Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

MUCOSOLVAN

sir 30 mg/5 ml 1x100 ml
ŠÚKL:33655
Typ produktu:humánne lieky
EAN:9006968006086
ID produktu:209128

MUCOSOLVAN

sir 30 mg/5 ml 1x100 ml
ŠÚKL:33655
Typ produktu:humánne lieky
EAN:9006968006086
ID produktu:209128
5,71 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 5 body
  • Nakúpte ešte za 24,29 € a získate dopravu zdarma

Ambroxol hydrochlorid, liečivo lieku Mucosolvan zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

Mucosolvan sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Liek sa u detí od 12 rokov a dospelých odporúča užívať v dávke 10 ml sirupu 2x denne. Dávkovanie je vhodné pri liečbe akútnych ochorení dýchacích ciest a pri počiatočnej liečbe chronických stavov trvajúcich menej ako 14 dní. Dávkovanie môže byť po 14 dňoch znížené na polovicu. Deťom od 6 do 12 rokov sa odporúča užívať 2,5 ml sirupu 2-3x denne. Deťom od 2 do 6 rokov sa odporúča podávať 1,25 ml sirupu 3x denne. Deťom do 2 rokov sa odporúča podávať 1,25 ml sirupu 2x denne. Sirup sa užíva nezávisle od jedla, zapije sa trochou tekutiny, alebo sa rozmieša v pohári s tekutinou (voda, šťava, čaj). Počas liečby je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín.

Upozornenie:  Ak sa príznaky akútneho respiračného ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, treba vyhľadať lekára. Užívanie Mucosolvanu sa neodporúča hlavne počas prvého trimestra gravidity a dojčiacim matkám.

ambroxol

Sekretolytická liečba akútnych a chronických bronchopulmonálnych ochorení, sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Mucosolvan nesmú užívať pacienti so známou precitlivenosťou na ambroxol hydrochlorid alebo na iné zložky lieku.
V prípade zriedkavých dedičných ochorení, ktoré môžu viesť k neznášanlivosti pomocných látok lieku je podanie lieku kontraindikované.

Poruchy nervového systému
Časté: poruchy chuti

Poruchy dýchacej sústavy, hrudníka a mediastína
Časté: znížená citlivosť hrdla

Poruchy gastrointestinálneho traktu
Časté: nevoľnosť (nauzea), znížená citlivosť ústnej dutiny a jazyka
Menej časté: hnačka, vracanie, porucha trávenia, sucho v ústach, bolesť brucha
Neznáme: sucho v hrdle

Poruchy kože a podkožného tkaniva
Zriedkavé: vyrážka, žihľavka
Veľmi zriedkavé: Stevensov-Johnsonov syndróm, toxická epidermálna nekrolýza
Neznáme: angioedém (náhly opuch kože alebo slizníc, ktorý môže spôsobiť sťažené dýchanie), svrbenie

Poruchy imunitného systému
Neznáme: precitlivenosť, anafylaktické reakcie (rýchlo postupujúca, život ohrozujúca alergická reakcia) vrátane anafylaktického šoku (náhla, závažná a niekedy smrteľná alergická reakcia charakterizovaná sťaženým dýchaním, kolapsom obehového systému a náhlym opuchom)

Neboli hlásené žiadne klinicky relevantné nežiaduce interakcie s inými liekmi.

V súvislosti s podávaním mukolytík ako je ambroxol hydrochlorid sa veľmi zriedkavo vyskytli hlásenia o závažných kožných ochoreniach ako Stevensov-Johnsonov syndróm a toxická epidermálna nekrolýza (TEN). Vo väčšine prípadov sa dajú vysvetliť závažnosťou základného ochorenia a/alebo sprievodnou liečbou. Ešte v počiatočných fázach Stevensovho-Johnsonovho syndrómu alebo TEN môže pacient pocitovať nešpecifické príznaky chrípky ako predzvesť ochorenia, napr. horúčka, bolesť tela, rinitída, kašeľ a bolesť hrdla. Pri pomýlení si týchto príznakov s nešpecifickými príznakmi podobnými chrípke je možné, že sa už začalo s liečbou kašľa a prechladnutia. Preto, ak sa objavia nové lézie na pokožke alebo sliznici treba okamžite vyhľadať lekársku pomoc a predbežne treba ukončiť liečbu ambroxol hydrochloridom.

V prípade renálnej nedostatočnosti alebo závažnej hepatopatie sa môže Mucosolvan užívať len po konzultácii s lekárom. Tak ako pri iných liekoch metabolizovaných v pečeni renálnou elimináciou, pri závažnej renálnej insuficiencii sa dá očakávať prítomnosť naakumulovaných metabolitov ambroxolu, ktoré sa vytvárajú v pečeni.

5 ml sirupu obsahuje 1,2 g sorbitolu, t.j. 4,9 g sorbitolu v maximálnej odporúčanej dennej dávke (2 ml). Pacienti so zriedkavou vrodenou neznášanlivosťou fruktózy nesmú užívať tento liek.

Otázka k tovaru

MUCOSOLVAN