Po - Pia od 08:00 do 16:30 Eshop +421 2 49 999 941
Hlavné kategórie

Ibalgin Rapidcaps 400 mg

cps mol (blis.) 1x20 ks
Ibalgin
ŠÚKL:1962B
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588003914675
ID produktu:263369

Ibalgin Rapidcaps 400 mg

cps mol (blis.) 1x20 ks
Ibalgin
ŠÚKL:1962B
Typ produktu:humánne lieky
EAN:8588003914675
ID produktu:263369
3,72 € s DPH

Liečivo (ktoré umožňuje aby tento liek liečil) je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou reakcie tela na bolesť, opuch a vysokú telesnú teplotu. Liek vo forme mäkkých kapsúl sa ľahko rozkladá v ľudskom tele, liečivo sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a tak sa rýchlo dostáva do miesta bolesti. Používa sa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.
Navyše, na základe odporúčania lekára, sa tiež používa na zmiernenie bolesti, ktorú je cítiť pozdĺž nervu (neuralgia), opuchu a bolesti kĺbov (reumatické bolesti) a pri menej závažných zápaloch kĺbov (menej závažná artritída).

V dávke 400 mg je odporúčaný pre dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov (od 40 kg telesnej hmotnosti).
Liek v nižšej sile (200 mg/1 kapsule) je odporúčaný pre dospelých a deti nad 6 rokov (od 20 kg telesnej hmotnosti).

Ak ste dospelý a ak sa do 4 dní v prípade bolesti alebo do 3 dní v prípade migrény alebo horúčky nebudete cítiť lepšie, alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. V prípade detí a dospievajúcich je potrebné kontaktovať lekára do 3 dní.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (s telesnou hmotnosťou od 40 kg):
Odporúčaná dávka je 400 mg ibuprofénu (1 kapsula), najviac 3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Dávka 1200 mg ibuprofénu (3 kapsuly) nemá byť prekročená počas 24 hodín.

Spôsob použitia

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle (pre urýchlenie nástupu účinku sa liek výnimočne môže užiť nalačno, neodporúča sa však u osôb s citlivým žalúdkom).

Upozornenie

V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Ak je liek podávaný ženám, ktoré sa pokúšajú otehotnieť alebo sú v prvom alebo druhom trimestri tehotenstva, dávka musí byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
V období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
U detí do 12 rokov a u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg je liek kontraindikovaný.
U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť.
U pacientov so závažným zlyhaním pečene alebo obličiek je liek kontraindikovaný.
Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je liek nutné užívať viac ako 10 dní (u dospievajúcich 3 dni), je potrebné poradiť sa s lekárom.
Nepiť alkohol.

ibuprofén

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity. Nemá sa podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity (ak to nie je nevyhnutné). Žena, ktorá sa snaží otehotnieť alebo žena v prvom alebo druhom trimestri gravidity, je nutné, aby užívala čo najnižšie dávky a aby liečba trvala čo najkratšie. Užívanie lieku počas dojčenia je potrebné konzultovať s lekárom (ibuprofen sa objavil v materskom mlieku vo veľmi nízkych koncentráciách). U žien, ktoré majú problémy s otehotnením alebo ktoré podstupujú vyšetrenie neplodnosti, je potrebné zvážiť vysadenie ibuprofénu. Liek v sile 200 a 400 mg nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov (< 20 kg telesnej hmotnosti), vzhľadom na množstvo liečiva v jednej kapsule. Pre deti vo veku 6 až 12 ročných (≤ 39 kg telesnej hmotnosti) je odporúčaný liek s obsahom 200 mg ibuprofénu. Dávka 20-30 mg/kg má byť rozdelená do 3 až 4 jednotlivých dávok s dávkovacími intervalmi od 6 do 8 hodín. Celková dávka 30 mg/kg ibuprofénu nemá byť prekročená počas 24 hodín. U starších pacientov je dávkovanie rovnaké ako u dospelých, avšak je nutná zvýšená opatrnosť. Opatrnosť (konzultácia s lekárom alebo lekárnikom) je potrebná pred začiatkom liečby u pacientov s anamnézou hypertenzie a/alebo srdcového zlyhania, pretože v súvislosti s terapiou NSAID bola hlásená retencia tekutín, hypertenzia a edémy. Konzumácia alkoholu môže zvýšiť výskyt nežiaducich účinkov, počas liečby sa nedoporúča konzumovať alkohol.

Otázka k tovaru

Ibalgin Rapidcaps 400 mg