Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

CONTROLOC Control 20 mg gastrorezistentné tablety

tbl ent 20 mg (blis. Al/Al) 1x14 ks
ŠÚKL:80257
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083003523
ID produktu:212686

CONTROLOC Control 20 mg gastrorezistentné tablety

tbl ent 20 mg (blis. Al/Al) 1x14 ks
ŠÚKL:80257
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083003523
ID produktu:212686
6,94 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 76 odberných miestach úplne zadarmo

Liek sa používa na krátkodobú liečbu príznakov refluxu (napríklad pálenie záhy, regurgitácia kyseliny). Reflux je spätný chod kyseliny zo žalúdka do pažeráka, ktorý môže vyvolať príznaky ako bolestivý pocit pálenia na hrudi, ktorý postupuje k hrdlu (pálenie záhy) a kyslú chuť v ústach (regurgitácia kyseliny).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí:
Odporúčaná dávka je 1 tableta 1x denne. Na zlepšenie príznakov môže byť potrebné užívať tablety ďalšie 2-3 nasledujúce dni. Po úplnom ústupe príznakov sa liečba musí ukončiť.

Trvanie liečby: Tento liek je určený len na krátkodobé užívanie. Liek sa nemá užívať dlhšie ako 4 týždne bez konzultácie s lekárom. V prípade, že po 2 týždňoch nepretržitej liečby nedôjde k žiadnemu ústupu príznakov, je nutné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú pred jedlom v rovnakom čase každý deň. Tableta sa prehltne celá s trochou vody. Tableta sa nemá hrýzť ani lámať.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nesmie užívať.
V období dojčenia sa liek nemá užívať.
Liek sa neodporúča používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.
Ak sa v priebehu liečby vyskytnú nežiaduce reakcie ako závraty a poruchy videnia, pacient nesmie viesť motorové vozidlá ani obsluhovať stroje.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitivita (neznáma frekvencia výskytu).
Dlhodobé užívanie lieku môže spôsobiť dodatočné riziká ako napr. znížená absorpcia vitamínu B12, fraktúra kostí, pokles hladín horčíka v krvi.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Nasledujúce odporúčania spôsobu života a zmien v stravovaní môžu tiež pomôcť zmierniť príznaky pálenia záhy alebo príznaky spojené s kyselinou: vyhýbať sa veľkému objemu jedla, jesť pomaly, prestať fajčiť, znížiť spotrebu alkoholu a kofeínu, znížiť telesnú hmotnosť (pri nadváhe), vyhnúť sa noseniu tesných odevov alebo opaskov, nejesť aspoň tri hodiny pred spaním, zvýšiť čelo postele (ak máte príznaky v noci), znížiť príjem jedál, ktoré môžu spôsobiť pálenie záhy. Môže k nim patriť: čokoláda, mentol, mäta pieporná, mastné a vyprážané jedlá, kyslé jedlá, pikantná potrava, citrusové plody a ovocné džúsy, paradajky.

pantoprazol

Otázka k tovaru

CONTROLOC Control 20 mg gastrorezistentné tablety