Po - Pia od 08:00 do 16:30 +421 2 49 999 945
Hlavné kategórie

PARALEN 500

tbl 500 mg (blis.Al/PVC) 1x12 ks
ŠÚKL:86051
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739205741

PARALEN 500

tbl 500 mg (blis.Al/PVC) 1x12 ks
ŠÚKL:86051
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8594739205741
0,93 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Skvelé! Získali ste dopravu zdarma

 Paralen 500 tablety užívajú dospelí, mladiství a deti od 6 rokov veku pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, ďalej pri chrípkových ochoreniach, na zníženie zvýšenej telesnej teploty, pri bolestivej menštruácii.
Ťarchavé ženy môžu užívať tablety Paralen 500 len so súhlasom lekára. Dojčiace ženy môžu prípravok užívať 1 deň, dlhšie ako 1 deň môžu prípravok užívať len so súhlasom lekára.

Dospelí: Podáva sa v jednotlivej dávke 500 až 1000 mg (1-2 tablety). Dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami apoň 4-6 hodín (v závislosti od jednotlivej dávky). Maximálna jednotlivá dávka sú 2 tablety. Maximálna denná dávka je 8 tabliet.
Deti od 12 do 15 rokov: Podáva sa v jednotlivej dávke 500 mg (1 tableta) každých 6 hodín.
Deti od 6 do 12 rokov: Podáva sa v jednotlivej dávke 250 mg (pol tablety) každých 6 hodín.

Tablety sa užívajú nezávisle od jedla. Tablety je možné deliť aj podať rozdrvené. Každú dávku je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Pacientovi je potrebné zabezpečiť dostatočný prísun tekutín. Pokiaľ do 3 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom. Bez súhlasu lekára neužívajte liek nepretržite dlhšie ako 1 týždeň.

Upozornenie:
Pri často sa vyskytujúcich bolestiach hlavy sa o ďalšej liekovej liečbe poraďte s lekárom.
Tehotné ženy môžu liek užívať len so súhlasom lekára.
Dojčiace ženy môžu liek užívať 1 deň, dlhšie ako 1 deň môžu liek užívať len so súhlasom lekára.
Tablety nie sú vhodné pre deti mladšie ako 6 rokov alebo pre deti s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg.

paracetamol

Paralen 5 tablety užívajú dospelí, mladiství a deti od 6 rokov veku pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, ďalej pri chrípkových ochoreniach, na zníženie zvýšenej telesnej teploty, pri bolestivej menštruácii.

Paralen 5 tablety sa nesmú užívať pri známej precitlivenosti na liečivo, alebo na niektorú zložku lieku, ďalej pri ochorení pečene alebo pri akútnej žltačke. Pri ochorení obličiek možno Paralen 5 tablety užívať len so súhlasom lekára.
Vzhľadom na vysoký obsah liečiva nie sú tablety Paralen 5 vhodné pre deti mladšie ako 6 rokov (alebo pre deti s telesnou hmotnosťou nižšou ako 2 kg).

Paralen 5 tablety vyvolávajú nežiaduce účinky len zriedkavo. Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie, napr. kožné vyrážky.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte o ďalšom užívaní lieku s lekárom.

Účinky tabliet Paralen 5 a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Súčasné užívanie tabliet Paralen 5 a niektorých liekov na spanie, liekov proti epilepsii a niektorých antibiotík alebo súčasné pitie alkoholu môže spôsobiť poškodenie pečene. V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania tabliet Paralen 5 s lekárom a bez jeho súhlasu ich neužívajte.
V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že užívate Paralen 5 tablety.

Liek obsahuje paracetamol, neužívajte ho súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. O vhodnosti súčasného užívania tabliet Paralen 5 s inými liekmi proti bolesti a prechladnutiu sa poraďte s lekárom.

Pokiaľ do 3 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia,
prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.
 
Bez súhlasu lekára neužívajte Paralen 5 tablety nepretržite dlhšie ako 1 týždeň. Pri dlhodobom užívaní tabliet Paralen 5 (niekoľko týždňov) je potrebná priebežná kontrola u lekára.
Tehotné ženy môžu užívať tablety Paralen 5 len so súhlasom lekára. Dojčiace ženy môžu liek užívať 1 deň, dlhšie ako 1 deň môžu liek užívať len so súhlasom lekára.

Počas liečby nesmiete piť alkoholické nápoje.

Otázka k tovaru

PARALEN 500