Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa za možnú dočasnú nefunkčnosť online platby platobnou kartou. V prípade technického problému, prosím využite možnosť platby bankovým prevodom a dobierkou. Platba poukážkami Benefit Plus bude opäť spustená od 1.7.2019. Na vyriešení technických problémov pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

DebriEcaSan aquagel

dermálny gél na ranu 1x250 g
ŠÚKL:A89310
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:8595584500258
ID produktu:267201

DebriEcaSan aquagel

dermálny gél na ranu 1x250 g
ŠÚKL:A89310
Typ produktu:zdravotnícke pomôcky
EAN:8595584500258
ID produktu:267201
10,42 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 10 bodov
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 75 odberných miestach úplne zadarmo

DebriEcaSan – aquagel
Prípravok k použitiu na rany, u ktorých bola porušená dermis, má sekundárny terapeutický účinok.
Oblasťou použitia DebriEcaSan aquagelu sú prevažne rany v čistiacej a granulačnej fáze hojenia.

Na lokálnu aplikáciu nehojacich sa rán (bercové vredy, diabetické defekty, praskliny, trhliny, preležaniny) a ako podporný lokálny prostriedok k zabráneniu rozvoja zápalu podkožných tkanív, šliach aj.
DebriEcaSan aquagel priaznivo pôsobí na okraje defektu, ktoré zostávajú celkom vitálne, bez poškodenia.
Svojim zložením má sekundárny terapeutický účinok, ktorý výrazne urýchľuje hojenie, pozitívne napomáha aplikovanej terapii pri novotvorbe ciev a obnove krycieho tkaniva kože a slizníc okrajových častí defektu, čím urýchľuje hojenie a výrazne zmenšuje rozsah poškodenia. Súčasne obnovuje krycie tkanivo na novo vytvorených väzivovo cievnych tkanivách - ostrovčeky vo vnútri defektu.
Po ich zlúčení potom vzniká nový kožný kryt tiež vo vnútri rany pričom postupne dochádza k úplnému zahojeniu.

Najprv je potrebné ranu vyčistiť od mechanických nečistôt, potom spodinu dezinfikovať najlepšie dezinfekčným roztokom DebriEcaSan. Následne aplikovať gél z originálneho balenia priamo na defekt tak, aby kopíroval jeho okraje. Tie je potom vhodné potrieť ochrannou pastou. Okolie rany je vhodné ošetrovať lekárskou vazelinou či neparfumovaným krémom.
Ranu sa odporúča prekryť najlepšie polyetylénovou mriežkou, alebo sterilnými štvorcami mastného tylu. Na takto ošetrenú ranu sa odporúča priložiť absorpčné (vsavé) krytie s nepriepustnou fóliou a fixovať obväzom. Gél sa môže ponechať 24-48 hodín, podľa charakteru defektu. U diabetických vredov odporúčame meniť 1x denne, u bércových vredov 1x za 2 dni. Pokiaľ je odporúčaná bandáž (napr. u bércových vredov) tak je možné ho priložiť a ponechať do druhého dňa.

Otázka k tovaru

DebriEcaSan aquagel