Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

KALTOSTAT ALGINÁTOVÉ KRYTIE

15X25 cm, 1x10 ks
ŠÚKL:A26651
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
ID produktu:271963

KALTOSTAT ALGINÁTOVÉ KRYTIE

15X25 cm, 1x10 ks
ŠÚKL:A26651
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
ID produktu:271963
90,24 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 90 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Alginátové sterilné krytie vyrobené z morských rias, ktoré sú bohaté na algináty (polyméry s obsahom organických kyselín). zabránenie vysychaniu (urýchľuje hojenie); vhodné kombinovať s ďalším krytím - na sekundárne krytie vhodné kompresy.

Sterilné krytie. Používa sa na hlboké a ťažko dostupné rany (so silnou až miernou sekréciou alebo krvácaním); čistiaci efekt - vlákna alginátu nasávajú sekrét z rany spolu s ním aj zvyšky odumretých buniek, baktérii, hnisu a uzavierajú ich do vznikajúceho gélu; má vlastnosti vlhkého krytia - podpora granulácie a epitelizácie, zabránenie vysychaniu (urýchľuje hojenie).

Ranu je potrebné pred prekrytím dezinfikovať a vymiť (vhodný je fyziologický roztok). Zvoľte vhodnú veľkosť kompresu podľa veľkosti rany (kompres by mal presahovať ranu aspoň o 2 cm). V prípade potreby sa môže kompres upraviť na vhodnejší rozmer. Potom sa použije sekundárne krytie (kompres sa prekryje napr. gázou) a nakoniec sekundárna fixácia (napr. náplasťou). Kompres treba vymeniť po úplnej premene vlákien na gélovitú hmotu (keď absorpčné jadro dosiahne asi 1cm od okraja).

Otázka k tovaru

KALTOSTAT ALGINÁTOVÉ KRYTIE

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk