Ibalgin 200 tbl flm 24x200mg

IBALGIN

Skladom v e‑shope

Osobný odber zdarma

Internetová cena

2,31 €

ks

Popis

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Tento liek sa užíva:

  • pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie,
  • pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,
  • ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach,
  • v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 6-12 tabliet (1,2 - 2,4 g) denne (zvyčajne 1,2 - 1,8 g, čiže 6-9 tabliet denne), pričom dávka 12 tabliet (2,4 g) denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 3-6 tabliet (0,6-1,2 g).
Pri zápalových formách sa podávajú vyššie dávky; reumatoidná artritída vyžaduje vyššie dávkovanie ako osteoartritída.
Pri dysmenorei sa podávajú 2 tablety (400 mg) každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 1-2 tablety (200-400 mg).

Deti od 6 do 12 rokov: denná dávka je 20-35 mg/kg telesnej hmotnosti rozdelených v niekoľkých čiastkových dávkach. Pri juvenilnej reumatoidnej artritíde sa podáva 40-50 mg/kg telesnej hmotnosti/deň. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 2 tablety (400 mg) denne. Po dosiahnutí uspokojivej odpovedi je vhodná redukcia dávky, ktorá ešte zabezpečí kontrolu aktivity procesu.

Pre deti mladšie ako 6 rokov je určený liek s obsahom ibuprofénu vo forme suspenzie.

Ak je u dospelých potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo 5 dní v prípade bolesti alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Ak u detí a dospievajúcich (6-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/deň).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia (frekvencia neznáma).
Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať pri teplote do 25 ºC v pôvodnom vnútornom obale, vnútorný obal uchovávať v škatuľke.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Upozornenie

Precitlivenosť na liečivo alebo ktorúkoľvek z pomocných látok, precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidové antiflogistiká prejavujúca sa ako astma, urtikária a iné alergické reakcie. Gastrointestinálne krvácanie alebo perforácia súvisiaca s liečbou NSAIDs v anamnéze, aktívny alebo rekurentný peptický vred/ krvácanie v anamnéze (dva alebo viac prípadov potvrdených vredov alebo krvácanie). Závažné zlyhávanie srdca, poruchy hemokoagulácie a hemopoézy.
Tretí trimester gravidity.
Liek sa nepodáva deťom mladším ako 6 rokov.

Interakce

V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania lieku Ibalgin 2 s lekárom a bez jeho súhlasu ho neužívajte.

V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že užívate Ibalgin 2.
Niektoré lieky, ako sú:

  • antikoagulačné lieky (proti zrážaniu krvi) (napr. kyselina acetylsalicylová / aspirín, warfarín, tiklopidín),
  • proti vysokému krvnému tlaku (ACE inhibítory, napr. kaptopril, blokátory betareceptorov, antagonisty angiotenzínu II) a  močopudné lieky,
  • nesteroidné protizápalové lieky,
  • kortikoidy,
  • lieky proti depresii zo skupiny SSRI,
  • lieky znižujúce hladinu kyseliny močovej v krvi (napr. probenecid, sulfínpyrazón)
  • lítium, digoxín a fenytoín (liek užívaný na liečbu epilepsie), chinolónové antibiotiká, metotrexát (liek užívaný pri rakovine), baklofén (liek znižujúci svalové napätie), cyklosporín (liek užívaný po transplantácii) a dokonca aj niektoré iné lieky môžu ovplyvniť alebo byť ovplyvnené liečbou ibuprofénom.

Preto sa vždy poraďte s lekárom skôr, ako začnete užívať ibuprofén s inými liekmi.

Upozornenie

Ibalgin 2 sa nemá užívať súčasne s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi.
Len na odporúčanie lekára užívajú liek pacienti s ťažšou poruchou obličiek, pečene, srdcovej funkcie, s vysokým krvným tlakom, s vredovou chorobou tráviaceho ústrojenstva ako napr. Crohnova choroba, pri prieduškovej astme aj v pokojovom stave, pri niektorých ochoreniach spojovacieho tkaniva (tzv. kolagenózy) a pri súčasnej liečbe liekmi, ktoré znižujú zrážanie krvi.

V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva a počas dojčenia užívajte liek len na výslovné odporúčanie lekára. Ženy, ktoré chcú otehotnieť sa musia o užívaní lieku poradiť s lekárom.

Lieky ako je Ibalgin 2 môžu byť spojené s malým zvýšením rizika srdcového infarktu alebo porážky. Každé riziko je viac pravdepodobné pri vysokých dávkach a dlhodobej liečbe. Neprekračujte odporúčanú dávku.

Ak máte problémy so srdcom, mali ste porážku alebo ak si myslíte, že máte riziko na ich vznik (napríklad máte vysoký krvný tlak, cukrovku, vysokú hladinu cholesterolu alebo ste fajčiar) poraďte sa o Vašej liečbe s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Počas liečby nie je vhodné pitie alkoholických nápojov a fajčenie.

Doplňujúce informácie

Výrobca : Sanofi aventis
Kód EAN: 3664798018691
8594739204911
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia

Buďte prvý, kto vloží hodnotenie k tomuto produktu.

napísať nové hodnotenie

Čo si o tomto produkte myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Prevádzkovateľ si vymedzuje právo na odstránenie nevhodných komentárov.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

90 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.