Prihlásiť



Košík

Nákupný košík je prázdny.

STADA Ibuprofen 400 mg perorálny prášok 20 vreciek

Vaše hodnotenie : 5

Pridať do obľúbených

Skladom v e‑shope

Osobný odber zadarmo

Internetová cena

5,49 € Cena za ks: 0,27 €

ks

STADA Ibuprofen 400 mg perorálny prášok 20 vreciek

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).  Liek sa používa u dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg (vo veku 12 rokov a vyššom) na liečbu:

  • slabej až stredne silnej bolesti,
  • horúčky.

Dávkovanie a spôsob užívania

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Pacienti s hmotnosťou ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí):
jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu (max. 1 vrecko), maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu - 3 vrecká.
Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín.

Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie.
Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšieho času potrebného na kontrolu príznakov.

Spôsob použitia

Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla. 

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u dospievajúcich do 40 kg telesnej hmotnosti a u detí vo veku do 12 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi vzniku kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/denne).
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje izomalt.
Uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25 °C v pôvodnom obale na ochranu pred svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Zloženie

ibuprofén

Doplňujúce informácie

Výrobca : STADA PHARMA Slovakia
Kód EAN: 4011548025383
Značka: Stada

Stada príbalový leták

STADA Ibuprofen 400 mg perorálny prášok 20 vreciek od výrobcu STADA PHARMA Slovakia je registrovaný liekový prípravok. Z tohto dôvodu vám poskytujeme jeho príbalový leták, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť na odkaze nižšie. Odporúčame si informácie pozorne preštudovať.

Stada príbalový leták

Recenzie STADA Ibuprofen 400 mg perorálny prášok 20 vreciek

5 5 z 5 (Hodnotil 1 zákazník)

  • 10. 7. 2021 5

    Príjemná citrónová chuť a zaberá rýchlejšie ako tabletka,keďže je v práškovej forme.

Opýtajte sa lekárnika

Po-Pia: 09:00-17:00


Vyhľadajte si najbližšiu BENU lekáreň

158 lekární
v celej SR