Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Aktiferrin 30 ml

gtt por 1x30 ml
ŠÚKL:99138
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096456166
ID produktu:216246

Aktiferrin 30 ml

gtt por 1x30 ml
ŠÚKL:99138
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096456166
ID produktu:216246
2,73 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 2 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 75 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa pri nedostatku železa (latentnom a manifestačnom), pri anémii po zvýšených stratách krvi (po operáciách, darcovstvo krvi, pri skrytom krvácaní), pri zvýšenej potrebe železa v tehotenstve, pri dojčení, v období rastu a v klimaktériu, preventívne a liečebne u predčasne narodených detí. Liek sa môže užívať v tehotenstve a v období dojčenia.

Komplex tvorený síranom železnatým a aminokyselinou D,L-serínom sa vyznačuje vysokou vstrebateľnosťou železa, čo vedie k rýchlemu obnoveniu jeho normálnej hladiny v krvi a zásob v organizme. Výhodou je možnosť nízkeho dávkovania a veľmi dobrá znášanlivosť lieku. Kvapky sú vhodné aj pre dojčatá.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Zvyčajná dávka pre deti a dospelých je 5 kvapiek/kg telesnej hmotnosti/deň (t. j. 2,58 mg Fe2+/kg telesnej hmotnosti/deň), rozdelených do 2-3 jednotlivých dávok.
Na doplnenie zásob železa v organizme sa odporúča pokračovať v liečbe najmenej 6 týždňov po normalizácii hladiny železa v krvi.

Spôsob použitia

Kvapky je najvhodnejšie užívať nalačno (aspoň pol hodiny pred jedlom alebo po jedle), ale pri príznakoch dráždenia GIT ich možno užívať aj pri jedle, najlepšie v ovocnej šťave alebo v ovocnom čaji. Zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Čierny alebo zelený čaj, káva, nápoje s obsahom kofeínu, minerálne vody, mlieko a mliečne nápoje nie sú vhodné na zapíjanie lieku, nakoľko ovplyvňujú vstrebávanie železa. Absorpcia železa sa môže znížiť príjmom určitých potravín a nápojov (viď časť Upozornenie), je preto potrebný čo najdlhší časový odstup (aspoň 2-3 hodiny) od užitia železa.
Kvapky majú bezpečnostný uzáver, ktorý treba pri otváraní súčasne stláčať proti dnu liekovky.

Upozornenie

Účinky tohto lieku a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať, je potrebné konzultovať s lekárom.
Absorpcia železa sa môže znížiť príjmom potravín a nápojov s obsahom rastlinnej vlákniny, príjmom mlieka a mliečnych produktov, vajíčok, kofeínu (káva, čaj), prípravkov s obsahom vápnika, antacíd (hliník, horčík, vápenaté soli), hydrogenuhličitanu sodného, látok viažucich železo ako fosfáty. Je preto potrebný čo najdlhší časový odstup od užitia železa.
Liek môže sfarbiť stolicu načierno (neškodné) a môže dávať falošné pozitívne reakcie pri skúške na okultné krvácanie.
Tekuté liekové formy železa môžu vytvoriť tmavý povlak na zuboch, a preto sa odporúča podávať ich s malým množstvom tekutiny a následne ich zapiť. Povlak možno odstrániť handričkou namočenou v roztoku jedlej sódy (hydrogénuhličitan sodný).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC.

DL-serín, síran železnatý heptahydrát (Ferrosi sulfas heptahydricus) (železo)

Otázka k tovaru

Aktiferrin 30 ml