Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

VITAMIN E 200-ZENTIVA

cps mol 200 mg (fľ.skl.) 1x30 ks
ŠÚKL:52715
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701770
ID produktu:208893

VITAMIN E 200-ZENTIVA

cps mol 200 mg (fľ.skl.) 1x30 ks
ŠÚKL:52715
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8584005701770
ID produktu:208893
4,10 € s DPH
Do konca akcie zostáva:
Darček

Nakúpte nad 49€ a pribalíme Vám BENU ekologickú tašku zadarmo.

  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 4 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 75 odberných miestach úplne zadarmo

Prípravok sa používa na prevenciu vývojových porúch plodu, ako podporný liek pri hormonálnej liečbe porúch menštruačného cyklu.
Ďalej sa užíva ako podporná liečba pri ochoreniach dýchacích a hltacích ciest, svalového systému, kĺbového aparátu, pri neurologických ochoreniach, pri poruchách žliaz s vnútorným vylučovaním, poruchách výživy, ochoreniach ďasien, pečene, pri chudokrvnosti, ochoreniach kože a ako doplnková liečba pri vnemových poruchách sluchu. Odporúča sa užívať pri prevencii vzniku chronických ochorení (napr. poruchách imunity). Prípravok môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 3 rokov.

Liek sa užíva zväčša v dávke 1-2 kapsuly 1-2x denne (dávkovanie môže byť aj vyššie). Kapsula sa užíva po jedle, vždy v celku a zapije sa tekutinou. 

tokoferol alfa (vitamín E)

Liek sa používa na prevenciu vývojových porúch plodu, ako podporný liek pri hormonálnej liečbe porúch menštruačného cyklu.
Ďalej sa užíva ako podporná liečba pri ochoreniach dýchacích a hltacích ciest, svalového systému, kĺbového aparátu, pri neurologických ochoreniach, pri poruchách žliaz s vnútorným vylučovaním, poruchách výživy, ochoreniach ďasien, pečene, pri chudokrvnosti, ochoreniach kože a ako doplnková liečba pri vnemových poruchách sluchu.
Odporúča sa užívať pri prevencii vzniku chronických ochorení (napr. poruchách imunity). Liek môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 3 rokov.

Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek. Liek sa nesmie podávať deťom do 3 rokov.

Liek sa zvyčajne dobre znáša, ale dlhodobé užívanie alebo vysoké dávky môžu výnimočne vyvolať zažívacie ťažkosti, únavu, slabosť, bolesti hlavy. Podávaním vysokých dávok vitamínu E môžu byť zhoršené poruchy zrážavosti krvi vyvolané nedostatkom vitamínu K.
Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku (podávaní deťom) poraďte s lekárom.

Pri odporúčanom dávkovaní interakcie nie sú známe. Pri podávaní železa sa denná potreba vitamínu E zvyšuje.

Bez konzultácie s lekárom súčasne neužívajte ďalšie lieky obsahujúce vitamíny alebo minerály. Liek obsahuje azofarbivá. Pri jeho užívaní, predovšetkým u osôb precitlivených na kyselinu acetylsalicylovú, by mohlo dôjsť k vzniku alergickej reakcie.

Otázka k tovaru

VITAMIN E 200-ZENTIVA