Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

GUAJACURAN

tbl obd 200 mg (blis. Al/PVC) 1x30 ks
ŠÚKL:94234
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739200432
ID produktu:209587
Značka:Guajacuran

GUAJACURAN

tbl obd 200 mg (blis. Al/PVC) 1x30 ks
ŠÚKL:94234
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739200432
ID produktu:209587
Značka:Guajacuran
Internetová cena:
4,51 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 4 body
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Indikácie:
Guajacuran sa používa pri duševnom napätí, úzkosti, tréme, nervozite pred menštruáciou, pri bolestiach hlavy zapríčinených duševným napätím a zvýšeným napätím svalov šije. Prípravok sa používa u detí od 6 rokov a u dospelých.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: zvyčajne 1, výnimočne 2 tablety 3-5x denne. Maximálna denná dávka je 12 tabliet (2 400 mg guajfenezínu).

Deti vo veku 6-12 rokov: 1 tableta 1-2x denne.

Ak ťažkosti neustupujú počas 3 dní alebo príde k zhoršeniu stavu, je potrebné obrátiť sa na lekára. Pri dlhodobom užívaní lieku je potrebná priebežná lekárska kontrola.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Vplyv potravy na rýchlosť a intenzitu účinku sa neudáva.

Upozornenie

Počas tehotenstva a v období dojčenia je liek kontraindikovaný.
Liek je kontraindikovaný u detí do 6 rokov. Deťom od 6 rokov sa liek podáva iba na odporúčanie lekára.
Liek je kontraindikovaný pri myasténia gravis a myastenickom syndróme.
Liek môže vo vyšších dávkach nepriaznivo ovplyvniť činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť (napr. vedenie vozidiel, ovládanie strojov, práce vo výškach a pod.).
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje.
Liek obsahuje laktózu a sacharózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

guajfenezín

Guajacuran znižuje psychické a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Vo vyšších dávkach tlmí kŕče a napätie kostrového svalstva. Guajacuran sa používa u detí od 6 rokov a u dospelých pri duševnom napätí, úzkosti, tréme, nervozite pred menštruáciou a pri bolestiach hlavy podmienených duševným napätím a zvýšeným napätím svalstva šije.

Guajacuran sa neužíva pri precitlivenosti na guajfenezín alebo na niektorú pomocnú látku, ďalej pri myastenia gravis a myastenickom syndróme.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek nie je vhodné užívať počas ťarchavosti a v období dojčenia.

Tak ako všetky lieky, aj Guajacuran môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Vedľajšie účinky sú rozdelené podľa frekvencie výskytu:

Zriedkavé (u 1 -1 z 1 liečených):
únava, svalová slabosť, nevoľnosť, vracanie, ospalosť a závraty

Veľmi zriedkavé (u menej ako 1 z 1 liečených):
kožné prejavy (napríklad vyrážka), prechodné zmeny v krvnom obraze.

Účinky Guajacuranu a iných súčasne podávaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Ide najmä o lieky proti nachladnutiu a bolesti s obsahom paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, lieky s tlmivým účinkom na centrálny nervový systém vrátane alkoholu a iné liečivá, ktoré takisto uvoľňujú napätie kostrového svalstva. Účinok lieku sa zvyšuje liekmi s obsahom lítia a magnézia.

Deťom od 6 rokov sa podáva iba na odporúčanie lekára.
Počas liečby nie je vhodné piť alkoholické nápoje.
Liek obsahuje laktózu. Liek sa nemá podávať pacientom so zriedkavými dedičnými poruchami: intoleranciou galaktózy, laponskou deficienciou laktázy alebo s poruchou absorpcie glukózy a galaktózy.
Liek obsahuje sacharózu. Pacientom so  zriedkavým vrodeným problémom intolerancie fruktózy, malabsorpcie glukózo-galaktózy alebo nedostatočnosťou sacharózo-isomaltázy sa nemá podávať tento liek.

Otázka k tovaru

GUAJACURAN

Otázky a odpovede

 • Cindy
  11.5.2016
  Dobry den, chcela som sa spytat ci sa liek moze dlhodobo uzivat ? Dakujem
  PharmDr. Kvetoslava Šimonová
  11.5.2016
  Dobrý deň, áno, môžete liek užívať dlhdobo, nie je návykový. Výrobca však v príbalovom letáku uvádza, že dlhodobá aplikácia vedie k postupnému zníženiu účinku.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk