Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

NUROFEN pre deti

sus por (fľ.PET hnedá) 1x100 ml
ŠÚKL:57703
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158066731
ID produktu:208702

NUROFEN pre deti

sus por (fľ.PET hnedá) 1x100 ml
ŠÚKL:57703
Typ produktu:humánne lieky
EAN:5000158066731
ID produktu:208702
3,84 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 3 body
 • Nakúpte ešte za 26,16 € a získate dopravu zdarma

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liečiv (nesteroidových antireumatík). Zabraňuje tvorbe látok zodpovedných za vznik bolesti a zápalu. Znižuje teplotu, zmierňuje zápal rôzneho pôvodu a tlmí mierne až stredne silné bolesti. Liek sa používa na zníženie teploty (vrátane horúčky vzniknutej po očkovaní) a na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako sú bolesti hlavy, zubov alebo uší, bolesti hrdla a bolesti spojené s podvrtnutím alebo pomliaždením.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý 1 ml suspenzie obsahuje 20 mg ibuprofénu.

Horúčkovité a bolestivé stavy: dávkovanie závisí od veku a hmotnosti dieťaťa. U dojčiat a detí od 3 mesiacov do 12 rokov je obvyklá denná dávka 20-30 mg ibuprofénu/kg, ktorá sa podáva oddelene v 3-4 jednotlivých dávkach (zodpovedá celkovej dennej dávke 1-1,5 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti, ktorá sa podáva oddelene v 3-4 jednotlivých dávkach).
U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekročiť dávku 25 ml (500 mg ibuprofénu) denne.

Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť 6-8 hodín.

Postvakcinačná horúčka (u detí do 1 roku): podáva sa 2,5 ml suspenzie (50 mg ibuprofénu). V prípade potreby sa dávka môže zopakovať po 6 hodinách. Nemá sa podať viac ako 2x50 mg ibuprofénu za deň.

Odporúčané dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť.

Spôsob použitia

Pred použitím je potrebné liekovku so suspenziou pretrepať. Odmeraná dávka sa zapije tekutinou. Liek je možné užiť nezávisle od jedla, v prípade výskytu tráviacich ťažkostí, alebo u ľudí so zvýšenou citlivosťou GIT je vhodné liek užívať počas jedla alebo po jedle. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie).

Upozornenie

Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 3 mesiace.
Liek je určený iba na krátkodobú liečbu. U dojčiat vo veku 3-5 mesiacov je potrebné vyhľadať lekára okamžite pri zhoršení príznakov ochorenia alebo ak príznaky pretrvávajú viac ako 24 hodín (u detí od 6 mesiacov a u dospievajúcich pri príznakoch pretrvávajúcich dlhšie ako 3 dni alebo pri zhoršení príznakov).
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
U starších pacientov, pacientov s poruchou činnosti obličiek alebo pečene je potrebná zvýšená opatrnosť.
Nepiť alkohol.
Po prvom otvorení lieku je čas použiteľnosti 6 mesiacov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén

 • ako antipyretikum na zníženie horúčky (vrátane postvakcinačnej horúčky);
 • ako analgetikum k tlmeniu miernych až stredne silných bolestí (bolesť hlavy, hrdla, bolesti uší, zubov, bolesti pri poraneniach a pomliaždeninách);
Vzhľadom k liekovej forme je liek určený predovšetkým na liečbu detí a dojčiat od 3 mesiacov.

 • precitlivenosť na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok;
 • precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidové antiflogistiká, antireumatiká (NSAID) prejavujúca sa ako astma bronchiale, žihľavka alebo rinitída;
 • súbežné podávanie s inými NSAID vrátanie selektívnych inhibítorov cyklooxygenázy-2;
 • aktívny alebo rekurentný peptický vred/krvácanie (dva alebo viac prípadov potvrdeného vredu alebo krvácania);
 • v minulosti gastrointestinálne krvácanie alebo perforácia vo vzťahu k predchádzajúcej terapii NSAIDs;
 • závažné srdcové zlyhanie;
 • ťažké poškodenie funkcie pečene alebo obličiek;
 • tretí trimester gravidity.

Tak ako všetky lieky, aj NUROFEN pre deti môže mať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Liek sa obvykle dobre znáša, napriek tomu sa počas liečby môžu vyskytnúť zažívacie problémy ako bolesti brucha, pocit na vracanie, vracanie alebo hnačka.
Ďalej sa môžu objaviť alergické reakcie ako napr. žihľavka, svrbenie kože, zhoršenie príznakov prieduškovej astmy.
Pokiaľ sa u dieťaťa vyskytnú akékoľvek z týchto problémov alebo iné neobvyklé príznaky, prestaňte liek podávať a kontaktujte svojho lekára alebo lekárnika.
Pokiaľ sa vyskytnú závažnejšie príznaky ako obličkové problémy, náhly opuch tváre, pocit tiesne na hrudníku alebo dýchacie problémy, bolesti v nadbrušku alebo čierne sfarbená stolica, prerušte užívanie lieku a ihneď vyhľadajte lekára.
Lieky, ako je NUROFEN pre deti, môžu byť spojené s malým zvýšením rizika infarktu myokardu alebo mozgovej porážky.

Ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, informujte o nich svojho lekára alebo lekárnika.

Ak Vaše dieťa užíva alebo v poslednom čase užívalo ešte iné lieky, aj tie, ktoré nie sú viazané na lekársky predpis, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika. Lieky znižujúce zrážavosť krvi v kombinácii s ibuprofénom zvyšujú riziko krvácania. Kyselina acetylsalicylová a iné protizápalové lieky a kortikoidy zvyšujú riziko výskytu nežiaducich účinkov ibuprofénu v oblasti zažívacieho traktu, vrátane krvácania a vzniku žalúdkového vredu. Ibuprofén môže znižovať účinok močopudných liekov a liekov používaných na liečbu vysokého krvného tlaku. Preto musí Vaše dieťa prijímať dostatočné množstvo tekutín.

Zvláštna opatrnosť pri používaní lieku Nurofen pre deti je potrebná:

 • ak dieťa má ochorenie imunitného systému (systémový lupus erythematosus, zmiešaná kolagenóza = ochorenie pojivových tkanív);
 • ak má prieduškovú astmu, poruchu zrážavosti krvi, vysoký tlak krvi alebo ochorenie obličiek, pečene alebo srdca;
 • ak má chronické zápalové ochorenie čriev;
 • užíva pravidelne nejaké ďalšie lieky.

Ak Vaše dieťa má poruchu funkcie obličiek, pečene, srdcové ochorenie alebo užíva nejaké ďalšie lieky, ako napríklad diuretiká (lieky na odvodnenie), kortikosteroidy, antikoagulanciá (lieky proti zrážavosti), musíte sa o možnosti podávania lieku NUROFEN pre deti poradiť s lekárom!

Ak sa prejavia u dieťaťa bolesti brucha, čierno sfarbená stolica, vracanie, hnačka alebo iné poruchy tráviacej sústavy, ďalej vyrážka alebo akékoľvek prejavy precitlivenosti, prestaňte dieťaťu liek podávať a vyhľadajte lekára.

Liek podávajte čo najkratšiu dobu a v čo najnižšej účinnej dávke, ktorá je potrebná na potlačenie príznakov ochorenia.

Pokiaľ by liek užívali dospelí, platia pre nich rovnaké obmedzenia. U starších pacientov sa môžu častejšie vyskytovať nežiaduce účinky a ich následky môžu byť závažnejšie.

Otázka k tovaru

NUROFEN pre deti