriev, pri alkoholizme, pri prudkom úbytku hmotnosti u pacientov s jednostrannou výživou, pri užívaní niektorých liekov, napr. pri liečbe tuberkulózy izoniazidom, u žien užívajúcich tabletky proti počatiu. Zvýšené požiadavky môžu takisto byť počas ťarchavosti a v období dojčenia.

Pacientovi dávkujeme 1/2 až 1 tabletu denne (pri niektorých ochoreniach môže dávka byť až 20 tabliet denne). Tablety sa užívajú nezávisle na jedle. Tabletu treba zapiť malým množsvom tekutiny.

pyridoxín (vitamín B6)

Liek sa používa na odporučenie lekára u dospelých, mladistvých aj detí pri prevencii a liečbe stavov spojených s nedostatkom vitamínu B6 . Zvýšená potreba vitamínu B6 je napr. pri niektorých dedičných chorobách látkovej premeny, pri poruche vstrebávania z čriev, pri alkoholizme, pri prudkom úbytku hmotnosti u pacientov s jednostrannou výživou, pri užívaní niektorých liekov, napr. pri liečbe tuberkulózy izoniazidom, u žien užívajúcich tabletky proti počatiu. Zvýšené požiadavky môžu takisto byť počas ťarchavosti a v období dojčenia.

Pyridoxin Léčiva sa neužíva pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku.
Liek je možné po konzultácii s lekárom užívať počas ťarchavosti a v období dojčenia.

Len úplne ojedinele sa po užití vyšších dávok môže dočasne objaviť pálenie záhy alebo nevoľnosť. Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov či iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

Účinky lieku Pyridoxin Léčiva a iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Jedná sa predovšetkým o lieky užívané pri liečbe parkinsonického syndrómu, proti tuberkulóze, potom antikoncepčné tabletky, niektoré antibiotiká a lieky tlmiace imunitný systém. V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis i bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania lieku s lekárom a bez jeho súhlasu ho neužívajte. O vhodnosti užívania lieku Pyridoxin Léčiva súčasne s inými voľnopredajnými liekmi, ktoré obsahujú v zmesi vitamínov tiež pyridoxín, sa poraďte s lekárom.
V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že užívate Pyridoxin Léčiva.

Dlhodobé užívanie vysokých denných dávok pyridoxínu môže poškodiť nervový systém, čo sa prejaví nervovou nevyrovnanosťou, tŕpnutím a neobratnosťou končatín. Dodržujte preto presne dávkovanie, ktoré vám odporučil lekár.
Bez konzultácie s lekárom neužívajte súčasne ďalšie prípravky obsahujúce vitamíny.
Pri akútnom predávkovaní alebo ak aj malé dieťa náhodne požije viac tabliet sa prebytočné množstvo vitamínu B6 vylúči obličkami.

Otázka k tovaru

Pyridoxin Léčiva

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk