UPOZORNENIE: Prosím, ospravedlňte dočasne dlhšie dodacie lehoty vašich objednávok z dôvodu prudkého nárazového navýšenia počtu objednávok v súvislosti s končiacou akciou Rok dopravy zadarmo. Vaše objednávky spracujeme a vyexpedujeme najrýchlejšie ako to bude možné. Zvyčajná dodacia lehota sa môže navýšiť aj na 72 hodín pracovných dní. Za tento dočasný nekomfort sa vám ospravedlňujeme. Danú situáciu intenzívne riešime a v krátkej dobe budeme opäť doručovať objednávky v deklarovanom termíne. 

Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

ALLERSUN ochranný sprej proti vzniku alergie na slnko 200ml

1x200 ml
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:8588004676350
ID produktu:253081
Získajte zľavový kupón
Doručíme zadarmo
ALLERSUN ochranný sprej proti vzniku alergie na slnko 200ml

ALLERSUN ochranný sprej proti vzniku alergie na slnko 200ml

1x200 ml
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:8588004676350
ID produktu:253081
14,17 € s DPH
 • Produkt je na sklade
 • Za nákup produktu získate 14 bodov
 • Tento produkt vám dovezieme zadarmo, stačí sa registrovať.

Sprej s ochranným faktorom SPF 30 je zdravotnícka pomôcka slúžiaca ako prevencia pred vznikom alergie na slnko.
 

Sprej slúži na prevenciu vzniku slnečnej alergie (fotosenzitivity) a popálenín od slnka.

Pod slnečnou alergiou sa rozumie hypersenzitivita kože na UV radiáciu vyžarovanú slnečnými lúčmi. Oba typy UV žiarenia, UVA aj UVB, spôsobujú vznik slnečnej alergie. Medzi prejavy slnečnej alergie patria začervenanie pokožky, svrbenie, akumulácia vody na povrchu pokožky vo forme kvapôčok, zápalová reakcia a tvorba slnečného ekzému (tzv. polymorfnej slnečnej erupcie). V počiatočnom štádiu sa alergická reakcia na slnko prejaví na miestach, ktoré boli priamo vystavené slnečnému žiareniu, ale neskôr sa reakcia môže rozšíriť na miesta, ktoré slnečnému žiareniu neboli vystavené. Niekedy trvá niekoľko dní kým sa symptómy alergie prejavia.

Sprej predchádza slnečnej alergii, kožnej vyrážky vznikajúcej po pobyte na slnku a vzniku popálenín od slnka, pretože má vysoký ochranný faktor SPF 30 a účinne odráža slnečné lúče UVA aj UVB. Aplikáciou spreja sa na koži vytvára bariéra, ktorá zabraňuje vstupu UVA a UVB lúčov do tela. Sprej sa ľahko aplikuje a je určený ako pre dospelých, tak aj pre deti.Je bez parfémov a parabénov.

Pred použitím potriasť. Sprej aplikuje pol hodinu pred opaľovaním na tie časti tela, ktoré budú vystavené slnečnému žiareniu. Sprej sa aplikuje niekoľkokrát denne (každé 2 až 3 hodiny) na zabezpečenie optimálnej ochrany pokožky pred vznikom alergie na slnko.

Upozornenie: V prípade výskytu podráždenia kože po aplikácii prípravku sa sprej ďalej nemá používať. Nemá sa aplikovať na otvorené rany a pri poraneniach kože. Neaplikovať na infikovanú kožu. Určené iba na vonkajšie použitie. Držte sprej z dosahu zdrojov požiaru, pri aplikácii nefajčite. Sprej nevdychujte. Ak sprej požijete, okamžite kontaktujte lekára a ukážte mu návod na použitie. Sprej používajte iba na dobre vetraných miestach. Vyvarujte sa kontaktu spreja s očami.

Sprej sa neodporúča užívať v prípade precitlivelosti na niektorú z jeho zložiek. V prípade, že sa po aplikácii spreja objaví precitlivelosť, podráždenie, či alergická reakcia, odporúčame sprej ďalej nepoužívať.

Upozornenia:

 • V prípade výskytu podráždenia kože po aplikácii prípravku sprej ďalej nepoužívajte.
 • Neaplikujte na infikovanú kožu, otvorené rany a pri poraneniach kože.
 • Určené iba na vonkajšie použitie.
 • Vyhýbajte sa intenzívnemu poludňajšiemu slnku.
 • Bábätká a batoľatá udržujte mimo priameho pôsobenia slnečných lúčov.
 • Počas pobytu na slnku zabezpečte malým deťom dodatočnú ochranu pred slnkom.
 • Udržujte mimo dosahu malých detí.
 • Sprej nevdychujte.
 • Ak sprej nedopatrením užijete, okamžite kontaktujte lekára a ukážte mu návod na použitie.
 • Vyvarujte sa kontaktu spreja s očami.
 • Sprej aplikujte iba na dobre vetraných miestach.
 • Držte sprej z dosahu zdrojov požiaru, pri aplikácii nefajčite.

Otázka k tovaru

ALLERSUN ochranný sprej proti vzniku alergie na slnko 200ml