Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

FAKTU masť

ung rec (tuba Al+aplikátor) 1x20 g
ŠÚKL:93124
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083000133
ID produktu:209001
Značka:Faktu

FAKTU masť

ung rec (tuba Al+aplikátor) 1x20 g
ŠÚKL:93124
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4031083000133
ID produktu:209001
Značka:Faktu
Internetová cena:
5,16 € s DPH
 • Produkt je skladom v e-shope
 • Za nákup produktu získate 5 bodov
 • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
 • Osobný odber na 81 odberných miestach úplne zadarmo

Masť sa používa na liečbu hemoroidov a iných ochorení v oblasti konečníka. Rýchlo zastavuje krvácanie, svrbenie a pálenie v oblasti konečníka, zabraňuje vzniku zápalu a podporuje regeneráciu tkaniva v postihnutej oblasti. Masť je určená na liečbu vonkajších aj vnútorných hemoroidov. Tiež sa používa pri vyrážkach a svrbení v oblasti konečníka (análne ekzémy, začervenanie) a pri drobných rankách v oblasti konečníka (pľuzgiere a popraskania). Na odporúčanie lekára možno použiť masť aj na liečbu rán po chirurgických zákrokoch v oblasti konečníka (proktokolické operácie).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Pokiaľ nie je predpísané inak, 2 – 3 krát denne (ráno a večer) aplikovať na postihnuté miesto, podľa možnosti votrieť.

Spôsob použitia

Najlepšie je aplikovať 2-3 x denne tesne po vyprázdnení konečníka a po umytí (osprchovaní). Po zmiernení príznakov možno aplikovať 1x denne (doporučované je pokračovať v liečbe ešte ďalších 8 – 10 dní po vymiznutí príznakov).

Pri vnútorných hemoroidoch treba použiť priložený aplikátor na tubu, ktorý sa po nasadení na tubu zavedie do vyprázdneného konečníka. Tuba sa mierne stláča tak, aby masť vytiekla rovnomerne do otvoru na strane aplikátora a do poškodenej oblasti. Mierne otáčanie tuby napomáha rovnomernému rozptýleniu masti.

Upozornenie

Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o použití liečiv (polykrezulén a cinchokaíniumchlorid) u tehotných žien a o ich vylučovaní do materského mlieka. Masť môžu používať ak lekár posúdi, že prínos je vyšší ako možné riziko pre vaše nenarodené alebo dojčené dieťa.
Neboli vykonané žiadne klinické štúdie používania u detí, preto sa jeho použitie u detí neodporúča.
V prípade, že ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 2 – 3 týždne, je potrebné dôkladné vyšetrenie postihnutej oblasti.

cinchokaín, polykrezulén

Faktu masť je určená na liečbu vonkajších aj vnútorných hemoroidov.
Faktu sa ďalej používa pri vyrážkach a svrbení (análne exémy, pruritus) a pri drobných rankách v oblasti konečníka (análne fisúry a ragády).
Použitie Faktu na liečbu rán po proktokolických chirurgických zákrokoch je viazané na odporúčanie lekára.

Faktu sa nesmie používať pri precitlivenosti na cinchokaín alebo iné zložky lieku.

S použitím u detí nie sú klinické skúsenosti, preto sa Faktu deťom nepodáva.

Mierne lokálne reakcie, napríklad pocit pálenia a svrbenia súvisia s mechanizmom účinku tohto lieku. Môžu sa vyskytnúť na začiatku liečby, v priebehu krátkej doby však zväčša vymiznú a nie sú dôvodom na prerušenie liečby.
Zriedkavo sa môže vyskytnúť kontaktná dermatitída, sčervenanie pokožky (erytém), vyrážky a svrbenie. V uvedených prípadoch sa odporúča prerušiť liečbu a poradiť sa s lekárom.
Ak spozorujete nasledujúce veľmi zriedkavé vážne nežiaduce účinky, ihneď to oznámte svojmu lekárovi, môžete potrebovať urgentné lekárske ošetrenie: anafylaktické reakcie vrátane kožných reakcií a generalizované reakcie až po anafylaktický šok – opuch perí, tváre, úst, hrdla, ktoré môžu spôsobovať ťažkosti pri prehĺtaní a dýchaní, kožné vyrážky, opuch rúk, nôh a členkov.
Výskyt nežiaducich účinkov a neobvyklých reakcií oznámte svojmu ošetrujúcemu lekárovi.

Nie sú známe.

Ak máte hemoroidy, o svojom ochorení a jeho liečbe sa vždy poraďte s lekárom.
Pri ťažkostiach trvajúcich dlhšie ako 2 týždne, pri súčasnom používaní Faktu spolu s inými liekmi alebo pri náhodnom užití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Otázka k tovaru

FAKTU masť

Otázky a odpovede

 • Silvia
  20.9.2016
  Dobrý deň, je masť faktu vhodná aj pre 4ročné dieťa? V letáku sa nespomína vek pri davkovani. Ďakujem pekne
  Mgr. Miroslava Zrubáková
  21.9.2016
  Dobrý deň, u detí neboli vykonané žiadne klinické štúdie používania FAKTU, preto sa jeho použitie u detí neodporúča. V prípade, že ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 2 – 3 týždne, je potrebné navštíviť pediatra. Hemoroidy nie sú ochorením typickým pre detský vek, ale napriek tomu možno sa s nimi stretnúť. Úlohou rodiča je sledovať zdravotný stav svojho dieťaťa a pri podozrení na každú závažnejšiu zmenu adekvátne reagovať a vyhľadať lekársku pomoc. Skúste potierať Bepanthen mastičkou, ak neuvidíte zlepšenie po pár dňoch, navštívte svojho pediatra.
Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk