Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Diclofenac Dr. Müller Pharma 10 mg/g gél

gel (tuba laminát.) 1x60 g
ŠÚKL:0847C
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595610402099
ID produktu:278611

Diclofenac Dr. Müller Pharma 10 mg/g gél

gel (tuba laminát.) 1x60 g
ŠÚKL:0847C
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8595610402099
ID produktu:278611
3,75 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Liek je určený k vonkajšiemu použitiu. Patrí do skupiny liečiv nazývanej nesteroidové protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky sú používané k tlmeniu bolesti a zápalu. Gél je určený k úľave od bolesti a tlmeniu zápalu a opuchu pri bolestivých ochoreniach kĺbov a svalov.

  • Bez odporúčania lekára je možné tento liek užívať na lokálnu (miestnu) symptomatickú úľavu od bolesti a zápalu pri poraneniach šliach, väzov, svalov a kĺbov spôsobených napr. vytknutím, natiahnutím a pomliaždením.
  •  Na odporúčanie lekára môže byť gél používaný na liečbu bolesti a reumatických prejavov pri miernej až stredne závažnej osteoartróze kolien a rúk.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 14 rokov:
Gél sa aplikuje lokálne na kožu 3-4x denne. Potrebné množstvo závisí od veľkosti bolestivého miesta. Napríklad 2 - 4 g gélu (množstvo zodpovedajúce veľkosti čerešne až vlašského orecha) je dostatočné k liečeniu oblasti približne 400 až 800 cm2 (zodpovedajúca oblasť približne 20x20 cm až 20x40 cm).

Dĺžka liečby:
Dĺžka liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede pacienta na liečbu. Bez odporúčania lekára by sa gél nemal používať dlhšie ako 2 týždne. Ak sa zdravotný stav nezlepší do 7 dní alebo dôjde k jeho zhoršeniu, pacientom alebo rodičom dospievajúcich sa odporúča vyhľadať lekára.

Spôsob použitia

Gél sa aplikuje lokálne na kožu na postihnuté miesto, a jemne sa vtiera. Po aplikácii sa majú umyť ruky, pokiaľ nie sú liečeným miestom. Gél sa má nanášať len na zdravú a neporušenú kožu (bez otvorených rán alebo poranení), nemá prísť do styku s očnou spojovkou alebo so sliznicami. Gél sa môže používať spolu s neokluzívnou bandážou, ale nemá sa používať s nepriedušným, okluzívnym obväzom.

Upozornenie

V poslednom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V priebehu 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek nemá používať, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak liek používa žena, ktorá sa snaží otehotnieť, alebo v 1. alebo 2. trimestri tehotenstva, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
U dojčiacich matiek môže byť liek používaný iba po porade s lekárom (gél sa nesmie aplikovať na prsia dojčiacej matky ani na rozsiahle plochy kože alebo používať dlhší čas).
Neodporúča sa používať u detí a dospievajúcich mladších ako 14 rokov.
Ak sa po aplikácii lieku na koži objaví vyrážka, liečbu je treba ukončiť.
Počas liečby sa môžu vyskytnúť fotosenzitívne reakcie (veľmi zriedkavé, frekvencia < 1/10 000). Pacienti sa majú vyvarovať priamemu vystavovaniu slnečnému žiareniu vrátane solária.
Po 1. otvorení spotrebovať do 12 mesiacov.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

diklofenak sodná soľ

Otázka k tovaru

Diclofenac Dr. Müller Pharma 10 mg/g gél

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk