Zubnej pasty len za hrášok

ZUBNEJ PASTY LEN ZA HRÁŠOK

Veľa pasty neznamená lepšie čistenie. Práve naopak. Veľa pasty vytvára pocit falošnej čistoty. Plné ústa peny môžu budiť dojem, že už je čistenie dostatočné. Hlavne deti preto ukončia hygienu oveľa skôr, ako je potrebné. Ústa sa naplnia penou, čistenie sa skončilo. To nie je cesta k zdravým zubom bez kazov.

  • Články o zdraví

Menej pasty šetrí peňaženku aj prírodu

Veľkosť hrášku úplne stačí. Jedno balenie nám s týmto prístupom vydrží oveľa dlhšie. Pokiaľ nie sú prázdne plastové obaly recyklované, rozkladajú sa desiatky rokov. Prečo ich produkovať rýchlejšie ako je nutné? Prihliadnime aj na zdravie našej planéty.

Čo by ste povedali na to, ak by vo vašej domácnosti vydržala pasta raz tak dlho? Vyskúšajte jej len za hrášok. Stratiť nemôžete nič, ušetriť dosť. 

Pravda o zubnej paste

Zubná pasta je síce pomocníkom pri čistení zubov, no na jej výbere záleží. Chceme týmto vyvrátiť mýty, ktoré niektorí tvrdia.

  • pasty len za hrášok

Viac zubnej pasty na čistenie zubov naozaj nepotrebujeme. Menej pasty stačí a ešte aj ušetríme.   

  • RDA je tiež dôležité

RDA je miera abrazivity, teda veľkosti častíc v paste, ktoré môžu narúšať zubnú sklovinu. Ak má pasta vysoké RDA, pôsobí ako píling a škriabe sklovinu. Zubné pasty s RDA 100 a viac považujeme za vysoko abrazívne.

  • pasta nemusí štípať

Kto povedal, že dobrá pasta štípe? Vôbec nie. Ak nemá príjemnú chuť, nemá čo v našich ústach hľadať. Čistenie zubov predsa nie je mučenie. 

  • ak pasta príliš pení, nie je to dobré

Penenie, spôsobené prítomnosťou látky SLS (sodium lauryl sulfát) v zubnej paste vyvoláva falošný pocit čistoty. Najmä u detí skracuje čas mechanického čistenia.

Zdroj: Curaprox

Zubné pasty


Hodnotenie

Hodnotenie

Buďte prvý, kto pridá hodnotenie k tomuto článku.