Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Peroxid vodíka 3 %

sol dor (fľ.HDPE) 1x100 g
ŠÚKL:34139
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588001047917

Peroxid vodíka 3 %

sol dor (fľ.HDPE) 1x100 g
ŠÚKL:34139
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588001047917
1,18 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 1 bod
  • Nakúpte ešte za 13,82 € a získate dopravu zdarma

Peroxid vodíka 3% sa používa na čistenie rán, vredov, na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo.

Spôsob použitia

Roztok je určený na priame použitie. Na čistenie rán a vredov sa aplikuje niekoľkokrát denne zvonka. Roztok sa nanáša priamo na postihnuté miesta. Pri použití  v ústnej dutine (na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo) je možné riedenie použitého množstva roztoku rovnakým objemom vody. 

Upozornenie

Liek je možné používať v období gravidity a laktácie v rámci uvedených indikácií.
Nepoužívať vnútorne.
Dlhodobejšie opakované používanie roztoku na ústne výplachy alebo ako kloktadlo môže vyvolať podráždenie bukálnej sliznice alebo hypertrofiu filiformných papíl jazyka (tzv. „chlpatý jazyk“). Tieto príznaky vymiznú po ukončení používania lieku.
Pri viacnásobnom používaní chráňte liek pred možnou kontamináciou riadnym a okamžitým uzatváraním obalu a používaním sanitovaných pomôcok.
Pôsobením tepla, svetla, iónov ťažkých kovov a oxidovateľných organických látok sa rozkladá za uvoľnenia kyslíka.

peroxid vodíka

Peroxid vodíka 3% sa používa na čistenie rán, vredov, na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo.
Liek je určený na klinické účely (balenie 1 g). Pri viacnásobnom používaní chráňte liek pred možnou kontamináciou riadnym a okamžitým uzatváraním obalu a používaním sanitovaných pomôcok.

Precitlivenosť na zložky lieku.

Dlhodobejšie opakované používanie roztoku na ústne výplachy alebo ako kloktadlo môže vyvolať podráždenie bukálnej sliznice alebo hypertrofiu filiformných papíl jazyka (tzv. „chlpatý jazyk“). Tieto príznaky vymiznú po ukončení používania lieku.

Pôsobením tepla, svetla, iónov ťažkých kovov a okysličiteľných organických látok sa rozkladá za uvoľnenia kyslíka.

Nepoužívať vnútorne.

Otázka k tovaru

Peroxid vodíka 3 %