CETALGEN 500 mg/200 mg 20 tabliet

Cetalgen

Skladom v e‑shope

Osobný odber zadarmo

Internetová cena

6,49 €

ks

CETALGEN 500 mg/200 mg 20 tabliet

Liek obsahuje liečivá paracetamol a ibuprofén. Používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol.

Dávkovanie a spôsob užívania

Najnižšia účinná dávka sa má použiť na čo najkratšiu dobu potrebnú na úľavu od príznakov. Užívajú sa 1-2 tablety najviac 3x denne. Interval medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín. Počas 24 hodín sa nemá užiť viac ako 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu).

U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa má dávka znížiť:

  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10 - 50 ml/min: 1 tableta každých 6 hodín
  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie < 10 ml/min: 1 tableta každých 8 hodín

U pacientov s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa musí dávka znížiť alebo sa musí predĺžiť dávkovací interval.

Doplňujúce informácie

Výrobca : Glenmark
Kód EAN: 8595112678343
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia CETALGEN 500 mg/200 mg 20 tabliet

Produkt zatiaľ nebol hodnotený.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

102 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.