Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Nizoral šampón 2%

shp (fľaša HDPE) 1x60 ml
ŠÚKL:96926
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660599664

Nizoral šampón 2%

shp (fľaša HDPE) 1x60 ml
ŠÚKL:96926
Typ produktu:humánne lieky
EAN:3574660599664
10,31 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 10 bodov
  • Nakúpte ešte za 4,69 € a získate dopravu zdarma

Nizoral šampón sa používa na liečbu infekcií kože spôsobených mikroskopickými hubami. Nizoral šampónom je možné liečiť ako vlasatú časť hlavy tak aj rozsiahlejšie plochy na hrudníku alebo na tvári.
Používa sa na rôzne infekcie kože, ktoré môžete rozpoznať ako:
- šupiny na hlave (lupiny)
- červenohnedé škvrny so žltými alebo bielymi odlupujúcimi sa šupinami zvyčajne na tvári alebo hrudníku (seboroická dermatitída)
- malé, hnedé alebo bielo sfarbené nepravidelné škvrny na trupe (pityriasis versicolor).
Nizoral šampónom je možné tieto infekcie liečiť alebo im predchádzať.

Postihnuté oblasti pokožky alebo kože na hlave sa umyjú šampónom, tak, že sa nechá pôsobiť na pokožke hlavy 3-5 minút a potom sa dôkladne opláchne. Zvyčajne stačí na jedno umytie 1 dávka vytlačená do dlane. Je potrebná opatrnosť, aby nedošlo kontaktu šampónu s očami (v prípade, že nastane dobre vypláchnuť vodou) alebo prehltnutiu ústami. Dĺžka liečby závisí od problémov a pohybuje sa od 1 do 4 týždňov.
 
Na liečbu seboroickej dermatitídy sa odporúča aplikovať 2x týždenne počas 2-4 týždňov. Na prevenciu opakovaného výskytu ochorenia sa odporúča aplikovať 1x týždenne alebo raz za 2 týždne.
Na liečbu pityriasis versicolor sa odporúča aplikovať 1x denne počas 5 dní. Na prevenciu opakovaného výskytu ochorenia sa odporúča každoročne pred nástupom leta 1x denne počas 3 po sebe nasledujúcich dní.
 

ketokonazol

Liečba a profylaxia infekcií, ako sú pityriasis versicolor (lokalizovaná), seboroická dermatitída a pityriasis capitis (lupinatosť) vyvolané kvasinkou Malassezia.

Nizoral šampón 2 % je kontraindikovaný u pacientov so známou precitlivenosťou na ktorúkoľvek z jeho zložiek.

Tak ako všetky lieky, aj Nizoral šampón 2 % môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Menej často sa môžu vyskytnúť reakcie v mieste aplikácie, ktoré zahŕňajú pľuzgiere; olupovanie kože; zápal vlasových folikul; svrbenie; podráždenie; pocit pálenia kože; červenú, suchú alebo citlivú kožu; vyrážky; akné; padanie vlasov; zmena štruktúry vlasov; (alergické) reakcie z precitlivenosti; podráždenie očí alebo zvýšené slzenie; lokalizovaný ekzém alebo skreslené vnímanie chuti. Môže sa tiež objaviť náhly opuch kože alebo slizníc na tvári, očiach alebo perách; žihľavka alebo zmena farby vlasov. Ak netolerujete šampón, prerušte liečbu.

Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Nie sú známe.

Pacienti dlhodobo liečení lokálnymi formami kortikosteroidov a súčasne používajúci Nizoral šampón 2 % majú pokračovať v užívaní kortikosteroidov, ktorých dávkovanie sa znižuje počas 2 až 3 týždňov, aby sa predišlo vzniku návratovej reakcie.

Šampón sa nemá dostať do očí. Ak táto situácia nastane, pacient si má oči vypláchnuť vodou.

Otázka k tovaru

Nizoral šampón 2%