Po - Pia: 8.00 - 15.30 Eshop +421 2 49 999 941
Kategórie

Preventax 100 mg

tbl ent (blis. Al/PVC) 5x10 ks
ŠÚKL:89676
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096111133
ID produktu:245438

Preventax 100 mg

tbl ent (blis. Al/PVC) 5x10 ks
ŠÚKL:89676
Typ produktu:humánne lieky
EAN:4030096111133
ID produktu:245438
3,85 € s DPH
  • Produkt je na sklade
  • Za nákup produktu získate 3 body
  • Nakúpte ešte za 30,00 € a získate dopravu zadarmo
  • Osobný odber na 79 odberných miestach úplne zadarmo

Tento liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje aktivitu krvných doštičiek, zabraňuje nežiaducemu zrážaniu krvi a tým blokovaniu prietoku krvi do dôležitých častí tela, ako je srdce a mozog. Tento liek sa má používať ako preventívna liečba u pacientov s:

  • „malou“ porážkou (prechodným ischemickým záchvatom - TIA),
  • cievnou mozgovou príhodou,
  • srdcovým infarktom a na zabránenie ich opätovného návratu,
  • anginou (druh bolesti na hrudníku) na prevenciu kardiovaskulárnych problémov.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí: odporúčaná dávka je 1 tableta (100 mg) 1x denne. Maximálna denná dávka je 300 mg.

Ak pacient zabudne užiť dávku, nemá užívať dvojnásobnú dávku, aby sa nahradila vynechaná.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa s veľkým množstvom tekutiny (nezapíjať minerálnymi vodami ani mliečnymi výrobkami). Liek sa má užívať v dostatočnom odstupe pred jedlom (aspoň 15-20 min), užitie s jedlom môže spôsobiť oneskorenie nástupu účinku. Liek sa má užívať každý deň v približne rovnakom čase. Liek nie je indikovaný na liečbu akútneho infarktu myokardu, ale v núdzovej situácii sa však môže tableta na zvýšenie absorpcie kyseliny acetylsalicylovej rozdrviť alebo rozžuť.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tretieho trimestra tehotenstva, ak denné dávky prevyšujú 100 mg. U žien, ktoré sa pokúšajú otehotnieť alebo v prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek užíva iba po konzultácii s lekárom, má sa použiť najnižšia dávka a dĺžka liečby má byť čo najkratšia. Celkovo sa užívanie tohto lieku v tehotenstve neodporúča.
Užívanie lieku môže spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu, tento účinok je reverzibilný a odznie po ukončení liečby.
Liek sa vylučuje do materského mlieka, ak sa však používa v denných dávkach nižších ako 300 mg, účinky na dieťa sú nepravdepodobné.
Liek sa neodporúča užívať u detí, podať sa môže len ak ho predpíše lekár v prípade, že ostatné opatrenia sa ukázali nedostatočné.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou renálnou nedostatočnosťou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s pečeňovou nedostatočnosťou, u pacientov s ochorením pečene sa vyžaduje opatrnosť pri užívaní lieku.
Pri aktívnom vrede žalúdka alebo dvanástnika sa liek nesmie používať.
Špeciálna opatrnosť sa vyžaduje u pacientov s bronchiálnou astmou alebo chronickou obštrukčnou chorobou pľúc, pretože kyselina acetylsalicylová môže u týchto pacientov vyvolať astmatický záchvat.
Počas liečby sa neodporúča užívať alkohol.
Liek aj pri veľmi malých dávkach zvyšuje riziko krvácania (aj pri užívaní len niekoľko dní), preto je potrebné upozorniť pacienta na riziko krvácania pri chirurgickom zákroku, čo i len malého (napr. trhanie zubu).
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

kyselina acetylsalicylová

Otázka k tovaru

Preventax 100 mg

Prepáčte, aktuálne máme skladom dostupných max. :productStock ks. Ak si chcete objednať viac kusov, kontaktujte nás na podpora@benulekaren.sk