DR. MÜLLER PHARMA Paracetamol Kofein 500 mg/65 mg 30 tabliet

Skladom v e‑shope

Osobný odber zadarmo

Internetová cena

2,99 € Cena za tbl: 0,10 €

ks

DR. MÜLLER PHARMA Paracetamol Kofein 500 mg/65 mg 30 tabliet

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamol a kofeín, ktoré sú účinné proti bolesti a horúčke. Paracetamol uľavuje od bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje protibolestivý účinok paracetamolu, znižuje únavu, mierne podporuje dýchanie a cirkuláciu krvi pri horúčkovitých ochoreniach. Liek je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov na úľavu od bolesti hlavy, pri migréne, od bolesti chrbta, zubov a menštruačnej bolesti. Na odporúčanie lekára sa liek môže užívať na zmiernenie bolesti pri reumatických ochoreniach, ako je artritída (degeneratívne ochorenie kĺbov) a neuralgia (bolesť lokalizovaná v nervovom vlákne).

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov
U pacientov s telesnou hmotnosťou 34-60 kg sa podáva 1 tableta podľa potreby 1-4x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 4 hodiny.
U pacientov s telesnou hmotnosťou nad 60 kg sa podávajú 2 tablety podľa potreby 1-4x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 g paracetamolu (2 tablety), maximálna denná dávka sú 4 g paracetamolu (8 tabliet). Pri dlhodobej terapii (viac než 10 dní) dávka za 24 hodín nemá prekročiť 2,5 g.

Dospievajúci vo veku 12-15 rokov
Podáva sa 1 tableta podľa potreby 1-3x denne, s časovým odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximálna denná dávka sú 3 tablety za 24 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podať 1 tabletu každých 6 hodín, pri hodnote nižšej než 10 ml/min každých 8 hodín.

Ak sa pacient do 3 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára.
Bez odporúčania lekára sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. 

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú nezávisle od jedla (užívanie po jedle môže viesť k zníženiu účinku) a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Nezapíjať ľubovníkovým čajom.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek neodporúča. Kombinácia paracetamolu s kofeínom sa počas tehotenstva neodporúča pre možné zvýšenie rizika spontánneho potratu spojeného s konzumáciou kofeínu.
V období dojčenia sa liek neodporúča.
Deťom do 12 rokov liek nie je určený.
Pacienti s mierne až stredne závažnou poruchou funkcie pečene majú užívať tento liek s opatrnosťou.
Pacienti so závažnou poruchou funkcie pečene alebo akútnou hepatitídou nemajú užívať tento liek.
Nesmie sa užívať v prípade nadužívania akoholu pacientom.
Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.
Konzumácia nadmerného množstva kávy alebo čaju spolu s užívaním lieku môže spôsobiť pocit napätia a podráždenosti.
Počas liečby sa nemajú súbežne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.
Neužívať súbežne s prípravkami obsahujúcimi ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum).

Doplňujúce informácie

Výrobca : Dr.Muller
Kód EAN: 8595610404918
Značka: DR. MÜLLER

DR. MÜLLER príbalový leták

DR. MÜLLER PHARMA Paracetamol Kofein 500 mg/65 mg 30 tabliet od výrobcu Dr.Muller je registrovaný liekový prípravok. Z tohto dôvodu vám poskytujeme jeho príbalový leták, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť na odkaze nižšie. Odporúčame si informácie pozorne preštudovať.

DR. MÜLLER príbalový leták

Recenzie DR. MÜLLER PHARMA Paracetamol Kofein 500 mg/65 mg 30 tabliet

Produkt zatiaľ nebol hodnotený.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

127 lekární
v celej SR

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.