ACC LONG tbl eff 20x600mg

ACC

Skladom v e‑shope

Osobný odber zdarma

Internetová cena

9,53 €

ks

Popis

Liek obsahuje liečivo acetylcysteín. Užíva sa na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú spojené s intenzívnou tvorbou hustého viskózneho hlienu, ako sú:

  • chrípka,
  • zápaly priedušnice,
  • akútna i chronická bronchitída (zápal priedušiek),
  • bronchiektázie (rozšírenie priedušiek),
  • priedušková astma,
  • bronchiolitída (zápal priedušničiek),
  • mukoviscidóza (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov).

Liek sa ďalej užíva na liečbu:

  • zápalu hrtana,
  • akútnej a chronickej sinusitídy (zápal prínosových dutín),
  • seróznej a exudatívnej otitídy (zápal stredného ucha) s výpotkom,
  • pri predoperačných a pooperačných stavoch spojených so zvýšenou tvorbou viskózneho hlienu v dýchacích cestách.

Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných ochoreniach sa liek smie užívať iba na odporúčanie lekára.

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Sekretolytikum pri zápaloch dýchacích ciest:
Dospelí a dospievajúci od 14 rokov: ½ tablety 2x denne alebo 1 šumivá tableta 1x denne (600 mg acetylcysteínu denne v 1-2 jednotlivých dávkach).

Mukoviscidóza:
Liečba sa má začať nižšími dávkami a postupne ich zvyšovať. Celková denná dávka sa rozdeľuje do 3 jednotlivých dávok.
U pacientov s mukoviscidózou a telesnou hmotnosťou nad 30 kg sa primeraná denná dávka môže zvýšiť až na 800 mg.

Trvanie liečby závisí od individuálnych okolností. Liečba chronickej bronchitídy a mukoviscidóze má byť dlhodobá, aby sa umožnila profylaxia infekcií dýchacích ciest.

Spôsob použitia

Liek sa užíva po jedle. Šumivá tableta sa krátko pred užitím rozpustí v pohári, ktorý je do polovice naplnený vodou. Rozpustená šumivá tableta sa má užiť krátko po príprave. Vo výnimočných prípadoch môže pripravený roztok stáť až 2 hodiny, aj teplý, pretože obsahuje stabilizátor kyselinu askorbovú (vitamín C).

Upozornenie

Liek má byť používaný počas tehotenstva a dojčenia iba po prísnom posúdení pomeru prospechu a rizika.
Liek sa nemá podávať deťom do 14 rokov pre vysoký obsah liečiva. Deťom do 1. roku života sa acetylcysteín smie podať iba pri vitálnej indikácii, a to v dávke 10 mg/kg telesnej hmotnosti a iba pod prísnym nemocničným dohľadom.
Liek sa nemá používať u pacientov s pečeňovým alebo obličkovým zlyhaním, aby sa predišlo ďalšiemu prísunu dusikatých látok.
Liek je kontraindikovaný u ľudí s aktívnym peptickým vredom.
Perorálne antibiotiká majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny (neplatí to pre cefixim a loracarbef).
Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prísun tekutín (podpora mukolytického účinku acetylcysteínu).
Tento liek obsahuje 6 mmol (alebo 139 mg) sodíka v dávke. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Liek obsahuje laktózu.
Obal sa má udržiavať dôkladne uzatvorený na ochranu pred vlhkosťou.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Doplňujúce informácie

Výrobca : Sandoz
Kód EAN: 4030855504732
Značka:

Príbalový leták

Hodnotenia

Buďte prvý, kto vloží hodnotenie k tomuto produktu.

napísať nové hodnotenie

Čo si o tomto produkte myslíte vy?

1-5

1 2 3 4 5




Prevádzkovateľ si vymedzuje právo na odstránenie nevhodných komentárov.

Podobné produkty

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

90 lekární
v celej SR

Zavrieť

Webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie.
Viac informácií

Naše lekárne

Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.