Karnozín

    • Otázka pre lekárnika
    • Otázka na produkt
    21. 01. 2021

    Dobrý deň, manžel má od 2016 problém s rečou, zle artikuluje a zle mu rozumieť. Užíva covinton 2x1,pirabene 2x1,chcem sa opýtať ci je vhodné pri týchto liekoch užívať aj karnozin.
    Dakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,

     

    ďakujem za otázku.

     

    Určite tento prípravok stojí za vyskúšanie. Môže sa užívať  spolu s vitamínmi alebo liekmi. Zatiaľ nie sú známe liekové interakcie. Odporúčame vyhnúť sa užívaniu prípravkov s obsahom železa, zinku, medi alebo horčíka v rovnakom čase ako karnozín. Karnozín môže viazať ióny kovov, znížiť vstrebanie a tým viesť k neúčinnosti prípravkov. Karnozin EXTRA možno užívať pred jedlom, po jedle alebo aj medzi jedlami. Odporúča sa  užívať 2 x denne, ráno a popoludní. Mám stálych  zákazníkov vyššieho veku, kt. sa pravidelne kupujú Carnozin a sú s nim spokojní. 

     

    Karnozín je látka telu vlastná, ktorá je primárnou stavebnou látkou bunky a zároveň ju dokáže regenerovať. V súčasnej dobe je vo svete publikovaných viac ako 900 štúdií o karnozíne. V posledných rokoch je stále väčší záujem venovaný fenoménu vlastností karnozínu, ktorý je považovaný za látku storočia a predpokladá sa, že sa stane fundamentálnym denným liekom pre ľudí každého veku, obzvlášť tých, ktorý dosiahli 40 rokov a starších. Karnozín má pozoruhodné schopnosti omladzovania buniek nachádzajúcich sa v procese senescentrácie, obnovovať ich normálne vlastnosti a predlžovať ich životnosť.Chráni  pred poškodením DNA pri delení buniek. Ďalej bol dokázaný repertoár blahodarných vplyvov na organizmus. Mechanizmy týchto účinkov sú charakterizované nasledujúcimi procesmi: Fyziologické (normálne koncentrácie (20-30 μM/l) v štandardných médiách invitro predlžujú životnosť ľudských fibroblastov a silne redukujú ich prejavy starnutia.

     

    Karnozín by teda mohol byť veľmi užitočný u nasledujúcich ochoreniach, ktoré sú viazané na vek:

    • neurologické degeneratívne ochorenia (Alzeimerova a Parkinsonova choroba, epilepsia, depresívne ochorenia, schizofrénia, mierne poruchy vnímania (mild cognitive impairment), demencia rôzne etiológie, stavy po cievnych mozgových príhodách),
    • spektrum autistických ochorení (Aspergerov syndróm, ADHD, dyslexia a dyspraxia, Tourettóv syndróm atď.)
    • všeobecné poruchy bunkového starnutia,
    • cross-linking (krížené zosieťovanie) šošovky oka, šedý zákal, katarakta,
    • cross-linking kolagénu pokožky (starnutie kože),
    • formovanie AGES (=Advanced Glycation End Products), tj. pokročilých konečných produktov zcukornatenie bielkovín,
    • stavy akumulácie poškodených bielkovín,
    • svalovej dystrofie,
    • kardiovaskulárnych ochorení,
    • cievnych porúch mozgu,
    • diabetes a jeho komplikácie.

    Zdroj : karnozin.sk 

     

    Zakúpte si jedno balenie, po užití celého balenia uvidíte, aký to malo vplyv na zdravotné problémy Vášho manžela ( či došlo k zlepšeniu, alebo nie, ako sa manžel bude cítiť pri užívaní daného prípravku). 

     

    S pozdravom  a želaním krásneho dňa

    PharmDr. Lenka Balážová

    odborný zástupca BENU SK 77

     

     

    šipka PharmDr. Lenka Balážová

    Na otázku odpovedala PharmDr. Lenka Balážová , BENU SK 77, s.r.o. zobraziť odpoveď skryť odpoveď

Spýtajte sa priamo nášho lekárnika alebo lekára Späť do poradne