Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

PROSPAN

sir 1x100 ml (fľ.skl.hnedá)

ŠÚKL:43560
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4104480705052
ID produktu:209566
Značka:Prospan

PROSPAN

sir 1x100 ml (fľ.skl.hnedá)

ŠÚKL:43560
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4104480705052
ID produktu:209566
Značka:Prospan
Internetová cena:
6,52 € s DPH
  • Produkt je skladom v e-shope
  • Za nákup produktu získate 6 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Rastlinný liek obsahuje účinnú zložku výťažok z listov brečtana popínavého (suchý extrakt z brečtanových listov), ktorý uvoľňuje hlieny v dýchacích cestách a uľahčuje vykašliavanie.

Liek sa používa na liečbu akútnych zápalov dýchacích ciest sprevádzaných kašľom a na liečbu chronických zápalov priedušiek.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov: 5 ml roztoku 3x denne
(čo zodpovedá 105 mg suchého extraktu z brečtanových listov alebo 35 mg suchého extraktu z brečtanových listov na dávku).

Deti od 6 do 12 rokov: 5 ml roztoku 2x denne
(čo zodpovedá 70 mg suchého extraktu z brečtanových listov alebo 35 mg suchého extraktu z brečtanových listov na dávku).

Deti od 0 do 5 rokov: 2,5 ml roztoku 2x denne
(čo zodpovedá 35 mg suchého extraktu z brečtanových listov alebo 17,5 mg suchého extraktu z brečtanových listov na dávku).

Dĺžka liečby závisí od typu a závažnosti klinického stavu. Liečba však má trvať minimálne jeden týždeň aj pri miernych zápaloch dýchacích ciest. Liečba má pokračovať ešte 2-3 dni po ústupe príznakov, aby sa zabezpečila jej úspešnosť.

Spôsob použitia

Sirup sa dávkuje pomocou priloženej odmerky, nezávisle od jedla. Sirup sa má užívať pri dávkovaní 3x denne ráno, na obed a večer a pri dávkovaní 2x denne ráno a večer. Odporúčaná denná dávka sa nemá prekročiť. Počas liečby je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín.

Upozornenie

Liek možno počas gravidity a laktácie používať len po konzultácii s lekárom.
Dojčatám do 12 mesiacov je možné liek podávať len po konzultácii s lekárom.
V prípade, že sa objaví dyspnoe, horúčka alebo hnisavé spútum, je potrebné poradiť sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Liek obsahuje sorbitol. Ak sa liek užíva podľa pokynov na dávkovanie, pri dávke 2,5 ml pacient užije 0,96 g sorbitolu a pri dávke 5 ml - 1,9 g sorbitolu.
Pacienti so zriedkavými dedičnými problémami intolerancie fruktózy nesmú užívať tento liek.
Po prvom otvorení spotrebujte do 3 mesiacov.

brečtan popínavý (Hedera helix)

PROSPAN sa používa na liečbu akútnych zápalov dýchacích ciest sprevádzaných kašľom a na symptomatickú liečbu chronických bronchitíd.

Tento liek nemajú užívať pacienti so známou alergiou na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok tohto lieku.
Pacienti s vrodenou intoleranciou fruktózy nesmú užívať tento liek.

Veľmi zriedkavo sa po užití prípravkov obsahujúcich brečtan môžu vyskytnúť alergické reakcie, ako je dýchavičnosť, opuch hrtanu (tzv. Quinckeho edém), vyrážka a žihľavka.
U precitlivených pacientov sa môžu objaviť žalúdočno-črevné ťažkosti, ako je nevoľnosť, vracanie a hnačka.
V zriedkavých prípadoch môže mať liek laxatívny účinok (môže vyvolať hnačku) v dôsledku obsahu sorbitolu.

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, prosím, oznámte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Doposiaľ nie sú známe vedľajšie účinky súvisiace so súbežným používaním iných liekov v kombinácii s PROSPANom. Preto možno liek bezpečne kombinovať s inými liekmi ako sú napr. antibiotiká.

O používaní tohto lieku deťmi do 1 rokov nie sú k dispozícii dostatočné štúdie z hľadiska povahy a frekvencie nežiaducich účinkov, preto sa liek môže užívať iba pod starostlivým lekárskym dohľadom.

Dojčatám vo veku do 12 mesiacov sa PROSPAN smie podávať iba po konzultácii s lekárom. V prípade predávkovania sa môžu objaviť gastrointestinálne ťažkosti, nauzea a vracanie.

Otázka k tovaru

PROSPAN

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk