Počas sviatku 15.9. 2019 sme tu pre Vás v týchto lekárňach.

Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Ibalgin Rapidcaps 400 mg

cps mol (blis.PVC/PVDC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:1962B
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588003914675
ID produktu:263369
Značka:IBALGIN

Ibalgin Rapidcaps 400 mg

cps mol (blis.PVC/PVDC/Al) 1x20 ks
ŠÚKL:1962B
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588003914675
ID produktu:263369
Značka:IBALGIN
3,91 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou reakcie tela na bolesť, opuch a vysokú telesnú teplotu. Liečivo sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a tak sa rýchlo dostáva do miesta bolesti.

Liek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.

Na základe odporúčania lekára sa tiež používa na zmiernenie bolesti, ktorú je cítiť pozdĺž nervu (neuralgia), opuchu a bolesti kĺbov (reumatické bolesti) a pri menej závažných zápaloch kĺbov (menej závažná artritída).

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (s telesnou hmotnosťou od 40 kg):
Odporúčaná dávka sa pohybuje v rozmedzí 200-400 mg ibuprofénu, najviac 3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Dávka 1200 mg ibuprofénu nemá byť prekročená počas 24 hodín.

Dospelí sa majú poradiť s lekárom, ak príznaky ochorenia pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je liek nutné užívať viac ako 10 dní.
Ak u dospievajúcich nad 12 rokov je potrebné liek podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé a zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa užívajú s jedlom alebo bez jedla. Ak sa užije s jedlom alebo krátko po jedle, môže byť nástup účinku oneskorený. Avšak užívanie s jedlom zlepšuje znášanlivosť lieku a znižuje pravdepodobnosť žalúdočno-črevných ťažkostí.

Upozornenie

V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné (dávka musí byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
V období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom.
U detí do 12 rokov a u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg je liek kontraindikovaný.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene, závažným zlyhaním obličiek alebo závažným srdcovým zlyhaním (trieda IV NYHA).
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje sorbitol.
Liek obsahuje 32 mg draslíka v jednej mäkkej kapsule.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

ibuprofén

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity. Nemá sa podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity (ak to nie je nevyhnutné). Žena, ktorá sa snaží otehotnieť alebo žena v prvom alebo druhom trimestri gravidity, je nutné, aby užívala čo najnižšie dávky a aby liečba trvala čo najkratšie. Užívanie lieku počas dojčenia je potrebné konzultovať s lekárom (ibuprofen sa objavil v materskom mlieku vo veľmi nízkych koncentráciách). U žien, ktoré majú problémy s otehotnením alebo ktoré podstupujú vyšetrenie neplodnosti, je potrebné zvážiť vysadenie ibuprofénu. Liek v sile 200 a 400 mg nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov (< 20 kg telesnej hmotnosti), vzhľadom na množstvo liečiva v jednej kapsule. Pre deti vo veku 6 až 12 ročných (≤ 39 kg telesnej hmotnosti) je odporúčaný liek s obsahom 200 mg ibuprofénu. Dávka 20-30 mg/kg má byť rozdelená do 3 až 4 jednotlivých dávok s dávkovacími intervalmi od 6 do 8 hodín. Celková dávka 30 mg/kg ibuprofénu nemá byť prekročená počas 24 hodín. U starších pacientov je dávkovanie rovnaké ako u dospelých, avšak je nutná zvýšená opatrnosť. Opatrnosť (konzultácia s lekárom alebo lekárnikom) je potrebná pred začiatkom liečby u pacientov s anamnézou hypertenzie a/alebo srdcového zlyhania, pretože v súvislosti s terapiou NSAID bola hlásená retencia tekutín, hypertenzia a edémy. Konzumácia alkoholu môže zvýšiť výskyt nežiaducich účinkov, počas liečby sa nedoporúča konzumovať alkohol.

Otázka k tovaru

Ibalgin Rapidcaps 400 mg

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk